999 rezultate për

betimit

Kush ia pagoi Ramës dhe Gjiknurit charterin luksoz për të shkuar tek ceremonia e betimit të Erdoganit? Kryeministri Rama dhe ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri u panë sot të zbrisnin nga charteri i një kompanie pri
Pas betimit, kërcënon ministri italian: Emigrantët, do t'i kthejmë nga kanë ardhur Menjëherë pas betimit të kabinetit të ri qeveritar në Itali, ministri i Brendshëm, Matteo Salvini është shprehur se një
Markle heq dorë nga dy zakone Aktorja amerikane, Meghan Markle është zotuar të heqë dorë nga dy zakone shumë të ndyra në vitin 2018, shkruan “the Dail
Pas betimit, kryeprokurorja e re niset me urgjencë drejt Shkodrës Vetëmnjë orë pas betimit si kryeprokurore e Përkohshme, Arta Marku ka udhëtuar me urgjencë drejt Shkodrës, atje ku mëso
Bekim Jashari betohet me plis dhe dorë në zemër Bekim Jashari edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e kryetarit të Skënderajt. Djali i heroit të kombit Hamëz Jashari për kat
Ambasada Amerikane reagon për herë të parë pas betimit të serbëve të Thaçi Ambasada amerikane në Prishtinë përmes një njoftimi ka thënë se mirëpret integrimin e gjykatësve, prokurorëve dhe stafit
Pas betimit të serbëve te Thaçi reagon për herë të parë BE Bashkimi Evropian ka mirëpritur dekretimin dhe betimin e sotëm të gjyqtarëve dhe prokurorëve serbë para Presidentit Thaç
Pas betimit të qeverisë "Rama 2", ikin dy drejtorë të tjerë të LSI-së Vjen dorëheqja e radhës nga rradhët e drejtorëve të LSI. Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika ka p
Qeveria e re betohet para Presidentit Meta (VIDEO) Ne ambientet e Presidences u mbajt ceremonia e betimit të qeverisë së re “Rama 2”, te cilen mund ta ndiqni edhe ne video
Rama mbledh për herë të parë qeverinë pas betimit Qeveria Rama 2 do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundim
Betohen 140 deputetët e rinj Pasi deputetja Vasilika Hysi ka lexuar raportuan e Komisionit të Verifikimit të Mandateve, drejtuesi i seancës Besnik Ba
Ja si u veshën politikanët shqiptarë në ceremoninë e betimit të Metës (FOTO LAJM) Në ceremoninë e betimit të Ilir Metës, si President i Republikës së Shqipërisë, mediat pasqyruan çdo detaj, duke filluar
Ja kush e bojkotoi sot ceremoninë e betimit të Metës në Kuvend Ne ceremoninë solemne ne Parlamentin e Shqiperise, pasditen e kesaj te hene, ku Ilir Meta u betua si Presidenti i vendit
Rama nuk i harron atletet e “famshme” as në ceremoninë e betimit të Metës Kryeministri Edi Rama, në ceremoninë e betimit të Presidenti të ri të zgjedhur Ilir Meta, ka shkuar me vonesë në seancë.
Berisha dhe Majko zbulojnë “pëshpërimat” për takimin me Metën pas betimit (VIDEO) “Ia bëra urimin unë vetë, i uroj suksese në detyrë”. Keshtu tha ish-kryeministri Sali Berisha i cili zbardhi per gazetar
A do e shoqërojë Kryemadhi, Metën gjatë betimit si President? E ndërsa na ndajnë dhe pak ditë nga 24 korriku, dita kur pritet që Ilir Meta të marrë zyrtarisht Postin e Presidenti të
Paralajmërimi i Manjanit: Meta mund të mos bëje betimin nëse... Përplasja e fortë mes PS dhe PD me LSI-në si edhe deklaratat nëpër studio televizive ka bërë që të marrë krahë mendimi s
Ja kur do të betohet Ilir Meta President Presidenti i vendit Bujar Nishani ditën e sotme ka dekretuar seancën e jashtëzakonshme të betimit të presidentit të ri,
Rrëfehen ministrat e rinj: Çfarë bëri Nishani gjatë betimit (VIDEO) Katër ministrat e rinj bënë sot betimin para nisjes së punës në dikasteret përkatëse. Ata mbërritën këtë pasdite në P
Zbulohet teksti, këto janë fjalët e betimit të ushtarëve të Kosovës (FOTO LAJM) Në projektligjin e ri të inicuar nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në të cilin pritet ndryshimi i misionit të Forc