999 rezultate për

biazit

De Biasi u mbyllë gojën kritikëve të Strakoshës Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biazi, nuk kursehet kur bëhet fjalë për të marrë në mbrojtje futbollist
Gianni De Biasi gromësin live, tifozët tallen keq me të (VIDEO) Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi u bë protagonist në rrjetet sociale me veprimin e tij në pushimin e ndeshjes
Skela: Panuçin do ta përndjekë hija e De Biazit, na duhen lojtarë të rinj, nuk na nderon gjithnjë mbrojtja Pas dy ndeshjeve të Kombëtares nën drejtimin e Kristian Panuçit dhe pas disa ndryshimeve që trajneri i imponoi me vrull,
Mediat e huaja jehonë largimit të De Biazit: U kthye në hero kombëtar Mediat italiane kanë pasqyruar sot gjerësisht lajmin se Xhani De Biazi do t’i japë lamtumirën në tetor përfaqësueses shq
Hafizi shpërthen ndaj De Biazit: Gafat e tua i kupton edhe gomari Astrit Hafizi është një ndër kritikuesit më të mëdhenj të Xhani De Biazi. I pari një ish-trajner i Kombëtares dhe a
Duka i del në krah De Biazit: Xhaka u nxitua... Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka reaguar pas deklaratave të forta mes Taulant Xhakës dhe trajnierit të kombëtares D
Xhaka shpërthen ndaj De Biazit: Gënjen, unë jam shqiptar ndër breza Marrëdhëniet mes futbollistit të kombëtares Xhëkës dhe trajnierit De Biazi ka tronditur futboollin shqiptar. Krisja mes
Shqipëria e De Biazit “i ndihmon” të gjithë, kampione bamirësie! Sa vite ka që e dëgjojmë këtë muzikë: “Gabojmë në mbrojtje por do të përmirësohemi...”. Edhe pas ndeshjes miqësore me Bo
Hafizi shpërthen ndaj De Biazit: Po na merr për budallenj Astrit Hafizi është treguar sërish i ashpër me Xhani De Biazin. Ashtu si pas disfatës me Italinë, ish-trajneri i Kombëta
Kushta: Kombëtarja e përçarë, ka plan për largimin e De Biazit Legjenda e futbollit shqiptar Sokol Kushta mendon se trajneri Xhani De Biazi duhet të largohet, sepse ka një plan kundër
Zbulohet strategjia e De Biazit, ja si do të luajmë kundër Izraelit Kombëtarja po vijon përgatitjet me intensitet të lartë për sfidën e 12 nëntorit me Izraelin, e cila do të zhvillohet në
Astrit Hafizi i përgjigjet De Biasit: Ja përse me sulmon italiani Astrit Hafizi ka replikuar pas intervistës së Xhan De Biazit. Ky i fundit tha një ditë më parë, se Hafizi e kritikon se
De Biazi merr një dhuratë të veçantë në Kryeministri (VIDEO) Trajneri i Kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi ka mbajtur një fjalë ditën e sotme gjatë pritjes në Kryeministri, pas el
Herolind Shala qetëson tifozët: E përkrah Shqipërinë dhe do të jem pjesë e saj Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Herolind Shala ka përgënjeshtruar të gjitha zërat që kanë të bëjnë me qëndrimin e ti
"La Gazzetta", ja ku kanë lindur kuqezinjtë e De Biazit Gazeta prestigjioze sportive në Itali, “La Gazzetta della Sport” ka publikuar së fundmi një shkrim tepër interesant me d
Zbulohet rezidenca kuqezi në Francë (FOTO & VIDEO) Kombëtarja mesa duket e ka përcaktuar rezidencën për në kampionatin Europian e cila do të jetë “Hotel de Mougins”, katër
Prapaskenat e konferencës së De Biazit Veç ironive të ndryshme, nervozizmit të De Biasit dje gjatë konferencës për shtyp, në përfundim të saj ka pasur shumë pr
Zbulohet klubi që i bëri ofertë De Biazit, i ofroi 1.5 mln euro Xhani De Biazi po kalon një moment të artë në karrierën e tij. Strategu italian dje zbardhi një prapaskenë mjaft intresa
FSHF zgjat kontratën me De Biazin Federata Shqiptare e Futbollit është e gatshme të rinovoje kontratën për teknikun e kombëtares shqiptare Xhani De Biazi.
Përballja me Gjeorgjinë, sfida e parë e De Biazit Kombëtarja Shqiptare pritet të zhvillojë sot ndeshjen e parë miqësore nën drejtimin e trajnerit italian Xhani De Biazi.