999 rezultate për

betejĂ

Gjermania apel Kosovës: Nuk është koha për politikë, përqendrohuni te beteja me koronavirusin Nisur nga kriza aktuale në politikë e brendshme të Kosovës, ministri gjerman i Evropës, Michael Roth, i është drejtuar m
"Ushqehuni shëndetshëm dhe ajrosni shtëpitë", mjeku i njohur apel shqiptarëve Lufta me koronavirusin vazhdon akoma dhe shqiptarët po përpiqen t'i shmangin sa më shumë daljet. Por çfarë këshillash
Beteja e koronavirusit, Rama thirrje Bashës: Të bëhemi një! Kryeministri Edi Rama, ka dhënë mesazhin në emisionin “Opinion” për kreun e PD, Lulzim Basha. Rama tha se nuk është k
E BUJSHME/ Interi padit klubin e Beckham, zbulohet arsyea David Beckham po përplaset me Interin për shkak të emrit. Klubi nga Milano ka paditur amerikanët për shkak të ngjashm
Igli Tare "kërcënon" rivalët: Kemi fituar betejat por jo luftën Nën regjinë e Igli Tares, Lazio është kthyer në një prej skuadrave më të mira në Itali dhe jashtë saj. Së fundmi, bar
Beteja për Kopshtin Botanik, Gjykata rrëzon Konin dhe dekanatin e FNSH-së Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar sot padinë e që Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe Dekanati i
Foto të rralla nga beteja e vërtetë e Miduejit (FOTO LAJM) Ndërkohë që kinematë në të gjithë botën do të shfaqin këtë javë fimin “Beteja e Miduejit”, sulmin amerikan ndaj Japonisë
Mbyllet "beteja" Juventus-Inter për titullin e vitit 2006 Juventusi ka humbur edhe betejën e fundit ligjore për t’i hequr Interit titullin e vitit 2006. Kolegji i Garancive Sp
Ronaldo grumbullohet me Portugalinë, ka një mesazh frymëzues Cristiano Ronaldo i ësht bashkaur grumbullit me Kombëtaren portugeze. Ai ka publikuar një status frymëzues në Facebook k
Beteja njeri-mjedis, imazhet tronditëse që nuk do ti ndahen njerëzimit (FOTO LAJM) Një foto e frikshme,teksa uji i rrëmbyeshëm gjatë përmbytjeve në Indi kishte marrë me vete edhe një peshkatar, ka fituar
Saimir Tahiri publikon pamjet dhe jep paralajmërimin: Beteja ime sapo ka filluar (VIDEO) Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Sa
Haradinaj: 21 vjet nga Beteja e Kaqanollit, respekt (FOTO LAJM) Nga Ramush Haradinaj. 21 vite më parë, filloi një nga betejat më të rëndësishme të Luftës Çlirimtare. Krismat e pushk
Beteja e humbur e krokodilit me luanët (VIDEO) Janë dy prej kafshëve më të rrezikshme në planet dhe grabitqarë të pashembullt që për vetë habitatin e tyre rrallë takoh
Lufta e shqiptares në Itali, nga rrëmbimi dhe puna si prostitutë te "beteja" me kancerin Adelina ka mësuar se në jetë duhet të luftosh. Ajo e ka bërë këtë gjatë gjithë kohës, duke mos u dorëzuar kurrë. Fillimi
Basha fton qytetarët e Durrësit në protestë: Beteja do vazhdojë deri në rrëzimin e Ramës (FOTO LAJM) Pas Kamzës dhe Vorës, kreu i PD Lulzim Basha ishte në Durrës, aty ku u takua me simpatizantë të forcës që drejton dhe qy
2 ditë para protestës Basha zbarkon në Kavajë: Beteja nuk njeh kthim Dy ditë pas përplasjes së armatosur midis dy grupe të rinjsh në Kavajë, që i mori jetën 1 qytetari të pafajshëm dhe 48 o
Vazhdon "beteja" Rama-Meta në rrjetet sociale, është radha e Presidentit Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta vazhdojnë “luftën” mes tyre në rrjetet sociale. Rama i është përgjigju
Beteja e madhe në maj, me sa vota udhëheq Pendarovski ndaj kandidates së VMRO-së Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale forcat do ti masin kandidati i mbështetur nga koalicioni qeverisës Stevo P
Basha nga Rrogozhina: Beteja jonë për të varrosur fenomenin e Edi Ramës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha nga Rrogozhina paralajmëro konfiskim të parave të atyre që lideri i opozitë
Beteja për fuqi mbi Evropën vendoset në Kosovë Gjermania dhe SHBA janë duke zhvilluar një betejë mes vete për të marrë fuqinë mbi Evropën, pikërisht nëpërmjet çështjes