999 rezultate për

biometrike

Çuçi jep detaje për aplikimin online për pasaportë biometrike dhe saktësimin e adresave Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka sqaruar detaje të reja lidhur me ndryshimet dhe thjeshtësimin e procedurave për ri-a
Ministria jep njoftimin: Shqiptarët drejt Serbisë vetëm me kartë identiteti Ka hyrë në fuqi marrëveshja ndryshuese ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Repu
Keni aplikuar për pasaportë? Ambasada shqiptare në Greqi jep njoftimin e rëndësishëm Nëse keni aplikuar për dokumente biometrike, pasaporta dhe karta identiteti, Ambasada shqiptare në Greqi ka bërë një njo
Pajisja me dokumente biometrike, ministria e Brendshme bën njoftimin e rëndësishëm Ministria e Brendshme ka njoftuar të gjithë qytetarët se aplikimi për dokumente biometrike do të vijojë të jetë i hapur
Tërheqja e dokumenteve biometrike, ambasada shqiptare në Greqi bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka bërë një njoftim të rëndësishëm ku tregon të dhënat që nevojiten për tërheqjen e dokum
Keni apo duhet të aplikoni për pasaporta biometrike, ministri jep njoftimin e rëndësishëm Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka bërë të ditur se është vendosur rihapja e procesit të pajisjes me karta identite
Frikë nga koronavirusi, Ministria e Brendshme pezullon aplikimet për dokumente biometrike Koronavirusi ka dhënë alarmin në Shqipëri, ku ka shkaktuar edhe viktimën e parë në Durrës. Ministria e Brendshme njof
Do të aplikoni për karta ID ose pasaporta biometrike? Ja njoftimi i rëndësishëm Zyrat e aplikimit për ID e pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe të shtunën në të gjithë vendin. Zv.ministrj
Hapen zyrat e reja për aplikimin për karta dhe pasaporta biometrike në Njësitë 6 dhe 7 Deri pak javë më parë, kjo hapësirë në afërsi të Pallatit me Shigjeta shërbente si lloto, ku të rinjtë harxhonin jo vetë
Asnjë shqiptar me këtë pasaportë nuk do lejohet të dalë jashtë vendit në 3 muajt e fundit Çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë që ka një pasaportë afati i së cilës mbaron brenda 3 muajve, duhet të aplikoje pë
Greqia nis dhënien e lejeve biometrike për emigrantët, ja dokumentet që nevojiten Para pak javësh në Greqi ka filluar procesi i pajisjes së emigrantëve me leje qëndrimi biometrike. Emigrantët shqiptarë
Ja përse nuk mund të qeshim në foton e pashaportës 12 vjet më parë, francezët ishin duke qeshur me njëri-tjetrin kur ata raportuan vendimin britanik për të ndaluar buzëqes
Kosova i paguan miliona euro dëmshpërblim shtypshkronjës austriake Oda Ndërkombëtare Ekonomike ka vendosur që Kosova duhet t'i paguajë 4.9 milion euro kompensim shtypshkronjës "AG Staatsd
1 korriku afati i fundit për pasaportat e lëshuara me afat të pasaktë Ministria e Punëve të Brendshme rikujton se 1 korriku 2016 është afati i fundit i vlefshmërisë së pasaportave biometrike
Hyseni: Serbët e Kosovës të pajisen me Pasaporta biometrike Ministri i Punëve të brendshme i Qeverisë së Kosovës, Skënder Hyseni, u ka bërë thirrje qytetarëve serbë të Kosovës, që
MPB: 31 korriku afati i fundit për vlefshmërinë e pasaportave biometrike Ministria e Punëve të Brendshme rikujton se 31 korriku 2016 është afati i fundit për vlefshmërinë e pasaportave biometri
MPB konfirmon skandalin e 156 mijë pasaportave Me anë të një njoftimi zyrtar, Ministria e Brendshme bën të ditur se ky institucion propozoi në vjeshtën e vitit 2013, s
Dokumentet biometrike mund të tërhiqen të shtunën dhe të dielën Ministria e Punëve të Brendshme, me anë të një deklarate për mediat njofton se të githë qytetarët të cilët kanë aplikuar
Azilantët në Shqipëri me pasaporta biometrike Për herë të parë janë prodhuar pasaporta biometrike për azilantët në Shqipëri, këto me standarde të larta sigurie. Bëhet
3 në pranga, falsifikuan për pasaporta biometrike në Greqi Tre persona janë arrestuar, pasi kanë falsifikuar për pasaporta biometrike në Greqi. Këta shtetas kanë rënë në prangat e