999 rezultate për

beogradit

Nesër vazhdon dialogu Prishtinë-Beograd Në Bruksel do të vazhdojnë negociatat Beograd-Prishtinë, njoftoi Zyra e Qeverisë së Serbisë për Kosovën Delegacioni serb
Politikani norvegjez e thotë në mes të Beogradit: Kosova është e pavarur Një nga kushtet për anëtarësimin e Serbisë në BE është normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën. Kjo do të thotë se është
Irenej nuk ndalet së luftuari Kosovën, ky është provokimi i ulët i radhës Sipas asaj që raportojnë mediet e Beogradit, Kisha Ortodokse Serbe ka përgatitur një tjetër provokim ndaj Republikës së
Tërnava i reagon Myftiut të Beogradit: Je një argat, nuk jemi djep i Serbisë Deklarimi i të ashtuquajturit Myftiu i Beogradit Jusufspahiq që Kosova është Serbi, për Kryesinë e BIK-ut, besimtarët my
Çudit Hoxha i Beogradit: Kosova, djep i Serbisë Bashkësia Islame e Serbisë ka respekt ndaj kryetarit të Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe marrëdhënie relativisht të mira me
Ëndrra e myftiut të Beogradit: Kosova është djep i Serbisë erbët po vazhdojnë të shohin “ëndrra me sy hapur”, se Kosova është djep i Serbisë. Një gjë të tillë po e thotë edhe m
Brnabiq: Dialogu me Kosovën varet vetëm nga ne Kryeministrja serbe, Brnabiq ka komentuar vizitën e ministrit të Jashtëm gjerman në Beograg, Zigmar Gabriel, duke thënë
Ministri gjerman e thotë në mes të Beogradit se duhet njohur pavarësia e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel ka thënë se ia ka bërë me dije Beogradit zyrtar që nëse dëshi
Djali ther babanë me thikë në qendër të Beogradit Në kryeqytetin e Serbisë pasditen e sotme ka ndodhur një krim, në të cilin djali e ka therur babanë e vet, ka konfirmuar
Serbët protestojnë kundër Kandiq, arsyeja e çuditshme Lëvizja “Zavetnici” (Betimtarët) kanë mbajtur një protestë para Shtëpisë së të Drejtave të Njeriut në qendër të Beogradi
Rasti Toka, Nuhi Uka gjendet në një spital të Beogradit Nuhi Uka, ish-kryetar i Gjykatës Komunale të Prishtinës, do të gjykohet ndaras nga të akuzuarit e tjerë në rastin “Toka”
Daçiç: Bisedimet vazhdojnë kur të kemi informacione nga Prishtina për vrasjen e Ivanoviçit Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha sot se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë atë
Ivanoviç ishte penduar që i dëboi shqiptarët nga veriu i Mitrovicës Naim Rashiti drejtor i Grupit Ballkanik për Politika, ka bërë një biografi të shkurtër të Oliver Ivanovic’it, politikan
Ministrja serbe Kuburoviq thotë se nuk ka asnjë informatë rreth Ballist Morinës Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburuviq ka thënë sot se nuk e ka asnjë informatë se a do ta dorëzojë dhe kur Kroaci
BE e le dialogun në mëshirë të Prishtinës dhe Beogradit Brukseli e ka lënë në dorën e Prishtinës dhe të Beogradit ta vendosin formatin në fazën e ardhshme të dialogut, shkruan
Berisha i thotë Dedës Nip i Beogradit 43 deputetë të Kuvendit të Kosovës, të premten e kaluar i dhanë “dritën jeshile” shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Nd
Putin me duar larg dialogut Serbi-Kosovë Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha dje pas bisedimeve me homologun e tij serb Aleksander Vuçiq tha se ata diskutuan
Grushtoi serbin në mes të Beogradit, Cana tregon nëse është bërë pishman (VIDEO) Lorik Cana është pyetur edhe në lidhje me incidentet që ndodhën gjatë ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë në Beogra
Politikanja e pranon në mes të Beogradit që e humbën Kosovën Panelistë të tribunës së mbajtur në Beograd “Nyja e Kosovës” vlerësuan se nuk ka dialog të brendshëm për Kosovën, për sh
Kjo është mënyra e vetme si mund të kalojë Skënderbeu fazën e grupeve Humbja e pësuar në Serbi ka bërë që shanset e korçarëve për të kaluar në fazën tjetër të zbehen. Megjithatë, duke mbetur