999 rezultate për

birmingham

Ky shtet merr vendimin drastik, asnjë udhëtim drejt SHBA-së dhe BE-së deri në fund të 2022-shit Australianët nuk do të jenë në gjendje të udhëtojnë drejt Shteteteve të Bashkuara ose në Evropë deri në vitin 2022, ka p
Klubi anglez nuk dorëzohet për Rashicën Aston Villa nuk do të dorëzohet për Milot Rashicwn. "Birmingham Mail" raporton se interesimi i Aston Villës për trans
Aksion si nëpër filma, babë e bir futen me makinë dhe grabisin argjendarinë (VIDEO) Një baba dhe djali që organizuan një sulm në një dyqan argjendarie duke përdorur kamxhikë, sëpata, granata dhe makete ja
"Fabrika" e shqiptarëve habit policin britanik: Në 20 vjet, s’kisha parë një të tillë Dy emigrantë të paligjshëm shqiptarë janë burgosur për drejtimin e një fabrike droge prej 450,000 paund në Birmingham. P
Mediat britanike nxjerrin emrat: Mafia shqiptare po përmbyt Birminghamin me "të bardhë" Beteja e Agjencisë Kombëtare të Krimit në Britani kundër mafies shqiptare që përpiqet “të përmbysë” Birmingham-in me kok
Klubi i njohur anglez do të fillojë të shesë pije me përmbajtje kanabisi Tifozët e Birmingham City do të kenë mundësi ta zgjedhin për pije edhe një produktë të ri i cili është me vaj kanabisi,
Ky është dënimi për tifozin që goditi lojtarin e Aston Villës Agresori që goditi pas koke Jack Grealish në derbin mes Birmingham dhe Aston Villa është dënuar me 14 javë burg, si dhe
Luiza Gega në Botërorin e Atletikës që do të zhvillohet në Birmingham Këtë të enjte ka nisur Botërori i 17 i Atletikës për salla të mbyllura, që zhvilohet në Birmingham të Anglisë. Rreth 600
Hidhet shorti i FA Cup Është hedhur shorti për fazën e 1/8 së finales së FA Cup në Angli Skuadrat e mëdha si Manchester United, City apo Chels
Servirën ushqimin në pjatë druri, 50 mijë euro gjobë restorantit (FOTO LAJM) Një restorant është gjobitur me 50 mijë euro nga Këshilli i Qytetit të Birmingham sepse shërbeu ushqimin në një pjatë pr
3 besimtarë masakrohen me thikë në një kishë në Angli Tre besimtarë janë therur me thikë nga një person i cili ka hyrë në një kishë në Birmingham gjatë lutjeve të mëngjesit,
Alarm për bombë në Angli, 5 persona në pranga për terrorizëm (FOTO LAJM) Pesë persona janë vënë në pranga për terrorizëm në Lee Banka, Birmingham të Anglisë. Të pesë u arrestuan si të dyshua
Bukuroshet që reklamojnë makinat (FOTO-LAJM) Sallonet ku prezantohen makinat nuk mund të bëjnë pa modelet të cilat reklamojnë versionet e reja të automjeteve. Përjas
Magjia e avionëve në fluturim (FOTO-LAJM) Me rastin e 10- vjetorit të krijimit, faqja e specializuar për shërbime fotografike të cilët lidhen me avionët dhe flutu
Rihanna mikrofon kokës fansit (VIDEO) Në një koncert në Birmingham, Angli, pjesë e turit "Diamonds", Rihanna rebelohet ndaj një admiruesi të saj duke e goditu
Stopim fantastik dhe gol i mrekullueshëm (VIDEO) Java e fundit e League Two në Angli ka dhuruar një gol fantastik nga ana e futbollistit të Nothingham Forest, Simon Cox.
Të brendshmet 1 milion dollarëshe (FOTO-LAJM) Në qytetin e vogël të Birminghamit, Michigan, ku popullsia është vetëm 20 mijë, një palë sutjena janë shitur për 1 milio
Britani, dënohen disa persona Pas trazirave të dhunshme që përfshinë Britaninë e Madhe,janë dënuar edhe dy personat e pare. Ndërkohë që janë arrestua
Vazhdojnë trazirat në Britani Britania e Madhe ka kaluar natën e katërt të protestave të dhunshme të të rinjve. Trazira, zjarrvënie dhe grabitje ka pa
Zyrtare,Given transferohet tek Aston Villa Tashmë gjithçka bëhet zyrtare dhe Irlandezi Shay Given është portier i ri i Aston Villas pasi ai ka nënshkruar një kontr