999 rezultate për

beteje

Kolesjan, përkujtohet 102 vjetori i vdekjes së patriotit Sali Spahia dhe 107 vjetori i betejës së Lumës Në 102-vjetorin e vdekjes, në Kolesjan (Kukës) u përkujtua një prej patriotëve, luftëtarëve, udhëheqësve dhe organizato
Preku zemrat e të gjithëve, Elona Kuburja humb betejën me sëmundjen në Turqi 15-vjeçarja Elona Kuburja nuk ka mundur tia dalë në betejën e saj kundër sëmundjes së rëndë. E reja nga Fushë-Kruja, ndë
Muriqi premton betejë: Nëse e kalojmë Çekinë kemi bërë gjysmën e rrugës Vedat Muriqi ishte i pranishëm në konferencën për media pas stërvitjes së sotme në stadiumin "Fadil Vokrri". Sulmuesi
Ndërron jetë aktorja e njohur, humbi betejën me kancerin (FOTO LAJM) Aktorja e njohur amerikane Valerie Harper ka nd­ërruar jet­ë sot, pas nj­ë beteje t­ë gjat­ë me kancerin. Harper u b­
Disa orë betejë me policinë duke plagosur 6 të tillë, dorëzohet autori Një person i dyshuar për plagosje të gjashtë zyrtarëve amerikanë, pas disa të shtënave me armë zjarri, gjendet në Filade
Edhe LSI nuk bën pushime, Kryemadhi: S’ka pushime në korrik-gusht, përgatitemi për zgjedhje Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë që drejton në Durrës. Gjatë fjalës s
Basha takon kreun e Komitetit Amerikano-Hebraik: Në vend të heshtjes vazhdojmë betejën për demokraci Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar me delegacionin e Komitetit Amerikano- Hebraik. Basha shprehet se gjatë takimit
Mbyllet protesta e 10 kombëtare, Basha: Do të shkojmë së bashku drejt fitores Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbyllur në silenë e PD protestën e 10 kombëtare. Pjesë nga fjala e Lulzim
Gazetari paralajmëron pamjet të frikshme: Betejë plumbash mes Çapjave dhe policisë (VIDEO) Gazetari Aran Hoxha ka bërë një paralajmërim për publikimin e një videoje të frikshme. I ftuar në "RepolitiX", Hoxha
"Ëngjëlli shpirtëror" i Lewis Hamilton humb betejën me kancerin Djali 5-vjeçar i sëmurë me kancer, i cili frymëzoi Lewis Hamilton për fitoren në Grand Prix, ka vdekur. Harry Shaw u
Lulzim Basha hyn në protestë që këtë mbrëmje Protestës së sotme të banorëve të Unazës së Re i është bashkuar edhe lideri i opozitës, Lulzim Basha. Gjatë fjalës së
Rama: Berisha është plak i marrë kurse Basha një pinokio Partia Socialiste nisi zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 30 qershorit, ditën e sotme në Parkun Olimpik të Tiranës, në
SMS e Veliajt për rivalin në garë Arben Skënderi: Njerëzit të lodhur me bllokime e sherre, duan debat qytetar Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj shprehet i bindur se zgjedhjet e 30 qershorit do të jenë model dhe do të ketë nj
Conte fiton betejën gjyqësore me Chelsean Në pritje të një skuadre tjetër për të vijuar karrierën, Antonio Conte ka arritur të fitojë edhe betejën e tij gjyqësore
Basha: Protesta ishte paqësore, betejën nuk e bëj për pushtet Nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, lideri demokrat tha se dhuna në protestë ishte skenar i qeverisë pasi protestuesit
Basha: Liri, Demokraci Kryetari i opozitës, Lulzim Basha po vazhdon me fjalinin e tij në protestën para kryeministrisë. E megjithatë ai ka urua
Paralajmërimi i frikshëm i Berishës: Do të shkojmë drejt përplasjes Gjatë intervistës për emisionin 360 Gradë, ish-kryeministri Sali deklaroi se, beteja e opozitës do të shkojë në përplasj
Landfilli i Sharrës, vend beteje mes qytetarëve dhe policisë Rezistenca e banorëve të Sharrës kundër Policisë së Shtetit vijon edhe gjatë mbrëmjes. Sipas shqetësimeve, një pjesë
"BD do të marrë pjesë në zgjedhje", Patozi: Ne do të bëjmë betejë frontale në 30 qershor përballë çdo kandidati Astrit Patozi në një deklaratë për mediat nga selia e Bindjes Demokratike është shprehur se subjekti politik që ai drejt
Pse dhomat e nëndhshme të Winterfell-it do të luajnë rol në betejen e madhe të Game of Thrones Me Mbretin e Natës dhe ushtrinë e tij në Uinterfell, tashmë ka mbërritur beteja për mbijetesën e njerëzimit në Game of T