999 rezultate për

berzh

Mbërrijnë në Kuvend marrëveshjet me BERZH, Shqipëria merr 75 milionë euro hua Dy marrëveshje mes qeverisë shqiptare dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim kanë mbërritur në Kuvend për ratif
Firmoset memorandumi me BERZH, Rama: Hap i rëndësishëm drejt anëtarësimit në BE Ditën e sotme, Shqipëria firmosi me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, marrëveshjet e investimeve për turizmi
Parashikimi i BERZH, Meta: Kriza politike do e rrezikojë seriozisht stabilitetin! Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka reaguar pas parashikimit të BERZH për ekonominë shqiptare. Me anë të një postimi në Faceboo
Kryeministri Hoti flet pas nënshkrimit të marrëveshjes 30 milionëshe me BERZh-in Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se marrëveshja e sotme me Bankën Evropia
Raporti pesimist i BERZH për Shqipërinë: Ekonomia do pësojë rënien më të thellë në rajon Sa më shumë kalon koha aq më të zymta bëhen parashikimet e institucioneve ndërkombëtare për rritjen ekonomike të Shqipër
Viktimat e aksidentit janë dy 17- vjeçare, policia jep informacionin zyrtar (FOTO LAJM) Zbardhen detaje nga aksidenti tragjik i ndodhur gjatë mesnatës në Tiranë. Policia e kryeqytetit njofton se një makinë
BERZH i jep Kosovës 10 milionë euro borxh Impianti i ri i trajtimit të ujërave të zeza i financuar nga BERZH-i do të ndërtohet në qytetin e Gjilanit dhe do të për
Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim kryen në Sarajevë mbledhjen vjetore nga 7-9 maj Mbledhja Vjetore e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është një prej eventeve më të rëndësishme rajonale, që në
STUDIMI/ Paga në Shqipëri duhet të jetë nga 500 deri në 1500 dollarë në muaj Emigracioni është një fenomen në rritje për vendet e varfra dhe në ato në zhvillim, por në Shqipëri ka marrë përmasa të
Shifra alarmante, Shqipëria e treta për numrin e emigrantëve Nga të gjitha vendet në tranzicion, Shqipëria renditet e treta për numrin e lartë të emigrantëve në raport me popullsinë
Tirana gati për paketën e dytë të investimeve nga BERZH-i Pas financimit nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim të projektit për dyfishimin e kapacitetit të Bovillës, si
Veliaj dhe ministri Ahmetaj bashkëbisedim me banorët e Bërzhitës Turi i llogaridhënies në Bashkinë Tiranë u ndal kësaj here në Bërzhitë, ku kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj,
BERZH-i përzgjedh Tiranën, financim për Bovillën dhe linjën e furnizimit te Unaza e Re Bashkia e Tiranës dhe Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) nënshkruan sot në Londër marrëveshjen e financi
BERZH, kredi për efiçiencë të energjisë Izolimi i shtëpisë është vec një investim që kosovarët do të mund ta bëjnë me kredi, me qëllim që të kursejnë energji.
Ahmeti: BERZH do të financioj Unazën e Qytetit Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka qenë i pranishëm në Samitin e Ballkanit Perëndimor i cili është organ
Tmerr në Bërzhitë, vajza adoleshente bie në koma në banesë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në Bërzhitë. Mësohet se vajza adoleshente është gjetur nga nëna e saj pa n
BERZH: Nostalgjia e shqiptarëve për sistemin në të shkuarën, e frikshme Shqiptarët duan më shumë autoritarizmin, sesa demokracinë. Ky përfundim ka dalë sipas Bankës Europiane për Rindërtim dhe
Veliaj inspekton punimet për ndërtimin e shkollës në Berzhitë Viti i ri shkollor që nis në Shtator do t’i gjejë fëmijët e fshatit Mihajas në Berzhitë me një shkollë të re. Bashkia e
Vrasja makabre në Bërzhitë, flet nipi i 74-vjeçares: Pse ma vranë tezen (FOTO LAJM) Fatime Hida u gjet e mbytur dhe e lidhur këmbë e duar dy ditë më parë në Bërzhitë të Tiranë, vrasje për të cilën policia
Vdekja e tmerrshme në Bërzhitë, e moshuara u lidh këmbë e duar dhe u mbyt Një ngjarje e tmerrshme ndodhi mbrëmë në Bërzhitë të Tiranës ku një e moshuar u gjet e vdekur dhe e lidhur nga këmbët dh