999 rezultate për

beograd

Lavrov: Pranojmë marrëveshjen Kosovë-Serbi vetëm nëse është sipas kushteve të Beogradit Moska do të jetë e gatshme të shqyrtojë në mënyrë konstruktive zgjidhjen për marrëdhëniet me Kosovën, nëse (zgjidhja) do
Kurti: Dialogu me Beogradin sipas meje Duke akuzuar presidentin Hashim Thaçi se po dëshiron t’i japë pjesë të territorit Serbisë, Albin Kurti ka thënë se parti
Mungesa në Beograd: Flet Shaqiri më mirë kështu ! Xherdan Shaqiri u bë protagonist fundjavën që lamë pas teksa shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 që arriti Liverpool ndaj
RTK: Ivanovicin e vrau Beogradi, në bashkëpunim me gruan Vrasja e Oliver Ivanovic-it ka tërhequr vëmendjen e opinionit botëror dhe ndërkombëtar. Deri tani, ende ishte e paqar
NATO mbështet ushtrinë e Kosovës në mes të Beogradit Në një konferencë të mbajtur në Beograd, ndër të tjera është diskutuar edhe në lidhje me ushtrinë e Kosovës, ku mbeshtet
Kosova rrit taksat për mallrat serbe, reagon BE dhe Beogradi Qeveria e Kosovës u vendosi taksa shtesë mallrave të Serbisë. Reagon BE dhe Beogradi, i cili thotë se veprimi i qeverisë
Shaqiri në shtëpi për ndeshjen në Beograd, rrjeti në Angli shpërthen me meme (FOTO LAJM) Liverpool pësoi një humbje dramatike mbrëmjen e djeshme kundër Crvena Zvezda me rezultat 2-0. Pas kësaj në Angli kan
Një ministër nga Kosova flet në Beograd ikjen e kosovarëve Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica në konferencën Rajonale të Ministrave të Ballkanit Perëndimor, q
Shaqiri nuk shkon në Beograd, lajmi bën bujë në mediat serbe (FOTO LAJM) Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka vendosur të mos e grumbullojë Xherdan Shaqirin për ndeshjen e nesërme ndaj serbë
Eurodeputetja qorton Vuçiçin në mes të Beogradit Situata e përgjithshme në Serbi është përkeqësuar ndjeshëm përgjatë dy viteve të fundit, si në aspektin e reformave për
Dalin në Beograd grafite me hartën e Kosovës Një grafit me hartën e Kosovës ku shkruan “Nuk ka ndarje”, është vizatuar sot në qendër të Beogradit. Së fundit është d
Kongresmeni që mbështet ndryshimin e kufirit shkon në Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, do të takohet sot në Beograd me kongresistin amerikan, Ted Poe. Ky takim do t
Shaqiri shkon ne Beograd ku e pret “ferri” Sulmuesi shqiptar i skuadrës së Liverpool, Xherdan Shaqiri do të udhëtojë në Beograd në ndeshjen që “the reds” do të lua
Mbolli tmerr e vrasje, vdes komandanti i "Tigrave" të Arkanit Një prej komandantëve të “Tigrave” famëkeqe, Borislav Peleviq, kumbara e Arkanit dhe Ceca Razhnjatoviqit ka vdekur në mo
Shaqiri: Dua të luaj në Beograd Xherdan Shaqiri ka insistuar se ai nuk shqetësohet për të luajtur në Serbi, kur Liverpool do të udhëtojë në Beograd pas
Deputeti i Merkelit tmerron serbët në Beograd Deputeti i Parlamentit Gjerman nga radhët e partisë së kancelares Angela Merkel, Peter Beyer, ka thënë se Serbia nuk mun
Shaqiri në Beograd përballë serbëve: E di se ç'më pret! Këtë të mërkurë skuadra e Liverpool do të luajë naj Crvena Zvezdës në sfidën e vlefshme për champions league. Pjesë e an
SHBA e thotë në mes të Beogradit: E mbështesim themelimin e ushtrisë së Kosovës Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, një ditë pas votimit të tri projektligjeve për formimin e usht
SHBA: Edhe Kosova edhe Serbia duhet të humbasin diçka nga marrëveshja Zëvendës sekretari i shtetit, Mattheë Palmer, po qëndron për një vizitë në Beograd. Ai në një konferencë për media ka fo
U ekzekutua dje, trazirat që huligani kroat shkaktoi në Serbi (VIDEO) Ditë e zezë për huliganizmin kroat. Është vrarë në mënyrë macabre lideri i huliganizmit në Kroaci, Ante Firiç i cili is