999 rezultate për

bidenit

DW: Kabineti i Joe Bidenit, një sinjal shprese Kabineti që prezantoi Joe Bideni karakterizohet nga ekspertë dhe eksperte të njohur. Me diversitetin e tij ai pasqyron s
Dalin emrat e kabinetit Biden, cili mund të drejtojë politikën e jashtme? Po kërkoni ndonjë shenjë se çfarë drejtimi mund të marrë politika e jashtme e presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Bide
30 mijë vota epërsi! A mundet presidenti Trump të sfidojë fitoren e Bidenit në gjykatë? Gjatë ditëve të fundit, ndërsa numërimi i votave ka vazhduar, Donald Trump ka bërë vazhdimisht pretendime se procesi i n
"Çfarë dreqin ishte kjo?", kaos i plotë në debatin e parë Trump-Biden Nga Carla Bleiker Çfarë dreqin ishte kjo? Këtë pyetje mund t’i bëje vetes si spektator pas debatit të parë tel
Radikalët serbë protestojnë kundër Bidenit, e quajnë armik të vendit Pjesëtarë të Partisë Radikale serbe ishin mbledhur sot në afërsi të Presidencës së Serbisë në Beograd për protestuar kun
Mesazhet e vizitës së Bidenit në Kosovë Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden pritet që të martën dhe të mërkurën të vizitojë Kosovën. Ndërkohë, presidenti
James Hooper: Kosova e Serbia ta kuptojnë drejt vizitën e Bidenit Ish-diplomat amerikan dhe eksperti për Ballkanin James Hooper, lidhur me vizitën e zëvendëspresidentit të Shteteve të Ba
Vuçiç-Amerikës: Zgjidhni mes "Shqipërisë së Madhe" dhe Serbisë normale Aleksandër Vuçiç dhe zëvendëspresidenti i Amerikës, Joe Biden kanë bërë një bisedë telefonike mes njëri-tejtrit lidhur m
Serbet kunder vizites se Bidenit Nacionalistët e Serbisë të premten kanë shprehur pakënaqësi me vizitën e paralajm&eum