999 rezultate për

benzema

Zidane me dhimbje "koke", pa Benzeman ndaj Interit Karim Benzema është në dyshim të madh që të paraqitet kundër Interit të mërkurën, në kuadër të Ligës së Kampionëve. F
LISTA/ 10 lojtarët me klauzolat më të larta në botë, prinë Benzema Vlera e lojtarëve në vitet e fundit është rritur dukshëm në tregun veror. Me rritjen e kartonit të lojtarëve edhe kla
Super Benzema, Real në avantazh ndaj Valencias (VIDEO) Real Madrid ka kaluar në avantazh në fushën e Valencia-s në minutën e 23-të. Ndeshja e javës së nëntë të La Liag-s ës
Vinicius: Mbrojtësi spanjoll më i fortë është Pike, marrëdhënie të mira me Benzema Bënë shumë bujë fjalët e Benzema në pushimin e ndeshjes së fundit të Ligës së Kampionëve, teksa i fliste bashkëkombasit
Zhbllokohet supersfida, Real Madrid-Inter (VIDEO) Reali ka kaluar në avantazh ndaj Interit. Është Benzema ai që realizoi në minutën e 25. /albeu.com/
"Do të shkruajnë historinë me Realin", Zidane konfirmon treshen sulmuese Hazard-Benzema-Asensio do të shkruajnë historinë me fanellën e Real Madridit, pas BBC – Bale-Benzema-Ronaldo. Kështu
Zidane më në fund me sulmin e preferuar ndaj Interit Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane pritet që nesër në përballjen ndaj Interit, sulmin t’ia besoj treshes Marco As
Fjalët e Benzemasë trazuan ujërat te Reali, një bisedë kokë më kokë me Vinicius për të mbyllur çështjen Si për mos të mjaftuar rezultatet e dobëta në këtë fillim sezoni, fjalët e Karim Benzemasë për Vinicius Junior erdhën si
"Mos i paso Vinicius, është kundër nesh", Benzema reagon për herë të parë rreth skandalit (VIDEO) Një skandal i vërtetë është publikuar nga ana e mediave franceze të cilat zbardhën një bisedë mes Benzemas dhe Mendy.
"Krisje" te Reali, Benzema i kërkon Mendy mos i pasoi topin Vinicius: Ai po luan kundër nesh Televizioni francez "Telefoot" ka zbuluar një bisedë të dy futbollistëve, Karim Benzema dhe Ferland Mendy pas pushimit t
Zhgënjen sërish Reali (VIDEO) Real Madrid ka rrezikuar jo pak teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 ndaj Monchengladbach. Ishin dy golat e T
Giroud sheshon polemikat me Benzema, kjo është deklarata e çuditshme Olivier Giroud është kthyer të flasë për Karim Benzema pasi është folur gjatë për një marrëdhënie të tensionuar midis dy
Benzema: Me Ronaldon modifikova stilin e lojës Ishte folur shpesh se Cristiano Ronaldo është një lloj “kanibali” i cili dëshiron që një repart apo një skuadër e tërë t
Benzema "Mister 1 miliardëshi", ja futbollistët me klauzolat më të larta në treg Ansu Fati u bë zyrtarisht futbollist I ekipit të pare të Barcelonës duke marrë edhe fanellën me numër 22. Për 17-vjeç
E BUJSHME/ Zëvendësuesi i Benzemasë, Real Madrid do Lukakun Real Madrid po mendon për Romelu Lukakun për të zëvendësuar Karim Benzemanë. Belgu i’u bashkua Interit vetëm një vit më
Benzema ironizon presidentin e Federatës: Preferoj të qesh Noël Le Graët, presidenti i Federatës Franceze të Futbollit, ka dhënë një intervistë së fundmi dhe thur elozhe për sulmu
Zhbllokohet sfida, Reali në avantazh (VIDEO) Reali i Madridit ka zhbllokuar rezultatin përballë Villarreal. Është Benzema në minutën e 29 ai i cili realizoi l
Barcelona ishte pranë transferimit të Benzema nga Lyon, por hoqi dorë për një arsye qesharake Karim Benzema në vitin 2009, për 40 milionë euro iu bashkua Real Madrid nga Lyon. Por, një vit më herët, Barcelona ka
10 rastet kur asisti përflitet më shumë se goli (VIDEO) Benzema mbrëmë bëri një nga asistimet më të bukura vitet e fundit duke e shërbyer Casemiron me një pasim nga mbrapa.
Dhuroi asist spektakolar, Benzema: Ishte i bukur por jo më i rëndësishmi Më shumë se fitorja e Real Madridit, vëmendjen më të madhe mbrëmë e mori asistimi i Karim Benzema për Casemiron. Fran