999 rezultate për

berthamore

Krijoi arsenalin bërthamor të Iranit, vritet me bombë shkencëtari i njohur Shkencëtari më i lartë i armëve bërthamore të Iranit, Mohsen Fakhrizadeh është vrarë pranë kryeqytetit Teheran, ka konfi
Kur do t'ia dorëzojë Trump çantën me kodet bërthamore Biden Presidenti amerikan në largim më 20 janar i dorëzohet çantës së zezë të sapozgjedhur të njohur si Football Futbolli Bërt
Nga armët bërthamore te çështjet e klimës: Sfidat më të mëdha të Presidentit të ri të SHBA-ve Si kandidat për president, Joe Biden ka thënë se do të ndryshonte shumë nisma në politikën e jashtme të administratës Tr
Diktatori Kim Jong- un nxjerr lotët para parades ushtarake Lideri autoritar i Koresë së veriut Jong-un ka prezantuar një raketë të re gjigande bërthamore në paradën ushtarake në P
Armët bërthamore nuk do të asgjësohen, si nisi epoka e re e tmerrit në botë Me hedhjen e bombave bërthamore në Hiroshima dhe Nagasaki filloi një epokë e re e tmerrit në botë. Ka shumë pak shanse q
Bejruti si fushë lufte: Ishte si një bombë bërthamore, vend i mallkuar! (FOTO&VIDEO) Zona e Bejrutit ku ndodhën dy shpërthime pasditën e sotme ngjan me një zonë lufte. Porti është kthyer në gërmadhë nga
"Boris Johnson nuk ka pneumoni", dilema për valixhen bërthamore Kryeministri Boris Johnson po kalon një periudhë të vështirë pasi doli pozitiv ndaj pandemisë që ka pushtuar botën. M
Tirana e Shkodra 2 "bomba bërthamore", pse u rritën me shpejtësi rastet e të infektuarve Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico deklaroi sot se rritja e rasteve të prekur me koronavirus në T
Merkel te Putini, dy liderët dakordohen për Iranin Kancelarja gjermane Angela Merkel përsëriti të shtunën thirrjen drejtuar të gjitha palëve që respektojnë marrëveshjen bë
Paralajmërimi rus: Konflikti SHBA-Iran mund të sjellë luftën bërthamore Deputeti rus Vladimir Dzhbarov ka paralajmëruar se një konflikt mes SHBA dhe Iranit mund të çojë në një luftë bërthamore
Premtuan një hakmarrje të hidhur ndaj SHBA, ky është veprimi i parë i Iranit Në mes të tensioneve midis Teheranit dhe Uashingtonit, Irani ka njoftuar se nuk do të respektojë më kufizimet e marrëves
Analisti zbulon sekretet e Ramës: Poshtë shtëpisë ka tunele, ruhet nga... "Më kanë thënë që poshtë shtëpisë ka tunele që ruhet nga lufta bërthamore" Analisti Arjan Çuri ka deklaruar pak minut
Mediat britanike: Erdogani po mban peng 50 bomba bërthamore amerikane (FOTO LAJM) "Erdogani po mban peng 50 bomba bërthamore amerikane në bazën strategjike të Incirlikut". Kështu shkruajnë sot mediat
Centralet bërthamore lundruese, përcaktues të tregun global të energjisë Më 14 shtator, centrali bërthamor lundrues i energjisë Akademik Lomonosov arriti në qytetin port Pevek në lindjen e larg
Kina nxjerr raketat bërthamore: Sot jemi të pathyeshëm (FOTO LAJM) Kina feston sot 70 vjetorin e Pavarësisë duke organizuar një paradë të madhe ushtarake, e cila po lexohet si një sfidë q
Simulimi i frikshëm: Një luftë SHBA-Rusi do të shkaktonte 34 milion viktima në 24 orë (VIDEO) Kërkuesit shkencorë kanë realizuar një simulim të një lufte të mundshme SHBA-Rusi dhe kanë treguar rezultatin e tmerrshë
ALARM/ Bota kërcënohet nga armët bërthamore Udhëheqësit botërorë që janë mbledhur për Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së duhet ta trajtojnë kontrollin e armëve bërt
Erdogan: Askush s'na ndalon të kemi armë bërthamore Presidenti turk, Recep Erdogan ka shpalosur ambiciet e vendit që drejton për krijimin e një arsenali ushtarak bërthamor.
Macron dhe Rohani bisedojnë për marrëveshjen bërthamore Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka bërë thirrje homologut të tij iranian, Hassan Rohani që të tregojë përmbajtje
Brenda nëndetëses bërthamore më të madhe në botë dhe nuk i përket SHBA (FOTO LAJM) Nëndetësja “Dmitry Donskoy”, më e madhja në botë. Ajo është ende aktive dhe për çudi nuk është amerikane siç mund ta shi