999 rezultate për

bergamo

Armë zjarri dhe drogë, shkatërrohet banda shqiptare në Itali Në orët e para të mëngjesit të sotëm policia italiane e Bergamos ka ekzekutuar operacionin e koduar "Snoëfall" i cili ka
Atalanta-Fiorentina përballen sot për të përcaktuar finalisten e dytë Pas Lazios, Kupa e Italisë do të mësojë mbrëmjen e sotme edhe finalisten tjetër, që do të përcaktohet në sfidën mes Atal
Italia në zgjedhje, 27 shqiptarë në garë për të fituar votat Më 26 maj, së bashku me zgjedhjet për parlamentin Europian, Italia mban edhe zgjedhjet administrative. Përjashtim bën kë
Tottenham dërgon agjentë në Bergamo për të ndjekur Kessie dhe Suson Do të ketë një emisar të Tottenham, sonte në stadiumin e Atalantës, për të vëzhguar në veçanti Franck Kessie dhe Jesus S
20 mijë euro vjedhje, shqiptari kapet mat në Itali Një shqiptar 40-vjeçar, me banim në Bergamo, është arrestuar nga Guardia di Finanza për vjedhje në aeroportin e Orios.
Roma ngushton diferencën ndaj Atalantas (VIDEO) Roma ka shënuar golin e parë ndaj Atalantas në ndeshjen që po luhet në "Olimpico". Autori i golit është Edin Dzeko q
180 mijë euro për 5 kg kokainë, kapet mat trafikanti shqiptar Një shtetas shqiptar është vënë në pranga për trafik droge nga policia e Bergamos. Policia italiane e Bergamos ka arr
Atalanta i vendos një çmim të çmendur në merkato për Gjimshitin Berat Gjimshiti do të kthehet gjatë verës te Atalanta dhe duket se klubi i Serisë A ka plane të rëndësishme për futbolli
Drogë e prostitucion, arrestohen 23 persona ndër to edhe shqiptarë në Itali Policia italiane ka shkatërruar bandën e prostitucionit në Milona, pjesë e së cilës mësohet se ishin edhe shumë shqiptar
Berisha: Ndihem mirë te Atalanta, Izraeli ndeshje vendimtare 8 ndeshjet e fundit si titullar, 6 gola të pësuar por në 6 sfidat e fundit ai e ka ndihmuar Atalantën të grumbullojë 16
Pas dy ditëve "relaks", kuqezinjtë vendosen në Bretanja të Francës Pas dy ditëve të lira ne Bergamo, delegacioni i Shqipërisë udhëtoi sot drejt Bretanjes së Francës. Kombëtarja kuqezi nuk
Shqiptarët "pushtojnë" Bergamon, festojnë para sfidës me Ukrainën (VIDEO) Shqipëria luan sonte ndeshjen e fundit miqësore përpara se të nisë Kampionati Europian në Francë. Përballja e fundit
De Biasi ju dërgon një mesazh në shqip futbollistëve të Kombëtares (VIDEO) Trajneri i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi ka publikuar në faqen e tij në “Facebook” një mesazh në gjuhën shqipe, p
Shkatërrohet banda e drogës, në pranga 10 shqiptarë e 19 italianë Policia italiane ka shkatërruar një organizatë italo-shqiptare që merrej me trafikun ndërkombëtar të drogës. Operacioni
Çmenduri në "Bergamo", Atalanta dhe Roma dhurojnë spektakël (VIDEO) Seria A ka dhuruar një ndeshje spektakolare ne “Bergamo” , një nga ato sfidat që pa frikë mund ta cilësosh sit “çmendur”
Vdekja e Kristi Mazes, nis peticioni për shkarkimin e Ilir Beqajt Vogëlushi Kristi Maze ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në spitalin e Bergamos në Itali pasi vuante nga mëlçia. Trup
Ndalet sërish Interi, spektakël autogolash në Bergamo (VIDEO) Interi nuk shkon më shumë se një barazim 1-1 ndaj Atalantës. Zikaltrit pas humbjes ndaj Sassuolos, humbasin edhe dy pikë
Empoli i Hysajt ndal Fiorentinën, goleadë në Bergamo (VIDEO) Javë negative për dy ekipet e Genovas, që rrezikojnë vendin e tretë nëse Lazio fiton përballë Inter në mbrëmje. Genoa u
Serie A, Top 11 i javës së 9 (FOTO LAJM) Java e nëntë e Serie A sheh në krye të klasifikimit në kuotën e 22 pikëve si Juventusin ashtu edhe Romën. Verdhekuqtë ka
Nga Anglia: Optimizëm për Higuain-Arsenal Gonzalo Higuain është gati të lerë Napolin për të veshur më në fund fanellën e Arsenalit. Lajmi vjen nga Anglia, më sakt