999 rezultate për

beograd

Me porosi të Beogradit, si u kapën 2 spiunët serbë në Kosovë Kishin mbledhur të dhëna të serbëve në Kosovë. E dokumentet që arritën t’i sigurojnë, po tentonin t’i dërgonin në shteti
Gjermania: Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës po afron Ambasadori gjerman në Beograd, Thomas Schieb, është shprehur optimist se shumë shpejt, dialogu Kosovë – Serbi do të lëvi
Asnjë zyrtar i Beogradit nuk do të lejohet të futet në Kosovë Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur që mos të jap asnjë leje për zyrtarët nga Beogradi për të vizituar Kosovën.
"Djali i Arkanit po tregon si biri i kujt është, pas meçit do t’ia them vetëm dy fjalë" Petrit Mazrekaj më 31 gusht pritet që të përballet me boksierin nga Serbia Velko Raznatovic, djali i kriminelit serb Zhe
Palmer sërish kërkon që Kosova të heqë taksën Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit Matthew Palmer pas takimit që ka pasur me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq
Shokuese për Malin e Zi: Serbët nuk pranojnë të luajnë kundër Kosovës E pabesueshme por e vërtetë. Trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisha Tumbakoviç, nuk ka mundur të përballojë presionin nga
Thuhet në mes të Beogradit: Shqiptarët s'janë njerëz pylli, kanë yje gjithandej Robert Coban, Presidenti i kompanisë mediale “Color Press Group” duke folur në televizonin N1 ka komentuar rreth deklara
Vuçiç viziton në Beograd rusin që tentoi të pengonte Njësinë Speciale në veri Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç së bashku me disa ministra serbë, vizituan në spital rusin, Mikhail Krasnoshchenk
“Mirëdita, dobar dan”, Kosova shkak për protesta në Beograd Ultranacionalistë serbë u mblodhën në Beograd në shenjë proteste ndaj një festivali të njohur që promovon kulturën shqip
Mediat serbe: Rusi që u kap në veri niset për në Beograd Zyrtari rus i UNMIK-ut, Mikhail Krasnochenkov, që është arrestuar gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në pjesën verior
Taksa, "dorëzohet" Serbia Serbia është dorëzuar përballë moslëkundjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të mos e hequr taksen e v
Bomba Serbisë pasi pamë gjendjen në Kosovë! Ish-kancelari gjerman bën deklaratën e bujshme në Beograd Ish-kancelari gjerman, Gerhard Schröder, ka marrë pjesë ditën e djeshme në konferencën “World Minds” të zhvilluar në Beo
Macron dërgon tre mesazhe në Beograd, njëri për Kosovën Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryes
Ndërron jetë në Beograd vogëlushi nga Podujeva Nuk e mori trajtimin e duhur shëndetësor në QKUK. Familja Statovci nga fshati Batllavë i komunës së Podujevës u detyrua
Berisha sulmon Sorosin për projektin e ndryshimit të kufijve Gjatë një fjale mbajtur të përpara studentëve demokratë evropianë, ish- kryeministri Sali Berisha u shpreh se ndryshimi
Pronari shqiptar i furrës që u sulmua nga serbët kërkon falje Pronari i furrës “Roma” në Borçe të Beogradit, shqiptari Mon Gjuraj të premten do t’u shpërndajë bukë falas bashkëqyteta
Serbët poshtërojnë shqiptarët në Beograd, hedhin kokë derri (FOTO LAJM) Dhjetëra banorë të një lagjeje në Beograd, pasditen e së shtunës kanë bllokuar furrën e një shqiptari, vetëm pse ai isht
Skandaloze, serbët pushtojnë furrën e shqiptarëve në Beograd (FOTO LAJM) Një grumbull serbësh, pasditen e së shtunës kanë bllokuar një furrë, pronë e shqiptarëve në Borçë të Beogradit. Me le
Berisha: Thaçi i kapur nga dosjet e Beogradit, me rrezik drejtimi i negociatave prej tij Në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ish Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, ka thënë se taksa 100%
Samiti i Berlinit moment kthese në dialogun Prishtinë-Beograd Nga Enver Bytyçi Sa më shumë afrohet 29 prilli, aq më shumë shtohen hamendjet, interpretimet dhe dilemat për