999 rezultate për

betohet

LIVE/ Zyrtare! Joe Biden betohet si President i SHBA Tashmë është zyrtare, Joe Biden është betuar si Presidenti i 46-ë i SHBA-ve. Presidenti Biden u shpreh pas betimit se
Joe Biden betohet sot si Presidenti i 46-të i ShBA-ve Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Joe Biden do të betohet sot në mesditë me kohën lokale. Biden do të betohet si presi
Emërohet anëtarja e 7 e Gjykatës Kushtetuese, Sonila Bejtja betohet para Metës Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sot ceremonia e betimit të anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese, zonja
Kushtetuesja: Meta bën me dije kur do të betohet Sonila Bejte Presidenca ka bërë me dija se anëtarje e 7-ë e emëruar në Gjykatën Kushtetuese, Sonila Bejtja është thirrur për betim pë
Përparim Kalo betohet sot përpara Presidentit, Kushtetuesja gati Përparim Kalo, anëtari i gjashtë i emëruar i Gjykatës Kushtetuese, do të betohet sot përpara Presidentit të Republikës.
Ministrja e re e Arsimit betohet para Metës: Do jem zëri i çdo nxënësi, mësuesi! Ministrja e re e Arsimit është betuar përpara presidentit Meta, pasi mori 104 vota pro në Kuvend. Përmes një postimi
Prokurorja më e re e SPAK, Doloreza Musabelliu betohet te Presidenti Meta Anëtarja më e re e SPAK, prokurorja Doloreza Musabelliu u betua para Presidentit të Republikës mesditen e kesaj te premt
Ahmetajt i qesh sërish fati, betohet ministër në Presidencë Në Institucionin e Presidentit të Republikës u zhvillua ceremonia e betimit të Ministrit të Shtetit për Rindërtimin, z.A
Riktheu përplasjet, Marsida Xhaferllari betohet para Presidentit Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sonte ceremonia e betimit përpara Presidentit të Republikës, Ilir Meta, t
Arta Vorpsi sfidon hapur Metën: Betohet tek noterja si anëtare e Kushtetueses Arta Vorpsi është betuar përpara noteres si anëtare e gjykatës kushtetuese. Ajo ka njoftuar institucionet kushtetues
Besnik Muçi zgjidhet i pari anëtar i Kushtetueses, betohet para Metës Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si d
Me himnim grek dhe shqiptar, betohet kryebashkiaku i Dropullit Këtë mesditë është konstituar Këshilli Bashkiak i Dropullit, njësia vendore më e madhe e minoritetit etnik grek në Shqip
"Kam rënë në dashni me Tiranën", betohet Erion Veliaj Erion Veliaj betohet si kryetar bashkie i kryeqytetit shqiptar, Tiranës për të qeverisur në mandatin e dytë. Në cerem
Betohet kryebashkiaku i ri i Devollit Ditën e sotme, në ambjentet e Bashkisë Devoll qytetarët kanë protesytuar përsa i përket rezultatit të 30 Qershorit. P
EMRAT/ Betohet Mitsotakis, kush janë ministrat e qeverisë së re të Greqisë Fituesi i zgjedhjeve të djeshme në Greqi, kreu i Demokracisë së Re, Kyriakos Mitsotakis është tashmë në Presidencë për t
Kryemadhi betohet publikisht se nuk ka blerë vota: Për të tjerët s'vë dorën në zjarr Ndërkohë që kryetarja e LSI-së po akuzonte Ramën se kishte blerë votat, drejtuesi i emisionit "A Shoë" iu kthye duke thë
Kate Byrnes, betohet si Ambasadore e re e SHBA-së në Shkup Ambasadorja e re e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes, ne një ceremoni solemne në Departamentin e Shtetit të SH
Kandidati i PD bën të papriturën, refuzon të betohet në Parlament Indrit Hoxha, kandidat i PD, refuzoi të marrë mandatin dhe në mënyrë të paprecedentë, në sy të mazhorancës tha se nuk mu
Rama betohet para italianëve: Nuk iki! (VIDEO) Kryeministri Ramami, në një intervistë për televizionn Italian “Rai news 24” ka folur për protestën e 16 shkurtit. I
Rama betohet në Presidencë si Ministër i Jashtëm Kryeministri Edi Rama ka shkuar këtë pasdite në ambientet e zyrës së kreut të shtetit Ilr Meta, për tu betuar si kryedip