999 rezultate për

bild

Njihuni me shqiptarin që po bën namin në Gjermani, është shembull për të gjithë (FOTO LAJM) Shqiptari nga Podujeva e Kosovës por që jeton në Kryeqytetin e Gjermanisë në Berlin është personazhi pozitiv në artikull
Si gazeta gjermane Bild ra në kurthin e "Fake News", më keq se në Shqipëri U duk si komplot gazetaresk. Përbërësit e tij: një rus misterioz, një komunikim delikat me email dhe një zgjedhje e mani
Bildt: Kosova t'i vështirësojë anëtarësimin Serbisë në BE Carl Bildt, ish-ministër i Jashtëm i Suedisë dhe njohës i politikës edhe për Ballkanin ka thënë se dialogu i BE-së midis
E FUNDIT / Bayern Munich padit gazetën Bild Bayern Munich nuk do të transferojë portierin e Bayer Leverkusenit, Bernd Leno gjatë afati kalimtar të janarit Drejto
Barcelona në ndjekje të mbrojtësit të Leverkusen dhe ofron 25 milionë euro Barcelona është duke përcjellë nga afër qendërmbrojtësin e Bayer Leverkusenit, Jonathan Tah Drejtuesit e Barcelonës j
Sulm me armë në Gjermani, plagoset rëndë një person Një person i armatosur ka hapur zjarr jashtë një supermarketi gjerman dhe është arratisur ndërsa është në kërkim nga pol
Gjendet e vdekur më makinë politikania gjermane Një grua ka zbuluar rastësisht tri kufoma brenda një automjeti tip BMW në Eislingen të Gjermanisë, shkruan “Bild”. Si
Pas turpërimit nga PSG, Bayern shkarkon Ançelottin Spektakli i treshes së PSG-së dhe jo vetëm kanë bindur drejtuesit e klubit se me të vërtetë ai Bayern i hedhur në fushë
Conte merr besën e drejtuesve Chelsea ka insistuar se Antonio Conte nuk do të shkojë askund, pavarësisht spekulimeve që e lidhin Thomas Tuchel me post
Gjesti i fundit i Dembeles bind gjërmanët, se francezi po ikën (FOTO) Nga Bild janë postuar fotografi të cilat tregojnë se familja e Dembeles po ngarkon bagazhet në makinë. Gjë që ka çuar
Dortmund gjen zëvendësuesin e Dembeles, nëse Barcelona paguan 150 milionë Sipas Bild, Borussia Dortmund e ka gjetur zëvendësuesin e Ousmane Dembele. Bild bën plane gjithmonë nëse këto të fund
Grupi Bilderberg, të fshehtat e qeverisë që udhëheq botën Nga të gjithë teoritë e konspiracionit për Rendin e Ri Botëror, kjo tingëllon si më e pranueshmja. Ata janë një organiza
Renato Sanches deklaron publikisht dëshirën për tu larguar Renato Sanches është vënë zyrtarisht në shitje. "Personalisht, nuk jam i kënaqur me vitin e parë në Mynih. Natyrisht,
Dortmund mohon lajmin të cilit i trembeshin milanistët Ditën e djeshme Bild shkruajti se Aubameyang kishte zgjedhur që ti drejtohej Kinës dhe për të mos rinovuar me Borusia Do
Qytetet që zhyten në ujë nëse nuk ndalon ngrohja globale, preket dhe Shqipëria (FOTO LAJM) Dy ditë më parë, mediat ndërkombëtare raportuan shkëputjen e një ajsbergu gjigant, me sipërfaqe pak më të madhe se 1/5 e
Aubameyang i komunikon Dortmundit lajmin e mirë për milanistët Aubameyang nuk ka ndërmend të vazhdojë me Borussia Dortmun por as të shkojë në Kinë. Për këtë arsye 28-vjeçari u ka kërk
Mavraj për "Bild": Zgjedh të ndërtoj një shtëpi për të varfërit para orës Rolex Mërgim Mavraj nuk ka nisur pushimet luksoze si shokët e skuadrës të Hamburgut, por ka udhëtuar drejt vendit tonë për t’u
Audi A4 i ri sjell ndryshime të mëdha Revista e njohur gjermane “Auto Bild” shkruan se gjiganti i veturave, Audi, për vitin 2019 do të përgatisë versionin fac
Zaev takon Bildt: I bindur për formimin e qeverisë së re Doplomati suedez, Carl Bildt, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Maqedoni në kuadër të krizës politike në vend, ës
Ali Ahmeti takohet Carl Bild, ja çfarë biseduan Kreu i BDI-së Ali Ahmeti, është takuar sot me ish kryeministrin dhe shefin e diplomacisë suedeze, Carl Bild. Ata kanë bi