999 rezultate për

bildt

Suedia pro kandidaturës së Serbisë Qeveria suedeze është që t’i jap statusin e kandidatit Serbisë. Ky konkluzion u nxor të hënën nga debati i ministrave të
Bildt: Serbia should be given candidate status Swedish FM Carl Bildt believes Serbia should be granted the EU candidate status in line with recommendations of the Euro
Të enjten diskutohet letra e Bildt-it Letra e Carl Bildtit, ministrit të Jashtëm të Suedisë, dërguar shefes për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Cat
Propozimi i Bildt-it, i papranueshëm Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka quajtur ide të tejkaluar dhe të papranueshme, propozimin e ri t
Shefi i diplomacisë suedeze kërkon bisedime rreth veriut Nëse Bashkimi Evropian e pranon propozimin e ri të ministrit të Jashtëm suedez, Carl Bildt, veriu i Kosovës do të hidhet
Armiqtë e Tadicit janë ekstremistët serbë Suedia e mbështet fuqishëm zgjerimin e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor, tha sot në Beograd, ministri
Bildt nuk takon ilegalët në veri Ministri i Jashtëm suedez, Carl Bildt, tha në Mitrovicë se me dialog duhet zgjidhur krizën për pikëkalimet kufitare dhe
Çështja e veriut duhet zgjidhur nga Prishtina Ministri i Punëve të Jashtme të Suedisë, Carl Bildt, tha të martën në Prishtinë se institucionet e Kosovës duhet të fito
Bildt vizitë në Kosovë e Serbi Ministri i Jashtëm suedez, Carl Bildt, paralajmëroi në rrjetin social Twitter, se do të vizitojë ditët e ardhshme Prisht
Bildt: Situata në veri, fajin e ka Prishtina Kush e ka fajin për situatën e krijuar në veri të Kosovës, vetë Kosova apo Serbia. Edhe tani dy ditë para vendimit të Ko
Jeremiç: 2011-ta, viti i integrimit të Ballkanit Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç dhe ai i Suedisë Karl Bildt janë pajtuar sot në Beograd se viti 2011 do të jet
Bildt: Serbia te bashkepunoje per Kosoven Ministri i Jashtëm suedez, Karl Bildt ka deklaruar se Serbia duhet të bashkëpunojë me BE-në p&e
Bildt: Vit i perparimit te Ballkanit Ministri i Jashtëm suedez, Carl Bildt, ka vlerësuar se ky vit ka qenë vit i hapjes dhe përparimit dr
Bildt: Serbia e mireseardhur per kandidature ne BE Carl Bildt, ministër i Jashtëm i Suedisë dhe kryesues i BE-së, ka bërë të ditur se pr
Bildt apel per dialog politik ne Shqiperi BE ka bërë përsëri apel për dialog në Shqipëri pas situatës së fundit polit
Anetaresimi ne BE, Bildt: Vonesa per Shqiperine, teknike Ministri i Jashtëm suedez, Karl Bildt ka deklaruar se vonesa në shqyrtimin e kërkesës së Shqip&
Shqiperia pershendet deklaratat e Bildt dhe Rehn Qeveria shqiptare reagon pas deklaratave të Bildt dhe Rehn se Shqipëria është në një pozic
Bildt: Protokolli eshte ne interesin afatgjate te Kosoves Shefi i diplomacisë suedeze, Karl Bildt, vendi i të cilit kryeson me BE-në, ka porositur autoritetet e Pr
Bildt: Nuk frikësohemi nga synimi serb Shefi i diplomacisë suedeze, Carl Bildt, ka deklaruar se nuk ekziston frika nga iniciativa e Serbisë që n
Bildt hedh poshtë pohimet ruse rreth Kosovës Këtë e mohoi vetë Bildt, i cili hodhi poshtë pohimet ruse se njohja që Moska u ka bërë