999 rezultate për

berthamor

Erdogan: Askush s'na ndalon të kemi armë bërthamore Presidenti turk, Recep Erdogan ka shpalosur ambiciet e vendit që drejton për krijimin e një arsenali ushtarak bërthamor.
Macron dhe Rohani bisedojnë për marrëveshjen bërthamore Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka bërë thirrje homologut të tij iranian, Hassan Rohani që të tregojë përmbajtje
Brenda nëndetëses bërthamore më të madhe në botë dhe nuk i përket SHBA (FOTO LAJM) Nëndetësja “Dmitry Donskoy”, më e madhja në botë. Ajo është ende aktive dhe për çudi nuk është amerikane siç mund ta shi
Britania: Prishja e marrëveshjes bërthamore me Iranin paraqet rrezik për ekzistencë Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se tensionet në Lindjen e Mesme mund të paraqesë rrezik për ekzistencë për
SHBA kërkon ngritjen e një koalicioni anti-Iran në ujërat e Gjirit të Hormuzit Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombë
Putin nënshkruan ligjin që pezullon pjesëmarrjen në Traktatin bërthamor Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e nënshkroi ligjin që pezullon pjesëmarrjen e këtij vendi në Traktatin e Forcave Bë
Zjarri më i madh në 10 vite shkatërron Katalonjën Një zjarr shkatërrimtar ka shpërthyer në pyjet e Katalonjës, pranë fshatit Torre dello Spagnolo, të mërkurën pasdite.
Trump: Nuk po kërkoj luftë me Iranin, por.. Presidenti amerikan Donald Trump thotë se “nuk po kërkon luftë” me Iranin dhe është i gatshëm të negociojë me udhëheqësi
Kanë aq bomba bërthamore sa mund të shkatërrohej toka disa herë! 9 vendet që kanë armën e ferrit Numri i mbushjeve bërthamore është zvogëluar gjatë vitit të kaluar, megjithëse vendet vazhdojnë të modernizojnë forcat e
Rusia quan "provokim të pastër" deklaratat e SHBA-së për testin bërthamor Rusia ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së gjeneralit amerikan, Robert Ashley, se Moska “mund të jetë” duke shkelur një
Tmerri i Çernobilit, fotot e rralla pas katastrofës (FOTO LAJM) Menjëherë pas shpërthimit më 26 prill 1986, pak njerëz ishin të gatshëm të duronin nivelin e rrezatimit masiv dhe të dok
Irani në panik, frikësohet nga lufta me SHBA-të Lideri suprem i Republikës Islamike të Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, tha se Tehrani nuk kërkon luftë me Shtetet e Bash
Ky shtet do të bombardonte Izraelin! Dokumentet sekrete trondisin botën Nisma e Izraelit me ndihmën e Francës për të ndërtuar armë bërthamore në fund të viteve '50 nuk u prit mirë nga Shtetet
"Përbindëshi" bërthamor zbarkon në Adriatik: Njihni aeroplanmbajtësen që mban e vetme një front (FOTO LAJM) Duket si një pamje e shkëputur nga një nga film aksion, por jo. Kjo është një nga 10 aeroplanmbajtëset e SHBA-së, e cila
Jemi shumë pranë një lufte bërthamore Nga Stephen Kinzer Muajin e kaluar, dy vende që zotërojnë armë bërthamore, India dhe Pakistani, qenë në prag t
Kemi gati armët bërthamore! Bota i frikësohet një lufte Indi-Pakistan (VIDEO) Tensioni është në kulm mes Pakistanit dhe Indisë pas përplasjeve të 48 orëve të fundit në Kashmir, të cilat kanë bërë që
Monika: Rama s'na mposht dot as me raketa bërthamore (VIDEO) Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se protestae sotme oshte vetwm fillimi dhe se opozita ka me vete njw "arsenal b
NATO merr vendimin për t'ju përgjigjur raketave bërthamore ruse Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t’i përgjigjet “shtimi
Shpërthimi i Çernobilit, ky është fshati shqiptar më i prekur nga reja radioaktive Më 26 prill 1986, një incident në centralin bërthamor të Çernobilit do të shënonte një kthesë të madhe në Europë dhe do
Bota në prag të konfliktit bërthamore, pas Rusisë dhe SHBA-të marrin vendimin ekstrem Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka bërë të ditur përmes një deklarate para gazetarëve se Shtetet e Bashkuara