999 rezultate për

besimtaret

Besimtarët myslimanë falen në xhami, hajduti i vjedh biçikletat (VIDEO) Një nga fenomenet më negative sociale, që ka përhapje masive jo vetëm në Shqipëri, por kudo në botë, është padyshim vjed
Festa e Bajramit, Basha uron besimtarët: Zoti e pranoftë sakrificën dhe lutjet tuaja Kreu i Opozitës Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit dhe mbylljes së muajit të sh
Rama publikon foton nga Xhamia e Namazgjasë: Gëzuar Bajramin (FOTO LAJM) Myslimanët festojnë sot Fitër Bajramin, teksa qindra besimtarë iu drejtuan sot sheshit “Skënderbej”, Tiranë për faljen e
Bajrami i Madh, Meta uron besimtarët muslimanë Në kuadër të Bajramit të Madh, kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta uroi besimtarët myslimanë. Meta shkruan se është koh
Basha respekton besimtarët myslimanë Lideri demokrat Lulzim Basha ka bërë thirrje për një minutë heshtje për nder të besimtarëve myslimanë të cilët argjërojn
Rama nis ditën duke uruar Ramazanin me një fotografi të xhamisë (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar mëngjesin e sotëm nisjen e muajit të Ramazanit për besimtarët myslimanë. Përmes fotos
Nesër nis Muaji i Ramazanit, Bujar Spahiu uron besimtarët (VIDEO) Bujar Spahiu, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar ka uruar sot besimtarët myslimanë shqiptarë për Muajin e Bekuar t
Basha uron Pashkën: Triumfi i jetës mbi vdekjen Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkës që simbolizon ngjalljen e
Besimtarët ortodoksë festojnë sot Pashkët Besimtarët ortodoksë në të gjithë botën kanë kremtuar mesnatën e djeshme Festën e Pashkëve. Kjo festë është kremtuar edh
Ky është urimi i fundit nga Ivanov si president Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. Kjo është hera e fundit që Ivanov
Besimtarët katolikë kremtojnë Pashkët Me mijëra besimtarë katolikë në mbarë botën festojnë sot Pashkët. Edhe besimtarët katolikë në Shqipëri u mblodhën në Kat
Sulmohet një xhami në Australi Një person 23-vjeçar është arrestuar nga policia australiane pasi e ka përplasur veturën e tij në portat e një xhamie në
Figura e Jezusit shfaqet në Itali, gëzohen besimtarët Disa fotografi të çuditshme janë publikuar në internet. Në to vërehet figura e Jezu Krishtit në qiellin e një qyteti ita
Krah njëra-tjetrës, hapen për besimtarët xhamia dhe kisha gjigante Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Egjipt, ku një kishë dhe një xhami, të cilësuara më të mëdhatë e Lindjes së Mesme jan
Xherdan Shaqiri uron besimtarët e krishterë (FOTO LAJM) Xherdan Shaqiri ka treguar shpirtin e tolerancës ndërfetare që ekziston tek shqiptarët. Sulmuesi i Liverpoolit, i cil
Një ditë plot bekime, shqiptarët festojnë Krishtlindjet Dita e sotme konsiderohet në të gjithë botën si një nga festat më të rëndësishme. Krishtlindjet janë simbol i paqes,
Rama uron Krishlindjet, nxjerr me video një talent të Zahos (VIDEO) Besimtarët e krishterë kremtojnë sonte Krishtlindjen. Kjo ditë simbolizon paqe e dashuri ndër besimtarët, ndërsa kulmon
Kryepeshkopi Anastas uron besimtarët: Krishtlindja ofron anti-dotin e pasigurisë (VIDEO) Kryepeshkopi Anastas Janullatos ka dhënë një mesazh urimi me rastin e Krishtlindjes për të gjithë besimtarët. Në fja
Haradinaj mban fjalim para besimtarëve Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar sot për Muajin e Shenjtë Muharrem. Haradinajt sonte ka qëndruar në H
Meta dhe Kryemadhi vizitojnë Baba Aliun në Tomorr Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët bektashinjë për pelgerinazhin në nderi