999 rezultate për

berlinit

Super Haaland, Dortmundi "shtyp" Herthan e Berlinit (VIDEO) Borussia Dortmund ka shënuar fitore të thellë në udhëtim të Hertha Berlin, duke fituar me rezultat 2 – 5. Ylli i ndes
Miliarderi norvegjez, gati t’i blejë 4.000 apartamente në Berlin, acarohen gjermanët Kompania suedeze "Heimstaden Bostad", me pronarin norvegjez Ivar Tolefsen ka njoftuar se është në bisedimet finale për b
Mario Gotze mund të rikthehet në Bundesligë, interesohet Hertha e Berlinit Mario Gotze mund të kthehet në Bundesliga. Pasi përfundoi aventurën e tij me Borussia Dortmund, Mario Gotze vazhdon t
Maska nuk është e mjaftueshme, Berlini merr vendimin drastik në mes pandemisë Shtetin nuk mund ta tërheqësh për hunde, tha senatori i Brendshëm Geisel. Senati e arsyetoi vendimin e tij me faktin se
Borussia Dortmund mposht minimalisht Herthën e Berlinit, shkëputet nga Leipzig (VIDEO) Borussia e Dortmundit ka fituar minimalisht përballë Herthën së Berlinit. Kjo fitore shkëput nga Leipzig që "ngeci" ndaj
Dortmundi zhbllokon rezultatin ndaj Hertha Berlinit (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim pa gola, Dortmundi ka arritur ta zhbllokoi rezultatin në pjesën e dytë. Për
Lojtari i Hertha Berlinit shënon rekord historik në Bundesligë Mesfushori Vladimir Darida ka thyer rekordin për më shumë kilometra të përshkruara në Bundesligë. Futbollisti i Hertha B
Futbollisti i Herthas së Berlinit infektohet me koronavirus Koronavirusi vazhdon të godasë ekipet e futbollit. Kësaj radhe është ekipi i Bundesligas, Hertha Berlin, të cilën kan
Dortmund me "5 yje" ndaj Union Berlinit (VIDEO) Borussia e Dortmund vazhdon formën fantastike në 2020. Vendasit kanë shkatërruar Union e Berlinit me një Haaland që po i
Frika nga koronavirusi, Majlinda Bregu fotografohet me maskë drejt Berlinit (FOTO LAJM) Frika nga përhapja e koronavirusit duket se ka prekur edhe ish-ministren, Majlinda Brueg. Bregu ka udhëtuar drejt Bel
Brenda stadiumit të dytë më të madh në Gjermani: Kjo është shtëpia e Hertha Berlinit (FOTO LAJM) Stadiumi Olimpik i Berlinit është stadiumi i dytë më i madh në Gjermani Atmosfera brenda stadiumit është e jashtëzako
Jurgen Klinsmann merr Granit Xhakën në Bundesligë te Hertha e Berlinit Granit Xhaka, në Bundesligë për të shpëtuar përfundimisht nga Arsenali. Sipas medieve kryesorë në Agnli dhe Gjermani (Bi
Edhe Berlini shpall emergjencën klimatike Berlini ndjek gjurmët e shumë bashkive në të gjithë botën që kanë deklaruar emergjencë klimatike. Senati i Berlinit n
Dortmund mposht me vështirësi Herthën e Berlinit (VIDEO) Dortmund nuk fitonte në transfertë në kampionat prej 23 gushtit (1-3 kundër Koln), teksa sot ia doli të siguronte një tr
Në 30 vjetorin e rrëzimit, ekipi gjerman "krijon" murin e Berlinit (FOTO LAJM) Në kuadër të javës së 11-të ishte paraparë të luhej ndeshja mes Hertha Berlinit dhe Leipzigut. Pikërisht në këtë datë
30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit, si e kujton Gjermania ditën historike Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerm
Foto nga 9 nëntori, data historike e rënies së Murit të Berlinit (FOTO LAJM) Muri i Berlinit u ndërtua në vitin 1961 për të ndarë Berlinin Lindor nga ai Perëndimor, dhe u shemb më 9 Nëntor të vitit
BUNDESLIGA/ Derbi i Berlinit përfundon me sherr, ultrasit futen në fushë (VIDEO) Ditën e sotme u luajt derbi historik në Gjermani, ai midis Union Berlinit dhe Hertës së Berlinit Një gol i Polter në
Momente paniku për futbollistët, rrufeja godet në udhëtim avionin e Hertha Berlin Një moment tmerri është regjistruar ditën e diel, teksa klubi gjerman i Hertës së Berlinit, ishte duke u kthyer në kryeq
Haradinaj: Bllokova ndarjen e Kosovës në Samitin e Berlinit (VIDEO) Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar në RTV 21 bisedoi për temën e dialogut dhe ndarjes së Kosovë