999 rezultate për

beratin

Nuk justifikoi milionat, shkarkohet nga detyra kreu i SHÇBA-së për Beratin dhe Fierin Drejtor i SHCBA në drejtorinë rajonale Berat-Fier, Arben Frashëri është shkarkuar nga detyra. Trupa që kreu vlerësimi
Rama thumbon Kryemadhin: Doktoresha do të dorëzojë Beratin e Gjirokastrën Kryeministri Edi Rama, ka qënë i pranishëm në Berat ku ka folur mbi zgjdhjet lokale të 30 qershorit. Në fjalimin e t
Pas Shkodrës policia blindon Beratin, në sitë mjetet me xhama të zinj Pas dy aksioneve blic në Shkodër dhe në Elbasan, sot radhën e ka Berati. Burime pranë policisë bëjnë me dije se policia
Erdogani bën Beratin ministër të Thesarit Ditën e sotme presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar. Mes kabinetit me 16 m
Meta viziton Beratin në "Ditën Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore" Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në qytetin e Beratit me rastin e 29 shtatorit, “Ditës Kombëta
Rama përsërit "Beratin": Zgjidhja hallin zotërisë ose shkarkohesh (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një dëgjesë me banorët e Shkodrës, ku ndër të tjera ka spikatur ultimatumi që
Gara për Beratin, "lufta" e ashpër për 7 mandate mes PS-LSI Berati është një betejë e fortë mes PS-LSI, ku PS kryesohet nga Blendi Klosi dhe në përbërje të saj janë emra të njohur
Beteja për Beratin, PS apo LSI? Lëvizja Socialiste për Integrim doli e dyta në qarkun e Beratit për nga numri i votave në zgjedhjet e vitit 2013, duke k
Një tjetër i ikur? Kandidati për Beratin, ultimatum Lulzim Bashës Lefter Maliqi i shtohet zërave kundër Bashës në orët pas publikimit të listave të demokratëve për zgjedhjet e 25 qershor
Tërmeti shkundi Ballshin dhe Beratin, banorët fajësojnë kompanitë e naftës Instituti i Sizmiologjisë ka raportuar për një tërmet prej 3.4 ballësh në malin e Shpiragut mëngjesin e sotëm, por banor
SOT NË '97/ 19 ton tritol kërcënojnë Beratin, grekët zbarkojnë në Fier (FOTO LAJM) Wshtë data 21 prill 1997, rreth shtatë javë pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme dhe komisariatet e policisë në
Ish-ministri i PS-së dhe deputetja e LSI, kacafyten për Beratin Vazhdojnë akuzat e rënda ndaj eksponentëve të PS-së nga partnerët në qeverisje LSI. Një tjetër akuzë e rëndë dhe e d
"The Telegraph" rendit Beratin ndër qytetet më të bukura në Evropë (FOTO LAJM) Prestigjiozja "The Telegraph" ka publikuar një listë me 30 qytetet më të bukura në Evropë, e cila është përgatitur nga s
LAJM I FUNDIT/ Tërmeti trondit Poliçanin, tmerrohen banorët (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë ka tronditur zonën mes Beratit, Lushnjes dhe Patosit duke shkaktuar panik tek banorët.
Harta e re elektorale, një deputet më pak për Kukësin, Beratin dhe Korçën KQZ ka votuar paraditen e sotme shpërndarjen e numrit të deputetëve në Shqipëri. Sipas vendimit me 7 vota pro, Komisioni
KOMENT/ Kandidati republikan në Berat, marrëveshje apo diversion i Bashës ndaj Mediut? Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidaturën e Kasem Mahmutajt për Bashkinë e Beratit gjatë ditës së sotme. Ky vendim
PS: Berisha u kujtua sot për Beratin Nga qyteti i Beratit, kandidati socialist për deputet Eduart Shalsi akuzoi kryeministrin Berisha dhe qeverinë e tij se k
Rruga Lushnjë-Berat jashtë standardeve Kreu i LSI-së Ilir Meta, në një takim me strukturat e forcës politike që ai drejton në Berat, u shpreh sot se është e pa
Krimi në familje, trondit Beratin Krimi në familje ka tronditur rëndë një fshat, në rrethin e Beratit ku një 65-vjeçar ka vrarë më arrmë zjarri djalin e t
PS "rrëmben" Beratin e Vlorën Në qytetin e Beratit ka fituar Partia Socialiste me kandidatin Fadil Nasufi. Nasufi ka marrë 10 081 vota përballë rival