999 rezultate për

berlin

Në Berlin po zhvillohen negociata sekrete, Vuçiç do t'a njohë Kosovën shtet? Politikani opozitar serb që drejton “Dverin”, Boshko Obradoviq, thotë se në Berlin të Gjermanisë ka muaj të tërë që kanë
Grenell i fal gjithë meritat: Marrëveshjet u arritën falë direktivave të Presidentit Trump Përmes një reagimi në Tëitter , ambasada amerikane në Berlin, ka thënë se marrëveshje për linjën ajrore, hekurudhore dhe
Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirë
Berlini i prerë, kërkon heqjen e menjëhershme të taksës Njëjtë sikurse SHBA’ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirë
Kurti dhe Vuçiç do të takohen shumë shpejt për herë të parë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pritet që në muajin mars të ketë dhe takimin e parë me presidentin e
ZYRTARE/ Klinsmann jep dorëheqje nga Hertha e Berlin-it Jurgen Klinsmann nuk do të jerë më trajner i Hertha Berlinit. Humbja që pësoi ndaj Mainz ka qenë edhe e fundit për t
Dortmund me "5 yje" ndaj Union Berlinit (VIDEO) Borussia e Dortmund vazhdon formën fantastike në 2020. Vendasit kanë shkatërruar Union e Berlinit me një Haaland që po i
Frika nga koronavirusi, Majlinda Bregu fotografohet me maskë drejt Berlinit (FOTO LAJM) Frika nga përhapja e koronavirusit duket se ka prekur edhe ish-ministren, Majlinda Brueg. Bregu ka udhëtuar drejt Bel
Hertha Berlin shfaq interes për sulmuesin e Milanit Piatek duket i vendosur për tu larguar nga Milani. Kuqezinjtë prej kohësh po shqyrtojnë ofertat për polakun. Sipas Sk
Merkel: Në mars duam hapje të negociatave për Shqipërinë Kancelarja gjermane Merkel vazhdon të jetë pozitive ndaj hapjes së negociatave me Shqipërinë. Këtë herë ajo ka bërë d
"Armëpushim në Libi", çfarë përfshin plani i liderëve botërorë Marrëveshje ka gjithashtu për faktin se nuk ka zgjidhje ushtarake të konfliktit. Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkomb
Merkel: Duhen hapur negociatat me Shqipërinë Në një konferencë shtypi (16.01) me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç, duke folur për samitin e Ballkanit Perën
Njeriu i Trump anulon vizitën në Kosovë Vonesat në krijimin e institucioneve të reja pas zgjedhjeve të 6 tetorit, kanë bërë që edhe ambasadat e huaja dhe ndërko
Granit Xhaka - Hertha Berlin, flet agjenti i mesfushorit Granit Xhaka raportohet se është afër arritjes së një marrëveshje për transferim te Hertha Berlin pasi që mesfushori ësh
Kthesa dramatike në jetën e Lars Windhorst, investitorit të Hertha Berlin që kërkon transferimin e Xhakës Lars Windhorst (43-vjeçar), investitori i ri i Hertha Berlinit, është një figurë marramendëse. Sipërmarrësi në fjalë i k
Organizmi i Krishtlindjes, pamje spektakolare vijnë nga stadiumi i Union Berlin (VIDEO) Një nga momentet më magjike të futbollit në periudhën e Krishtlindjes vjen kur Union Berlin zhvillon veprimtarinë e tyre
Brenda stadiumit të dytë më të madh në Gjermani: Kjo është shtëpia e Hertha Berlinit (FOTO LAJM) Stadiumi Olimpik i Berlinit është stadiumi i dytë më i madh në Gjermani Atmosfera brenda stadiumit është e jashtëzako
Jurgen Klinsmann merr Granit Xhakën në Bundesligë te Hertha e Berlinit Granit Xhaka, në Bundesligë për të shpëtuar përfundimisht nga Arsenali. Sipas medieve kryesorë në Agnli dhe Gjermani (Bi
Edhe Berlini shpall emergjencën klimatike Berlini ndjek gjurmët e shumë bashkive në të gjithë botën që kanë deklaruar emergjencë klimatike. Senati i Berlinit n
Zhduket adoleshentja shqiptare në Gjermani: Ishte në shkollë por nuk u kthye Një adoleshente shqiptare është zhdukur në rrethana misterioze në Berlin të Gjermanisë. Familjarët e saj, tregojnë se ka