999 rezultate për

besim

Mavraj: Është një ndjesi e veçantë për mua që të jem kapiten Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, doli sot në konferencën për shtyp së bashku me trajnerin Panuçi, ku foli për përba
Studentët dhe mësuesit LGBT mund të largohen nga shkollat në Australi Studentët dhe mësuesit homoseksualë dhe transgjinorë mund të largohen nga shkollat, e krishtera dhe muslimane sipas ligj
The Independent: Të gjitha provokimet e paturpshme të McGregor ndaj besimit të Khabib Khabib Nurmagomedov ka marrë mjaft kritika për veprimin e tij duke dalë nga oktagoni për të sulmuar pjestarët e stafit t
Binaku zbulon objektivin e kombëtare shqiptares Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Egzon Binaku doli para mediave në prag të ndeshjes miqësore me Jordaninë. Në fjalën e
Merkel merr fronin duke mundur Trumpin, grekët ende kanë inat Kancelarja, Angela Merkel nuk është vetëm e para në Gjermani, por ajo gëzon edhe reputacionin më të lartë përkrah politi
500 milion euro borxh! Besimin e investitorëve e mori Maqedonia, ne morem interesat e larta Nga Albeu.com Kryeministri Rama dhe ministri i Financave Arben Ahmetaj u rrekën dje që ta quanin arritje daljen
Holandë, të pajisesh me armë zjarri duhet të deklarosh racën dhe besimin… Qeveria holandeze po përballet me një stuhi protestash për shkak të planeve për të deklaruar edhe racën apo besimin feta
Kryeministri suedez nuk i mbijeton mocionit të mosbesimit Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven nuk i ka mbijetuar mocionit të mosbesimit në Parlament. Në votimin e sotëm në p
Mesi, takim me Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së Kosovës Besim Beqaj Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi ka pritur sot në një takim në Tiranë Ministrin e Inovacioni
Ish-presidenti Bush u dërgon një letër qytetarëve maqedonas Marrëveshja e Prespës është kompromis inkurajues dhe i drejtë që do ta vendosë Maqedoninë në rrugën drejt BE-së dhe NATO
Haradinaj mban fjalim para besimtarëve Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar sot për Muajin e Shenjtë Muharrem. Haradinajt sonte ka qëndruar në H
Alarm për pilulat e dobësimit, janë vdekjeprurëse Të ndihemi mirë tek shihemi në pasqyrë është një ndjenjë e përbashkët për të gjithë njerëzit. Por, për ta arritur kët
Ndihmoi në kultivimin e kanabisit, zbardhen përgjimet që fundosën policin Gani Abazi ishte punonjësi i olicisë i cili ndihmonte grupin kriminal në Bylysh të Tepelenës të cilët kishin kultivuar 1
Ky është lojtari i Kombëtares që refuzoi Izraelin për shkak të fesë Mbrojtës i kombëtares shqiptare, Naser Aliji momentalisht është pa ekip që nga largimi i tij nga klubi i Virtus Entellës
Meta dhe Kryemadhi vizitojnë Baba Aliun në Tomorr Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët bektashinjë për pelgerinazhin në nderi
Lorik Cana: I madhi Zot i ruajt besimtarët dhe ata që sakrifikojnë në emër të Zotit Nuk ka munguar as urimi i Lorik Canës për besimtarët e fesë islame. Ai kishte zgjedhur disa fjalë zemre për t’i ndarë
Kurban Bajrami, Basha uron besimtarët myslimanë Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Në një mesazh shpërndarë në rrjetet s
Po vizitohet nga miliona besimtarë, çfarë ka brenda mureve të Qabes (FOTO LAJM) Qabeja është një ndërtesë mijëra vjeçare ne qytetin e Mekës, rreth së cilës sillen myslimanët gjatë Haxhit. Meka ësh
Era e fuqishme zbulon muret Qabes, si duket Shtëpia e Zotit (FOTO LAJM) Një erë e fortë goditi rajonin e Mekës në mbrëmje, kurse në rrjetet sociale u shfaq një video që tregon fuqinë e erës në
Nesër festohet Bajrami, mesazhi i Kryetarit të KMSH Skënder Bruçaj (VIDEO) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se namazi i Kurban Bajramit, ditën e martë, 21 gusht 2018,