999 rezultate për

biden

Jo vetëm në SHBA! Dua Lipa angazhohet edhe në zgjedhjet e Kosovës (FOTO LAJM) Dua Lipa ka treguar se ka qenë gjithnjë shumë e dhënë pas çështjeve aktuale që ndodhin në botë, madje edhe në politikë.
Trump mban fjalimin e lamtumirës: Kam kaluar betejat më të ashpra Presidenti amerikan Donald Trump mbajti fjalimin e tij të lamtumirës përpara se të lërë postin, duke thënë se “ne bëmë a
4 arsye pse inagurimi i Biden do të jetë krejtësisht i pazakontë Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, do të përurohet këtë të mërkurë (20 janar) në një
Trump ndau fëmijët nga prindërit, çfarë do ndryshojë Biden kur të vijë në pushtet? Katër vite më parë, Donald Trump e zhvilloi fushatën presidenciale me premtimin për të ndryshuar emigracionin në SHBA dh
Joe Biden betohet sot si Presidenti i 46-të i ShBA-ve Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Joe Biden do të betohet sot në mesditë me kohën lokale. Biden do të betohet si presi
Në prag të inagurimit, Biden nderon viktimat e Covid-19 Presidenti i zgjedhur Joe Biden drejtoi të martën një ceremoni përkujtimore kombëtare në prag të inaugurimit të tij të m
Si do të bëhet dorëzimi i valixhes bërthamore nga Trump te Biden? Presidenti Donald Trump nuk do të marrë pjesë të mërkurën në ceremoninë e inaugurimit të pasuesit të tij Joe Biden, por
Mbështetja e madhe për Kosovën, artisti bën portretin e Biden me oriz dhe grurë Ndërsa vëmendja e botës është kthyer nga ceremonia e inaugurimit të Presidentit të Amerikës, Joe Biden, një artist nga K
Biden shkel urdhrin e Trump: Ndalimet e udhëtimeve do të mbeten në fuqi Administrata e Joe Biden nuk do të heqë kufizimet ekzistuese të COVID-19 për udhëtarët nga jashtë. Zëdhënësi i presid
Sjellja skandaloze me Jill Biden, Melania mban fjalimin e lamtumirës (VIDEO) Ish-zonja e parë, Melania Trump mbajti fjalimin e saj të lamtumirës të hënën me një mesazh në Tëitter, ku ajo lavdëronte
Zbulohen vendimet e para që do të marrë Joe Biden si President Java e ardhshme është një ndër më të shumëpriturat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku pritet ceremonia e betimit të
Kur do të largohet Trump nga Uashingtoni? Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të
Biden shkaktar për krisjen e marrëdhënies mes Donald Trump dhe Ivankës Pas protestës së dhunshme në Kapitol, Presidenti Donald Trump deklaroi se nuk do të ishte i pranishëm në marrjen e detyr
FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit të presidentit Biden FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të
Dorëzohet Trump, premton transferim të rregullt të pushtetit te Biden Duket se presidenti aktual Donald Trump është dorëzuar pas konfirmimit të fitores së Joe Biden nga Kongresi amerikan.
Demokratët rrëmbejnë dhe Senatin, kontrollojnë të gjitha pushtetet Demokratët fituan në Xhorxhia të dyja vendet e Senatit dhe së bashku me to edhe shumicën e Senatit amerikan. Votat përfu
Kongresi certifikon Biden si President i SHBA, merr 306 votat elektorale Presidenti i Zgjedhur i SHBA, Joe Biden ka marrë 306 vota elektorale, ndërsa është certifikuar si fitues i zgjedhjeve në
"Sulm ndaj demokracisë", bota dënon ashpër trazirat në Uashington Në mbarë botën kanë reguar të shokuar politikanët lidhur me trazirat në Uahsington dhe vërshimin e demonstruesve, mbësht
Protestuesit pushtuan Kongresin, Biden thirrje Trump: Mbro Kushtetutën! Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbajti një fjalim dhe i bëri thirrje Presidentit Donald Trump të dalë në televizionin ko
Protesta të dhunshme në Washington, Trump: Unë jam Presidenti! (VIDEO) Pavarësisht rezultatit, Donald Trump nuk mund t'a pranojë Biden si President të ShBA-ve. Presidenti i ShBA-ve akoma n