999 rezultate për

bildt

Bildt: NATO të shtojë ushtarët në Kosovë, mund të plasë Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, i cili përgjatë viteve të 90-ta ka qenë i angazhuar ekskluzivisht në ngjarjet polit
Bildt: Kosova t'i vështirësojë anëtarësimin Serbisë në BE Carl Bildt, ish-ministër i Jashtëm i Suedisë dhe njohës i politikës edhe për Ballkanin ka thënë se dialogu i BE-së midis
Zaev takon Bildt: I bindur për formimin e qeverisë së re Doplomati suedez, Carl Bildt, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Maqedoni në kuadër të krizës politike në vend, ës
Bildt në Maqedoni: Të respektohet Kushtetuta Ish-ministri suedez për Punë të Jashtme, Carl Bild, ka vizituar sot Maqedoninë si dhe ka zhvilluar një sërë takimesh me
Carl Bildt: Një shkëndijë zjarri në Maqedoni do ndezë tërë Ballkanin Diplomati suedez ka dhënë alarmin se mjafton vetëm një shkëndije zjarri në Maqedoni që të ndizet i gjithë Ballkani dhe s
Karl Bildt: Skandaloze mosratifikimi i Demarkacionit, Ish-Ministri i Punëve të Jashtme i Suedisë, Karl Bildt, e ka cilësuar si skandaloze dështimin e Kuvendit të Kosovës për
Cald Bildt: Situata politike në Maqedoni është shqetësuese Ish-kryeministri dhe ministri i punëve të jashtme i Suedisë, Carl Bildt, është shprehur i shqetësuar në lidhje me zhvill
Deklarata e Putinit për Kosovën befason diplomatët evropianë Deklaratat e Putinit lidhur me Kosovën ka befasuar diplomatët perëndimorë. Putini tha në Beograd se Krimea ka të drej
Bildt: Krahasimi Krimesë me Kosovën është i papranueshëm Ministri i Jashtëm i Suedisë, Carl Bildt është shprehur se referendumi që po mbahet sot në Krime është ilegal dhe shkel
Bildt: Greqia nuk bën lëshime për emrin Ministri i jashtëm suedez, Karl Bildt thotë se Greqia nuk e ka në plan të bëjë lëshime sa i përket kontestit të emrit.
CARL BILDT / Towards a Reunited Europe My vision is clear. I want Europe to be a continent without dividing lines, where people, ideas, trade and investment ca
Bildt: Zbatimi i marrëveshjes i rëndësishëm Sa i takon zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, kryediplomati suedez Carl
Bildt mbërrin në Prishtinë Update-Ministri i Jashtëm i Suedisë, Karl Bildt, e ka filluar vizitën në Prishtinë ku në këto çaste po takohet me kryemi
Bildt nesër në Beograd, të martën në Prishtinë Ditën e martë Ministri i Jashtëm i Suedisë Carl Bildt do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me kryeministrin Hashim Th
Bildt: Zbatimi i marrëveshjes është çelësi për në BE Shpreson që Serbia të marrë "dritën e gjelbër" për anëtarësim, ndërkohë ajo sot nuk do të dëgjojë datën por vetëm korniz
Bildt: Palët të respektojnë rezultatin Ministri i Punëve të Jashtme të Suedisë, Carl Bildt kerkon respektim te rezultatit te zgjedhjeve ne Shqiperi. “E rëndësi
Bildt mbështet pajtimin për zbatimin e marrëveshjes Ministri i Jashtëm i Suedisë, Carl Bildt, ka mirëpritur pajtimin e Kosovës dhe të Serbisë me planin e zbatimit të Marrëv
Bildt i shqetësuar për gjendjen në Maqedoni Për Maqedoninë më shumë se çdo shtet tjetër është i shqetësuar ministri suedez i punëve të jashtme, Carl Bildt. Këtë shq
Ngjarjet në Shkup brengosin Bildt Ka arritur edhe reagimi i parë i zyrtarëve ndërkombëtarë jashtë vendit lidhur me zhvillimet e djeshme në Kuvend. Ministr
Qeveria serbe të merret me vepra jo me fjalë Ministri suedez i Punëve të Jashtme, Karl Bildt ka porositur se qeveria e re e Serbisë duhet të tregojë përkushtimin evr