999 rezultate për

betim

Policia e çudirave në Kosovë, u kap me korrupsion por ende s'ka akuzë Polici hetues i Departamentit të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, Jeton Menxhiqi, është kapur me “pelë për dore”
Ministrat e rinj betohen në Presidencë para Ilir Metës Ashtu siç ishte paralajmëruar ditën e sotme, shtatë ministrat e rinj të kabinetit “Rama 2” dhe zëvendës kryeministri jan
Për herë të parë në historinë amerikane, një kongresmene betohet në Kuran 23 vjet pasi e braktisi një kamp refugjatësh në Kenia të Afrikës, Ilhan Omar u bë kongresmenja e parë amerikane me mbule
Deputetja e PD lë mandatin? "Do të plotësoj amanetin" Rudina Hajdari ka lënë mandatin e deputetes. Njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Facebook. Ajo shprehet se do
Kjo nuse në vend të betimeve, i lexoi të fejuarit mesazhet e tij të tradhtisë Një nuse australiane u kthye në legjendë kur ditën e dasmës, pasi zbuloi se i fejuari e kishte tradhëtuar, lexoi mesazhe
Liderët harrojnë "betimin" e bërë në prani të Ramës Opozita shqiptare nuk pranon që Deklarata e përbashkët e partive shqiptare të jetë “e vdekur” dhe që nuk vlen më, kurse
Enca në mes të liqenit me tanga ka bërë një betim Enca njihet për natyrën e saj tepër moskokëçarëse dhe bën çdo veprim që dëshiron ta bëjë pa vrarë mëndjen që të tjerët d
Kush ia pagoi Ramës dhe Gjiknurit charterin luksoz për të shkuar tek ceremonia e betimit të Erdoganit? Kryeministri Rama dhe ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri u panë sot të zbrisnin nga charteri i një kompanie pri
Pas betimit, kërcënon ministri italian: Emigrantët, do t'i kthejmë nga kanë ardhur Menjëherë pas betimit të kabinetit të ri qeveritar në Itali, ministri i Brendshëm, Matteo Salvini është shprehur se një
Shehu i Grupit të Kumanovës uron 10 vjetorin e Pavarësisë me një betim Vetëm Heronjtë dhe Dëshmorët e UÇK-së e përmbushën këtë betim hyjnor; Demë Shehu Betohem se do të luftoj për çliri
Serbët protestojnë kundër Kandiq, arsyeja e çuditshme Lëvizja “Zavetnici” (Betimtarët) kanë mbajtur një protestë para Shtëpisë së të Drejtave të Njeriut në qendër të Beogradi
Kjo është S-ja që i ka marrë mendjen Betim Spërdhimës Aktori i njohur i “Portokalli” Rezart Veleshnja është më i lumtur se kurrë tani që ka rënë sërish në dashuri. Këtë herë
Markle heq dorë nga dy zakone Aktorja amerikane, Meghan Markle është zotuar të heqë dorë nga dy zakone shumë të ndyra në vitin 2018, shkruan “the Dail
Protestohet betimi i Haskukës në Prizren Disa të rinj të një organizate në Prizren kanë protestuar para ndërtesës së Kuvendit komunal kundër kryetarit të ri Myta
Pas betimit, kryeprokurorja e re niset me urgjencë drejt Shkodrës Vetëmnjë orë pas betimit si kryeprokurore e Përkohshme, Arta Marku ka udhëtuar me urgjencë drejt Shkodrës, atje ku mëso
Prokuroria Themelore demanton Lumezin Pjesë të grupeve kriminale e media të cilat po hetohen nga Prokuroria e Shtetit, ditë më parë i ka quajtur kryeprokurori
Bekim Jashari betohet me plis dhe dorë në zemër Bekim Jashari edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e kryetarit të Skënderajt. Djali i heroit të kombit Hamëz Jashari për kat
Betimi i gjyqtarëve të veriut, deputetët kërkojnë shpjegime Marrëveshja e Drejtësisë, e arritur në Bruksel më 10 shkurt 2015 duket se shkaktuar shumë polemika. Përveç për Marrëv
Avokati: Lumezi na qerasi me qebapë e djathë Ish-avokati i Enver Hasanit, Betim Shala, para dy jave ka dhënë deklaratë në Polici, në hetimin ndaj dosjes së provimit
Rasti i Kumanovës, Haradinaj betohet për rigjykim të drejtë të shqiptarëve Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka marrë përsipër se do të bëjë maksimumin për një rigjykim të drejtë dhe korrek