999 rezultate për

beogradi

Për shkak të Sheshelit, Kroacia mund të tërheqë ambasadorin nga Beogradi Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kroacisë janë të krisura tashmë për shkak të përdhosjes së flamurit kroat nga kryeradikali
Londra kërcënon hapur Beogradin: Kujdes me Kosovën, ndryshe ju shkatërrojmë Durimit të shteteve perëndimore për luftën diplomatike që po bën Serbia ndaj Kosovës duket se i ka ardhur fundi,shkruan
Fati i dialogut Kosovë-Serbi është në dorën e deputetëve Beogradi nuk do të ulet më në tryezë me Prishtinën nëse Kuvendi i Kosovës miraton platformën e paralajmëruar, shkruan ga
Franca qetëson Beogradin: Deklarata e Macron nuk kishte të bënte me ju Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni ka qetësuar serbët sa i përket deklaratës së presidentit Emmanuel Macr
Dimitrov injoron Daçiqin Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, tha në një intervistë për TV H1 të Beogradit, se gjatë vizitës së tij
Deklarata bombë: Beogradi e di kush e vrau Ivanoviçin Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë
Edhe Beogradi të të jetë pjesë e hartimit të statutit së Asociacionit Pala kosovare është mbështetur për muri nga presioni i Brukselit dhe Beogradit për formimin e Asociacionit të Komunave m
Plagoset rëndë një shtetas rus në mes të Beogradit Gjatë natës një njeri ishte plagosur me thikë në qendër të Beogradit, tha zëdhënësja e qendrës mjekësore për agjencinë “
Hendbollistet e Kosovës para se të largohen nga Beogradi, hedhin valle me këngën e Unikatilit (VIDEO) Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës, qëndruan në kompleksin Kovilovo afër Beogradit disa ditë, derisa mësuan se qeveri
Rusët mund të pezullojnë bisedimet Kosovë-Serbi Rusët e konsiderojnë “rrenë të kulluar” çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave Serbe, se “Perëndimi dhe Prish
Nesër vazhdon dialogu Prishtinë-Beograd Në Bruksel do të vazhdojnë negociatat Beograd-Prishtinë, njoftoi Zyra e Qeverisë së Serbisë për Kosovën Delegacioni serb
Trump nesër ia shpalos planin Vuçiçit për Kosovën Ndihmëssekretari i ri i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, shkon nesër në Beograd dhe nuk p
Politikani norvegjez e thotë në mes të Beogradit: Kosova është e pavarur Një nga kushtet për anëtarësimin e Serbisë në BE është normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën. Kjo do të thotë se është
Kushtet e Listës Serbe për demarkacionin, të prira nga Beogradi Pa u bindur se demarkacionin me Malin e Zi do e votojnë deputetët e Listës Serbe, Kuvendi i Kosovës nuk do të thirrë sea
Irenej nuk ndalet së luftuari Kosovën, ky është provokimi i ulët i radhës Sipas asaj që raportojnë mediet e Beogradit, Kisha Ortodokse Serbe ka përgatitur një tjetër provokim ndaj Republikës së
Tërnava i reagon Myftiut të Beogradit: Je një argat, nuk jemi djep i Serbisë Deklarimi i të ashtuquajturit Myftiu i Beogradit Jusufspahiq që Kosova është Serbi, për Kryesinë e BIK-ut, besimtarët my
Çudit Hoxha i Beogradit: Kosova, djep i Serbisë Bashkësia Islame e Serbisë ka respekt ndaj kryetarit të Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe marrëdhënie relativisht të mira me
Ëndrra e myftiut të Beogradit: Kosova është djep i Serbisë erbët po vazhdojnë të shohin “ëndrra me sy hapur”, se Kosova është djep i Serbisë. Një gjë të tillë po e thotë edhe m
Beogradi nuk lejon ndryshimin e Asociacionit Prishtina dëshiron t’u ikë detyrimeve nga Marrëveshja e Brukselit, shkruan sot “Novosti”. Sipas kësaj gazete ajo do të p
Kur Rugova akuzonte në mediat e huaja Tiranën për Hashim Thaçin Në një intervistë në vitin 2000, presidenti Ibrahim Rugova, ishte pyetur nga gazeta gjermane Der Spiegel, lidhur me akuz