999 rezultate për

bindja

Çfarë është mosbindja civile dhe a ka ndodhur më parë në Shqipëri? Opozita është në përgatitje të protestave që parashikojnë mosbindje civile. Lulzim Bashës ishin të ashpra për hapin e
Kukësi në gjendje shtetrrethimi, policia e armatosur blindon qytetin Edhe pse tashmë kanë kaluar dy ditë nga protesta e dhunshme në Kukës, forcat policore vahdojë të patrullojnë në qytet.
Basha me tone lufte ndaj Ramës: Ke 48 ditë kohë, ndryshe... Kreu i opozitës Lulzim Basha mbajti një fjalim me tone të ashpra para pak minutash në çadrën përballë zyrës së Ramës në
Vetëvendosje-s i shtohet një kick-bokser Kampioni ndërkombëtar i "kick - boxing", Ridvan Vllasalliu zyrtarisht është pjesëtar i Lëvizjes Vetëvendosje. Ai i ës
Synimi i Ashton bindja e Mustafës dhe Haradinajt Baronesha Catherine Ashton do të vijë në Kosovë me synimin që të bindë liderët opozitës, Isa Mustafën dhe Ramush Haradin
Mari Kalik: Ekziston bindja se elita politike serbe dhe popullsia do ta pranojnë pavarësinë e Kosov&a Profesoresha e historisë së Universitetit të Mynihut, Mari Zhanin Kalik, thotë se "ekziston qën