Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
999 rezultate për

bild

Bild: Situata në Maqedoni shqetësuese Funksionarë të ndryshëm evropianë kanë vijuar të shprehen të shqetësuar për situatën në Maqedoninë. Konkretisht për rrez
"Shuhet" ëndrra e Realit për yllin e Bayernit Merr fund ëndrra e Realit të Madridit për të firmosur me Robert Lewandowskin. Sulmuesi polak, i cili ndodhej shumë pranë
Bild: Policia maqedonase po keqtrajton refugjatët Gazeta e madhe gjermane "Bild" ka shkruar se ka ankesa sa i takon tarjtimit të emigrantëve në kufirin me Maqedoninë.
Problemet s'kanë fund, 8 muaj burg për Ilir Azemin Sulmuesi kosovar i Greuther Furthit, Ilir Azemi vazhdon të ketë telashe jashtë fushës së blerë. Kur u duk se gjithçka is
Gazeta gjermane “Bild” shpall Thaçin humbësin e javës (FOTO) Hashim Thaçi, në një rubrikë të gazetës gjermane “Bild” është shpallur humbësi i javës, për shkak të akuzave për trafiki
"Bild", Klopp dhe Wenger në luftë për Xhakën Jurgen Klopp është gati që të rrëmbejë një nga yjet e Bundesligës në sezonin e ardhshëm. Në numrin e sotëm të gazetës "B
KE dërgon Frontex në Maqedoni KE dëshiron të dërgojë ndërhyrjen e forcave të Frontex në Maqedoni, për të parandaluar fluksin e madh të refugjatëve ile
Rojo i thotë “Po” Bundesligas Schalke ka shprehur interesim për të transferuar mbrojtësin e Manchester Unitedit, Marcos Rojo. Thuhet se kryetrajner
"Jam shqiptar nga Maqedonia. Sa e vështirë të luash kundër atdheut tënd" Admir Mehmedi, 24 vjeç, në një intervistë për gazetën gjermane "Bild", thotë se ata synojnë të marrin një titull që këtë
Video e "përdhunimit" dhe disa përgjigje për refugjatët (VIDEO) Në rrjetet sociale, sidomos në portalet shqiptare, ka nisur të qarkullojë me shpejtësi një video, që thuhet se është reg
Liverpool gati të paguaj 50 milion euro për Granit Xhakën Skuadra legjendare Liverpool është e gatshme të paguajë 50 milionë euro për mesfushorin shqiptar Granit Xhaka, shkruan e
Vëllezërit Xhaka do të luajnë në të njëjtin ekip?! E përditshmja gjermane "Bild" shkruan se Taulant dhe Granit Xhaka mund të luajnë në të njëjtin ekip. Sipas "Bild", Ta
“Sport Bild”, ja pse Guardiola u largua nga Bayerni Sport Bild”, e përditshmja gjermane zbulon arsyet e vendimit të Pep Guardiolës për të përfunduar në fund të sezonit aven
Guardiola pritet të përfitojë një shifër rekord te City Gazeta e famshme gjermane, "Bild" e quan të kryer marrëveshjen e Pep Guardiolës me Manchester Cityn. Pep thuhet se ja
Thaçi për Bild: Rusia po destabilizon Ballkanin Zv/kryeministri Hashim Thaçi, ka thene per gjermanen "Bild Zeitung" se, Ballkani është para tri sfidave, të cilat sipas
Bild: Ishte planifikuar hedhja në erë e stadiumit të Hannoverit Mbrëmjen së martës janë anuluar dy ndeshje të rëndësishme miqësore, mes Belgjikës dhe Spanjës në Bruksel dhe Gjermanisë
"Bild", Mavraj: Ja si e përjetova kualifikimin Mërgim Mavraj nuk ka mundur që të jetë në ndeshjet e fundit me Kombëtaren tonë, por ai i ka qëndruar pranë ekipit, edhe
Thaçi për "Bild": Të investohet në Ballkan, mirëpresim ndihmën e Merkel Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për prestigjozen "Bild" është shprehur se, mbës
“Bild”: ISIS ka përdorur armë kimike kundër kurdëve Ushtria e ISIS mund të ketë përdorur predha me gaz klorin në një sulm kundër forcave kurde në Veri të Irakut. Kështu
“Bild” promovon turizmin shqiptar Teksa qytetarët shqiptarë ankohen për çmimet e kripura në bregdetin shqiptar dhe rrjetet sociale gëlojnë nga ankesat e s