benzema

Deschamps mendon se kthimi i Benzema nuk do ti bënte mirë Francës Mungesa e Karim Benzemës nga ekipi kombëtar i Francës është sërish në qendër të vëmendjes në mediat franceze. Në një dok
Nuk ndalet Reali, Modric realizon një super gol (VIDEO) Reali i Madridit nuk ka të ndalur në këtë ndeshje duke na krijuar iluzionin se Reali i madh po rikthehet. Pas golave
Ende pa filluar, zhbllokohet sfida në "Santiago Bernabeu" (VIDEO) Reali i Madridit ka zhbllokuar që në minutën e 2 shifrat ndaj Granadas. Është Benzema i cili tundi rrjetën me të majt
Benzema synon të barazojë rekordin e Di Stefanos në Champions Karim Benzema synon ta barazojë rekordin e Alfredo Di Stefanos dhe të bëhet lojtari i tretë i Real Madridit me më shumë
Reali mposht me meritë Sevillën, prek kreun e klasifikimit (VIDEO) Real Madrid është rikthyer te fitorja pas humbjes nga PSG në Ligën e Kampionëve. Mbretërit mposhtën Sevillën me rezu
Real Madrid vuan, por mer 3 pikë të arta ndaj Levantes falë Benzemasë (VIDEO) Real Madridi ka marrë një fitore të vuajtur me rezultatin 3-2 ndaj Levantes. Një rezultat i çuditshëm, pasi u mendua se
Benzema magjik, tund rrjetën sërish (VIDEO) Reali i Madridit ka shënuar golin e 2 ndal Levantes në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin Santiago Bernabeu, shkruan
Zhbllokohen shifrat në Bernabeu, Reali kalon në avantazh (VIDEO) Reali i Madridit ka kaluar në avanatzh ndaj Levantas në ndeshjen që po zhvillohet në Bernabeu, shkruan Albeu.com. Ësh
Vetëm 12 minuta i mjaftojnë Realit për të shënuar golin e parë këtë sezon (VIDEO) Reali ka arritur të zhbllokojë shumë shpejt ndeshjen përballë Celta Vigos në shtëpinë e këtyre të fundit. Sulmuesi kr
Me Lamborghini e me orë luksoze, si po i kalon Benzema pushimet në Los Anxhelos (FOTO LAJM) Në pritje të sezonit të ri Karim Benzema po shijon ditët e fundit në Los Angelos, në pritje të sezonit të ri nën urdhrat
Benzema: Zidane për mua është si një vëlla i madh Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema ka folur për marrëdhënien e tij shumë të fortë me trajnerin Zinedine Zidane duke
Napoli shfrenon fantazinë, synon dyshen Benzema-Icardi "Sportmediaset" sqaron situatën për të ardhmen e sulmit të Napolit dhe shpjegon se ëndrra e Carlo Anchelotti quhet Karim
Ancelotti kërkon sulmuesin e Realit te Napoli Sipas të përditshmes italiane "sportmediaset", skuadra e Napoli synon të sjellë në "San Paolo" sulmuesin francez Karim B
Benzema lë pas Ronaldon me gola Karim Benzema e ka kaluar Cristiano Ronaldon në listën e golashënuesve më të mirë në top pesë ligat evropiane, falë het-
Benzema nuk "fal", Reali nuk e diskuton fitoren përballë Bilbao (VIDEO) Real Madrid ja mposhtur 3-0 Atheltic Bilbaon në Santiago Bernabeu duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në Eu
Dalje e gabuar e portierit, Benzema nuk fal shënon të dytin (VIDEO) Real Madrid ka dyfishuar avantazhin ndaj Athletic Bilbao-s në minutën e 76-të. Autori i golit ka qenë përsëri Karim
Reali në avantazh, Benzema "tund" rrjetën (VIDEO) Real Madrid ka kaluar në avanatzh ndaj Athletic Bilbaos menjëherë sapo filloi pjesa e dytë. Ishte Karim Benzema ai i
Benzema bën sërish shpëtimtarin për Realin (VIDEO) Real Madridi është ndalur në transfertë nga Leganes në barazim me rezultatin 1-1 në ndeshjen që ka mbyllur javën e 32-të
Benzema shpëton Realin përballë Eibar (VIDEO) Benzama është e vetmja gjë pozitive për Realin këtë sezon pasi francezi po kalon një nga sezonet me të mira në karrierë.
Benzema tund rrjetën, Reali beson te përmbysja (VIDEO) Reali i Madridit beson te përmbysja ndaj Eibarit teksa ka barazuar në minutën e 56. Është Karim Benzema i cili realiz