999 rezultate për

biden

I bëri presion Presidentit të Ukrainës? Akuza të reja ndaj Donald Trump Një diplomat i lartë amerikan tha në seancat dëgjimore se Presidenti Trump pyeti drejtpërdrejt dhe në mënyrë personale n
Joe Biden shihet si më i denjë kundër Trump Ish-nënpresidenti Joe Biden renditet në krye të listës së konkurrentëve demokratë për zgjedhjet presidenciale, siç rezul
97 mijë persona ndihmojnë me para Joe Biden Gati 97.000 persona kanë dhënë donacion brenda 24 orëve të para, thotë një komunikatë e fushatës së Joe Biden, ish-zv.pr
Kjo është arsyeja pse Obama nuk e mbështet Biden për president Ish-zv.presidenti i SHBA-së, Joe Biden, tashmë ka deklaruar publikisht se do të garojë për zgjedhjet presidenciale të vi
Joe Biden zyrtarizon kandidaturën për President të SHBA-ve Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve Joe Biden ka zyrtarizuar kandidimin e tij për garën presidenciale 2020, duke i dhënë fu
Në këtë ditë Biden shpall kandidaturën për zgjedhjet presidenciale Planet e ish zëvendës presidentit të SHBA’së, Joe Biden për të zyrtarizuar kandidaturën e tij ende janë të paqarta, pasi
Edhe një grua akuzon Biden: Para 10 vitesh ma preku hundën Një tjetër grua ka akuzuar ish-nënpresidentin e SHBA-së, Joe Biden për sjellje të pahijshme. Akuzat vijnë pas publiki
Del sondazhi, Biden pëlqehet nga amerikanët si president i ardhshëm Ish-zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka zënë vendin e parë në një sondazh të votuesv
Biden i shkruan Thaçit: Me rendësi marrëveshja me Serbinë që çon në njohje Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-së, Joseph Biden, pas takimit me presidentin Thaçi në Konferencën e Sigurisë në Munih, i k
Joa Biden kërkon unifikim të spektrit politik në Kosovë Presidenti I Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka takuar në Munih, ish-zëvendës presidentin amerikan, Joa Biden, shkrua
Biden: Gëzuar pavarësinë Kosovë, familja ime është krenare me ju Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-së, Joseph Biden, ka uruar presidentin e Kosovës dhe gjithë kosovarët për dhjetë vjetorin
John Kerry dhe Biden shfaqen në publik duke u fotografuar me një shqiptar Avni Arifi, këshilltar i Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe shef i kabinetit të tij po qëndron si shumë të tjerë në SHBA
"Ka shpresë..." Biden ngushëllon vajzën e senatorit McCain që po lufton me kancerin (VIDEO) Vajza e senatorit John Mçain ka shpërthyer në lot ndërsa ishte duke folur live, për babin e saj. Senatori McCain është t
Biden vjen në Kosovë Ish-zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, do vizitojë Kosovën. Ndonëse nuk është përmend
Djali i Joe Biden merr gruan e vëllait që i ndërroi jetë 2 vjet më parë Vejusha e Beau Biden, djalit të ish­ zv. presidentit amerikan Joe Biden, flitet së është në një lidhje të re dashurie, d
Trondit Biden: Në Bosnje e Hercegovinë ka pasur gjenocid të planifikuar, jo luftë (FOTO LAJM) Ish-presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, duke folur në përvjetorin e Këshillit të Bosnjë e Hercegovinës në Washington, ka th
Joe Biden largohet me tren dhe valixhe në dorë, pritet me brohoritje nga turma (VIDEO) Pas marrjes së detyrës nga Presidenti i ri Donald Trump dhe zëvendësi i tij Mike Pance, ish-zv/Presidenti i Shteteve të
Tensionet mes Kosovës dhe Serbisë, Biden i telefonon Thaçit Duket se tensionet mes Kosovës dhe Serbisë kanë bërë që të ketë reagime të menjëhershme edhe nga diplomatët botërore.
Pasi takon Bidenin, Vuçiç ndryshon komplet qasjen ndaj Kosovës. Ja çfarë thotë tani Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është takuar sot në Davos të Zvicrës me nënpresidentin amerikan, Joe Biden.
Presidenti Obama surprizon Joe Biden, e vlerëson me Medaljen Presidenciale të Lirisë (VIDEO) Presidenti në ikje i Shteteve të bashkuara të Amerikës, Barack Obama surprizoi zëvendëspresidentin dhe njëkohësisht mik