999 rezultate për

bienales

Tirana hap dyert në Edicionin e 16-të të Bienales së Arkitekturës në Venecia Me një trokitje simbolike në një derë të vjetër tipike tiranase, kryeqyteti i Shqipërisë hapi dyert në Edicionin e 16-të
Sheshi “Skënderbej” pjesë e Bienales së Arkitekturës në Çikago 2017 Suksesi i Sheshit “Skënderbej” i thyer tashmë kufijtë e Tiranës dhe të Shqipërisë duke u përzgjedhur si një nga projekte
Tirana mirëpret 230 artistë të rinj në edicionin e 18 të Bienales së Mesdheut Për herë të parë, Tirana është kthyer në “shtëpinë” e 230 artistëve të rinj nga Mesdheu dhe Europa, pjesëmarrës në edici
Hapet edicioni i dytë i Bienales së Akuarelit Kur flasim për mediumin e akuarelit paralelisht mendojmë që nuk është në rresht të parë në artet pamore. Por shoqata ndë
Rama drejt Venecias, nesër në Pavionin Shqiptar në Arsenale Kryeministri Edi Rama zhvillon një vizitë në Itali ku do të marrë pjesë neser në Pavionin Shqiptar ne Arsenale, ku do ti