999 rezultate për

biasi

Panucci në debat me gazetarin ironizon Shqipërinë e De Biasit (VIDEO) Nw konferencën e djeshme Cristian Panucci pati një moment tensioni. Ai “thumboi” mënyrën se si luante skuadra në kohën e
De Biasi këshillon Italinë: Mos kujtoni se e keni të lehtë Shqipëri-Itali është padyshim një ndeshje e vecantë për Gianni De Biasi-n, trajnerin italian me pasaportë shqiptare e ma
De Biasi flet për ndeshjen e sotme: Shqipëria duhet të mbrohet Sigurisht që ish-trajneri i kombëtares, Xhani De Biasi e ka të pamundur të mos përfshihet emocionalisht në ndeshjen e so
De Biasi: Do të bëj tifo për Shqipërinë ndaj Spanjës dhe Italisë Fillimi i tij në Primera Division me Deportivo Alaves nuk mund të kishte qenë më i suksesshëm, pasi skuadra e Gianni De
Alaves merr fitoren e parë kundër ekipit që barazoi me Realin, ndiehet efekti i De Biasit (VIDEO) Debutim ëndrrash për Giani De Biasin në stolin e Deportivo Alaves. Ishi trajneri i Shqipërisë e nisi në mënyrën më t
De Biasi para ndeshjes me Levanten presion lojtarëve të Alavesit Giani De Biasi debuton sot me Alvaesin në sfidën delikate kundër Levantes. Alvaes ndodhet nga fundi i tavelës, rendi
De Biasi prezantohet te Alaves: U largova nga Shqipëria, por akoma i dua shqiptarët Trajneri italian, Gianni De Biasi është prezantuar tek skuadra e re, Deportivo Alaves. Ish-trajneri i Kombëtares së Shqi
De Biasi për mediat spanjolle: Natën e parë në Shqipëri, vendosa karrigen te dera e dhomës Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi tashmë ka filluar aventurën e re në Spanjë në drejtimin e ekipit të Alaves.
De Biasi kundër Real Madrid, formacionet e mundshme Real Madridi sot nga ora 16:15 do të luajë ndeshjen e javes së 6-të në La Liga ndaj Deportivo Alaves. Këto janë forma
De Biasi "i pafat", në debutim përballet me Realin e Madridit Me mijëra shqiptarë mund të jenë sot kundër Realit, pasi do të tentojnë të mbështesin De Biasin. Zinedine Zidane do t
De Biasi flet pasi u emërua trajner i Alaves Klubi spanjoll, Alaves, ka bërë të ditur se ka emëruar si trajner ish përzgjedhësin e Kombëtares shqiptare, Gianni De Bi
De Biasi merr drejtimin e skuadrës së La Ligas Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi shumë shpejtë pritet të gjejë punë, pas një pauze disa muajshe.
De Biasi këshillon ekipet italiane: Luani si Shqipëria Në një analizë të bërë për “Il Corriere Dello Sport”, ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare De Biasi, nuk ka ngurruar t
Nuk ka rëndësi kë emëron FSHF-ja, për UEFA-n De Biasi është ende trajneri i Kombëtares (FOTO LAJM) Zyrtarët e UEFA-s akoma janë në kohën e De Biasit trajner i Kombëtares shqiptare. Kjo shihet qartë edhe nga dokumentet e
Panucci i kënaqur, De Biasi i mërzitur kur shikon se Kombëtaren po e drejton dikush tjetër Panucci foli mbrëmë pas sfidës sëfituar merezultatin 2-0. Ai u shpreh i kënaqur me ekipin dhe lojën e zhvilluar. Ai gjit
De Biasi vizitë surprizë në stërvitjen e fundit të kuqezinjve (VIDEO) Ish-trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi duket se nuk mund të shkëputet dot lehtë nga lojtarët që ai drejtoi për më sh
De Biasi vazhdon të jetë i lidhur me Kombëtaren shqiptare, tani si një tifoz Xhani De Biazi mund të jetë larguar nga stoli i Kombëtares së Shqipërisë por jo nga interesimi në ecurinë e saj. Së f
De Biasi: UEFA duhej t'a shmangte duelin Skënderbeu-Partizani Beogradit Xhani De Biazi e ka cilë suar si problematik shortin e Skënderbeut në të njëjtin grup me Partizanin e Beogradit. Italian
De Biasi: Ajo që më çmend tek shqiptarët, humbja e kohës kot Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi gjithnjë e ka një sy e një vesh nga Shqipëria. Ai ndjek me vëmendje gjithçk
De Biasi optimist për Panuçin, e këshillon për Xhakën dhe Kaçen Xhani De Biasi në një intervistë për Panoramën ka folur për zgjedhjen e trajnerit të ri dhe pika kyçe kua ia duhet të ku