999 rezultate për

besimit

Detajet, edhe prifti serb shiste drogë " Made in Albania" Menjëherë pas kapjes me rreth 30 kilogram drogë të priftit ortodoks serb, Milan Jordoviç, së bashku me mësuesin e besimi
Shilegov në Athinë si pjesë e masave për ndërtim të besimit Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov me vizitën e djeshme në kryeqendrën greke dhe takimin me prefektin e Athin
Emri, raund i ri i bisedimeve mes Maqedonisë dhe Greqisë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë dhe e Greqisë sot në Shkup do ta realizojnë takimin e shtatë, s
Këshillat dhe mitet më të shpeshta rreth dobësimit Gjithmonë hani mëngjes, madje edhe kur nuk jeni të uritur Sigurisht keni dëgjuar se sa e rëndësishme është të hani më
27 vite më parë, çfarë ndodhi kur u rihap xhamia e Et’hem Beut (VIDEO) Më 18 janar 1991 në Tiranë do të rihapej xhamia e Et’hem Beut, e cila qëndroi e mbyllur rreth 3 dekada për shkak të ndal
Osmani nga Athina: Kemi shans historik por edhe obligim që t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so
Kotzias reagon pasi Meta i dha shtetësinë shqiptare Janullatos Ilir Meta i ka dhënë shtetësinë kryepeshkopit Anastas Janullatos dhe ndërkohë ka ardhur dhe reagim i parë nga Greqia zyr
Pas besimit të presidentit Demi, trajneri Starova vendos rregull në skuadër Pasi ka marrë besimin e presidentit Demi duke u rikthyer në drejtimin e ekipit, edhe pse kishte dhënë dorëheqjen menjëhe
Në pranverë Haradinajn e pret supriza e hidhur Deputetët e opozitës po synojnë që në pranverën e ardhshme ta rrëzojnë qeverinë “Haradinaj” nëpërmjet mocionit të mosbes
OSBE: Zgjedhjet në Gjermani, dëshmi e besimit në demokraci Zgjedhjet parlamentare të së dielës në Gjermani treguan se ky vend është i përkushtuar ndaj proceseve demokratike dhe u
Dy nxënëse përjashtohen nga shkolla për shkak të shamisë në Maqedoni Ministria e Arsimit në Maqedoni nëpërmjet një shkrese të dërguar drejtorit të shkollës fillore “Bratstvo Edinstvo” të Oh
Lideri më i dashur në Maqedoni, ja kush kryeson tek shqiptarët dhe maqedonasit Instituti Republikan Ndërkombëtar i njohur si IRI ka bërë një anketë ku qytetarët janë pyetur për mbështetjen që ata do
Ushtrimet nuk janë çelësi i dobësimit Numëroni hapat. Shkoni në palestër. Shkoni në punë me biçkletë. Nëse doni të bini në peshë, e dini që është e rëndësishm
Zaev-Janakakis: Atmosferë pozitive për ndërtimin e besimit dhe thellimin e bashkëpunimit Kryeministri Zoran Zaev sot u takua me ambasadorin e Greqisë në Maqedoni, Dhimitris Janakakis, ku, siç njoftoi shërbimi
Shkreli para gjykatës, shqiptari më i urryer mund të dënohet me 20 vjet burg Ish-shefi ekzekutiv farmaceutik, Martin Shkreli, është duke u gjykuar në Nju Jork nën akuzat për mashtrim. I njohur n
Kotsias: Shkupi dhe Athina duhet të bisedojnë vetë për emrin Shefi i diplomacisë greke Nikos Kotsias në një tubim në qytetin Kozhan në pjesën perëndimore të Maqedonisë greke, ka th
Kandidati i LSI thumbon Spiropalin: Ku e ke “qeverinë e besimit të pabesisë”? Me anë të një statusi në Facebook kandidati i LSI për Shkodrën Dritan Ylli ka rikujtuar polemikën e tij me socialisten E
Nëna e tre fëmijëve bëhet milionere pasi tregoi dietën e dobësimit (FOTO LAJM) Një nënë tashmë po bën një jetë luksoze, pasi shpiku një dietë kur lindi fëmijën e saj të dytë. Nëna e 3 fëmijëve, Te
Shkencëtarët zbulojnë sekretin e dobësimit, ja si të humbisni kilogramët e tepërt Sapo ka ardhur një konfirmim i fundit nga shkencëtarët! Nëse ju do të stërviteni me barkun bosh do të humbisni disa kil
Receta e dobësimit të Linda Halimit. Si i humbi këngëtarja 50 kg (FOTO LAJM) Këngëtarja Linda Halimi është kthyer në frymëzimin e të gjithëve për shkak të humbjes në peshë. Ajo nuk e ka mbajtur