999 rezultate për

beteja

Beteja për Kopshtin Botanik, Gjykata rrëzon Konin dhe dekanatin e FNSH-së Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar sot padinë e që Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe Dekanati i
Foto të rralla nga beteja e vërtetë e Miduejit (FOTO LAJM) Ndërkohë që kinematë në të gjithë botën do të shfaqin këtë javë fimin “Beteja e Miduejit”, sulmin amerikan ndaj Japonisë
Mbyllet "beteja" Juventus-Inter për titullin e vitit 2006 Juventusi ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006. Kolegji i Garancive Sp
Ronaldo grumbullohet me Portugalinë, ka një mesazh frymëzues Cristiano Ronaldo i ësht bashkaur grumbullit me Kombëtaren portugeze. Ai ka publikuar një status frymëzues në Facebook k
Beteja njeri-mjedis, imazhet tronditëse që nuk do ti ndahen njerëzimit (FOTO LAJM) Një foto e frikshme,teksa uji i rrëmbyeshëm gjatë përmbytjeve në Indi kishte marrë me vete edhe një peshkatar, ka fituar
Saimir Tahiri publikon pamjet dhe jep paralajmërimin: Beteja ime sapo ka filluar (VIDEO) Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Sa
Haradinaj: 21 vjet nga Beteja e Kaqanollit, respekt (FOTO LAJM) Nga Ramush Haradinaj. 21 vite më parë, filloi një nga betejat më të rëndësishme të Luftës Çlirimtare. Krismat e pushk
Beteja e humbur e krokodilit me luanët (VIDEO) Janë dy prej kafshëve më të rrezikshme në planet dhe grabitqarë të pashembullt që për vetë habitatin e tyre rrallë takoh
Lufta e shqiptares në Itali, nga rrëmbimi dhe puna si prostitutë te "beteja" me kancerin Adelina ka mësuar se në jetë duhet të luftosh. Ajo e ka bërë këtë gjatë gjithë kohës, duke mos u dorëzuar kurrë. Fillimi
Basha fton qytetarët e Durrësit në protestë: Beteja do vazhdojë deri në rrëzimin e Ramës (FOTO LAJM) Pas Kamzës dhe Vorës, kreu i PD Lulzim Basha ishte në Durrës, aty ku u takua me simpatizantë të forcës që drejton dhe qy
2 ditë para protestës Basha zbarkon në Kavajë: Beteja nuk njeh kthim Dy ditë pas përplasjes së armatosur midis dy grupe të rinjsh në Kavajë, që i mori jetën 1 qytetari të pafajshëm dhe 48 o
Vazhdon "beteja" Rama-Meta në rrjetet sociale, është radha e Presidentit Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta vazhdojnë “luftën” mes tyre në rrjetet sociale. Rama i është përgjigju
Beteja e madhe në maj, me sa vota udhëheq Pendarovski ndaj kandidates së VMRO-së Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale forcat do ti masin kandidati i mbështetur nga koalicioni qeverisës Stevo P
Basha nga Rrogozhina: Beteja jonë për të varrosur fenomenin e Edi Ramës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha nga Rrogozhina paralajmëro konfiskim të parave të atyre që lideri i opozitë
Beteja për fuqi mbi Evropën vendoset në Kosovë Gjermania dhe SHBA janë duke zhvilluar një betejë mes vete për të marrë fuqinë mbi Evropën, pikërisht nëpërmjet çështjes
Serbët humbjen në Koshare e dokumentojnë me film Në Serbi vazhdon glorifikimi i humbjeve serbe dhe krijimi i miteve për to. Ky është stili i mbijetesës historike të Serb
Kryemadhi: Dashuria për kombin na çoi në djegien e mandateve Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë vizitës së saj në Kryegjyshatën e Bektashinjve foli edhe për situatën politike.
Çështja Chelsea-Conte përfundon në gjykatë Pasi u shkarkua nga verën e kaluar nga Chelsea tashmë Antonio Conte do të përfundojë në gjyq me Blutë e Londrës, shkrua
20 vite nga Beteja e Jeshkovës, ranë 21 dëshmorë Sot bëhen 20 vite nga Beteja e Jeshkovës si dhe rënies së 21 dëshmorëve të Kombit. Me këtë rast tek varrezat e dëshmo
Basha- Ramës: I ke shpallur luftë qytetarëve do mbash përgjegjësi Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka vijuar të sulmujë qeverinë, shkruan Albeu.com Ai ka sulmuar Ramën se i ka hedhur lëndë