999 rezultate për

bild

Bildt në Maqedoni: Të respektohet Kushtetuta Ish-ministri suedez për Punë të Jashtme, Carl Bild, ka vizituar sot Maqedoninë si dhe ka zhvilluar një sërë takimesh me
Ivanov nuk ndalet, refuzon takimin me Carl Bild Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, duket se e ka bërë rrugë refuzimin për t'u takuar me liderët që vijnë nga SHBA-t
Karl Bild pesimist për zgjidhjen e krizës, nesër në Shkup Ish shefi i diplomacisë suedeze Karl Bild, ka postuar në profilin e tij në Twiter se nesër do të vizitojë Shkupin, i nxi
Carl Bildt: Një shkëndijë zjarri në Maqedoni do ndezë tërë Ballkanin Diplomati suedez ka dhënë alarmin se mjafton vetëm një shkëndije zjarri në Maqedoni që të ndizet i gjithë Ballkani dhe s
Zgjedhjet në Gjermani, Schulz kalon Angela Merkelin në sondazhe Rivali social-demokrat i kancelares gjermane, Angela Merkel, ka regjistruar një rezultat më pozitit në sondazhin e kryer
Lajme të këqija për Bayernin, dëmtohet ylli i skuadrës Trajneri Carlo Ancelotti merr një lajm të keq nga infermieria. Në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Arsenalit, portieri i
"Bild" tregon planin me 4 blerje të Klopp për të fituar Premier League-n Gazeta e njohur gjermane, "Bild" e quan Liverpoolin si pretendentin kryesore në garën për titull në Premierligë. "Sport
Tarashaj flet për "Bild": Babai im ka ushqyer 50 familjarë në Kosovë Talenti shqiptar që luan për Zvicrën, Shani Tarashaj gjatë një bisede për gazetën gjermane “Bild.de” ka treguar lidhjen
“Mafia shqiptare” në Parlamentin e landit gjerman Me kërkesë të gjashtë prej dhjetë deputetëve të grupit të AfD (Partia Alternativa për Gjermaninë e spektrit të djathtë p
Karl Bildt: Skandaloze mosratifikimi i Demarkacionit, Ish-Ministri i Punëve të Jashtme i Suedisë, Karl Bildt, e ka cilësuar si skandaloze dështimin e Kuvendit të Kosovës për
Rummenigge zbulon: Kemi refuzuar mbi 100 milionë euro për Muller Merkato e kësaj vere ka dhuruar disa çmenduri teksa protagonistja kryesore ka qenë Juventusi me blerjen e Higuain për 90
Dje Ribery e sulmoi ashpër, ja si i përgjigjet Guardiola Vazhdojnë polemikat në distancë mes Pep Guardiolës dhe Frack Ribery-së. Ka qenë francezi i cili dje lëshoi një deklaratë
7 ndryshimet që sjell Ancelotti te Bayern Munchen (FOTO LAJM) Në Gjermani janë shumë të lumtur me ardhjen e Carlo Ancelottit në pankinën e Bayern Munchen. Metodat e Guardiolës nu
Bild: 7 arsye pse këtë herë e mundim Italinë (FOTO LAJM) Italia konsiderohet si ‘macja e zezë’ e Gjermanisë, por këtë herë mediat gjermane flasin me bindje; Bordoja do të jetë f
Rike Roci: Ja kush më propozoi martesë Dy bukuroshet shqiptare bën “namin” në rrjetet sociale thuajse në të gjithë botën pasi u panë në tribunë në stadiumin e
BILD: Shqipëria mund të bëjë të pamundurën Kualifikimi historik i Shqipërisë kanë bërë që edhe mediat gjermane të shkruajnë për Shqipërinë. Pjesëmarrja e Kombëtare
“Bild”: Terroristët kanë shënjestër plazhet evropiane Gjermanja “Bild” shkruan se ka rrezik për sulme terroriste në plazhet europiane, sidomos në Itali dhe Spanjë, duke citua
Abrashi: Shqipëria, zgjedhja ime më e mirë Mesfushori shqiptar, që luan me kryesuesit e Freiburg, është një nga pikat kyçe të ekipit të drejtuar nga Streich, i cil
Cald Bildt: Situata politike në Maqedoni është shqetësuese Ish-kryeministri dhe ministri i punëve të jashtme i Suedisë, Carl Bildt, është shprehur i shqetësuar në lidhje me zhvill
Bild: Situata në Maqedoni shqetësuese Funksionarë të ndryshëm evropianë kanë vijuar të shprehen të shqetësuar për situatën në Maqedoninë. Konkretisht për rrez