999 rezultate për

berit

Rruga e Arbërit drejt përfundimit, inagurohet ura më e lartë në Ballkan (VIDEO) Rruga e Arbrit është një nga projektet më të rëndësishme publike që po realizohet aktualisht në Shqipëri. Projekti p
Simboli që ka "pushtuar" botën, çfarë fshihet pas tij (FOTO LAJM) Muajt e fundit, në dritaret e vendeve më të prekura nga Covid-19, ju kanë zënë sytë një ylber. I pikturuar kryesisht nga
E hoqën nga puna pas 30 vitesh në ekran, shpërthen në akuza moderatorja shqiptare Ketrin Gjoça është një ndër prezantueset më me përvojë në ekranin shqiptar. Por pas një periudhë prej 30 vjeçare në
Aksidenti tragjik, mes 9 viktimave edhe vëllai i bomberit të Liverpool (FOTO LAJM) Një aksident tragjik i ka marrë jetën 9 futbollistëve në Guine dhe 18 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Në autobus po
Fjalët Kamberit nervozuan tifozët e Hibernian, flet ish trajneri i futbollistit Trajneri i Hibernain, Jack Ross ka folur për largimin e Kamberit drjt Rangers në formë huazimi. Ai është shprehur ske
Hertha e Klismann prezanton Piatek Krzysztof Piatek është edhe zyrtarisht një futbollist i Hertës së Berlinit. Sulmuesi polak i ka dhënë lamtumirën Mila
Skuadra turke e fiksuar pas bomberit te Laçit Laçi shkon drejt Shkodrës për të marrë tri pikë, ashtu siç bëri në ndeshjen e së martës ndaj Teutës. Skuadra e drejtuar
Rama e bëri "kurban", ish-ministri lë PS-në për Agron Dukën Ish-deputeti i PS-së, i cili prej disa kohësh hyri në një konflikt të hapur me partinë e tij, pasi sot i është bashkuar
Adoleshenti që transformoi jetën e miliona personave të verbër Në Coupvray të Francës, më 4 janar të vitit 1809, lindi Louis Braille, i cili e sfidoi verbimin qysh si adoleshent. K
"Zgjedhjet e shpeshta po pengojnë të bërit biznes në Kosovë" Mbajtja e shpeshtë e zgjedhjeve po shihet si pengesë e zhvillimit të biznesit në vend. Kryetari i Odës Ekonomike të K
Gjendet i vdekur "I forti i Tiranës", vëllai i vrasësit të Naim Zyberit Eshte gjetur i vdekur vëllai i vrasësit të Naim Zyberit, i njohur ndryshe si ‘i forti i Tiranës’ në vitin ’97. Uliks
Burri tregon si krisi arma para berberit në Prishtinë Në rrugën për në Gërmi, në mes të ditës dy grupe u gjuajtën me armë. Një nga dëshmitarët tregon se ka parë një person me
Të bërit punë shtëpie kaq minuta ul rrezikun e një vdekjeje të parakohshme Një studim i ri tregon që të bërit aktivitet të lehtë fizik si për shembull gatimi apo thjesht larja e enëve mund të ulë
Trukoi ndeshjen në Bullgari, skuadra e ish-bomberit të Skënderbeut nën hetim Në Bullgari ka plasur një skandal i vërtetë, në lidhje me trukimet e ndeshjeve. Pasi u përjashtua pak ditë më parë sk
Rrëmujë në LDK, militantët bëhen copë me njëri-tjetrin (VIDEO) Një përleshje fizike ka ndodhur para pak çastesh mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në qendrën e saj kryeso
Lille konfirmon largimin e bomberit, Manchester United dhe Arsenali në sulm Trajneri i Lille Christophe Galtier ka konfirmuar se ylli i klubit Nicolas Pepe do të largohet këtë verë. Pepe tashmë
Qielli në Kosovë pushtohet nga një fenomen i veçantë Në këtë pamje dallohet një fenomen i çuditshëm i krijuar në qiell. Më shumë ngjason me një re, e cila ka marrë ngjyra
"Të qethin e të bëjnë si pëllumb", kur dora e berberit bën çudira (FOTO LAJM) Djemtë që po shihni kanë kaluar në një proces ekstrem për të përmirësuar pamjen e tyre të jashtme. Por nuk janë oper
"Luajti dhe shënoi pas vdekjes së nënës", njihuni me 10 faktet interesante të ish-bomberit të Përtizanit Goli në kualifikueset e Kupës së Afrikës e ka kthyer Caleb Ekuban në njeriun e momentit në futbollit botëror. Ish-su
8 vjet nga vrasja e Enver Zymberit, Selimi bën deklaratën e fortë për drejtuesit e Kosovës Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka kujtuar policin Enver Zymberi i cili u vra në vitin 2011. Selimi k