999 rezultate për

bime

Me kë ta ketë Dojna? Moderatorja zbulon dy gabimet që përsërit vazhdimisht (FOTO LAJM) Dojna Mema, herë pas here zbulon gjëra rreth vetes, për të cilët njerëzit janë kureshtarë të dinë. Në pyetje-përgjigjet
Këto 6 gafa të mëdha në filma me siguri nuk i keni vënë re (FOTO LAJM) Edhe regjisorët më të mëdhenj bëjnë gabime në filmat e tyre. Këto gabime mund të jenë të rëndësishme, (ndoshta shumica n
Në Angli të pakënaqur me VAR-in, gabimet në javët e para të Premier League Në Angli nuk janë të kënaqur plotësisht për përdorimin e teknologjisë në futboll. Shefi i arbitrave në kampionatin më
Keqardhje, Shqipëria e para për të dëbuar nga Gjermania Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e m
Vëmë bast se i lani duart gabim. Gabime që duhen evituar gjatë larjes së duarve Larja e duarve sapo hyjmë në shtëpi është diçka që duhet kthyer patjetër në rutinë. Mjafton të mendojmë me sa objekte ap
Befason Reja pas humbjes: Ishte diçka pozitive, është normale që bëmë disa gabime Trajneri i Kombëtares, Edi Reja ka folur i dëshpëruar pas humbjes 4-1 në përballjen ndaj Francës e vlefshme për eliminat
Ju dështojnë gjithmon dietat? Këto janë gabimet që bëni rregullisht Sipas Centers for Disease Control and Prevention, obeziteti, po shndërrohet në një nga problemet më shqetësuese për shoq
5 arsye pse s’ka maskë e balsam që ia kalon rozmarinës Rozmarina është një bimë kurative e përdorur që nga antikiteti si përbërës natyral në produktet e bukurisë tek gratë. Kj
Mos bëni këto 3 gabime, lavatricja juaj do "jetojë" më tepër Nëse mendoni se vetëm produktet ushqimore kanë datë skadence, gaboheni pasi edhe pajisjet elektroshtëpiake kanë një datë
Jo vetëm te njerëzit, këtë ndikim ka duhani te bimët e shtëpisë Ashtu si për njerëzit, ky tym ndikon negativisht dhe në gjallesat e tjera që bashkëjetojnënë një mjedis, si për shembull
A mund të krijosh një lidhje në rrjetet sociale? Kujdes me këto gabime që po bën Fakt! Rrjetet sociale, duam apo nuk duam ta pranojmë, janë bërë pjesë e pandashme e jetës sonë. Kjo është diçka që të gj
Zjarr në Shkozë, shkrumbohet magazina me bimë medicinale Një zjarr i madh ka rënë para pak minutash në Shkozë, Tiranë, ku është djegur një pulari. Katër zjarrëfikse ndodhen në
5 gabime gjatë veshjes që ju bëjnë të dukeni vulgare (FOTO LAJM) Në botën e modës gjithnjë e në ndryshim, kryesorja është të gjeni stilin tuaj të vërtetë. Kjo mund të jetë e ndërlikuar,
Gabimet më të zakonshme që çdo i ri i bën (FOTO LAJM) Por, askush nuk është perfekt, apo jo? Dhe kemi tendencë të bëjmë gabime të zakonshme që munden të ndikojnë në jetën ton
Plagosi me armë gjahu 60 vjeçarin, arrestohet autori Zbardhet ngjarja e ndodhur në mbrëmje në fshatin Baz të Burrelit, ku u plagos me armë zjarri një shtetas Eshte arrest
Era e fortë e drogës i bën gjëmën dy shqiptarëve, arrestohen nga Policia britanike Era e fortë e drogës që kultivonin në banesë i tradhtoi dy shqiptarët në Britani, të cilët u arrestuan nga policia pasi
1600 efektivë policie, aksion blic në të gjithë Shqipërinë (VIDEO) Policia ka filluar kontroll masiv në të gjithë territorin për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bim
Nëse nuk doni të rrisni fëmijë të paedukuar shmangni këto 5 gabime Fëmijët janë kapriçiozë, është pjesë e natyrës së tyre dhe shpesh ne tentojmë t’i nënvlerësojmë ata. Megjithatë, këto
5 gabimet që i përsërisni sa herë bëni dush Pak do të mendonin se mund të bënit në mënyrë të pasaktë një gjë të tillë të thjeshtë si dushi, por në të vërtetë ka rre
Interi i ndryshon çmimin Icardit Sipas raportimeve nga Corriere Della Sera, Interi i ka vendosur një çmim të ri Mauro Icardit, pasi sulmuesi argjentinas