999 rezultate për

beni

Sot një ndër modelet më të suksesshme, e njihni këtë personazh në foto? (FOTO LAJM) Arbenita Ismajli është padyshim një ndër personazhet më të komentuar të showbizzit shqiptar. Modelja ka qenë kryefjalë e
I bëni çdo ditë, por e dini që këto 3 veprime çojnë në rënien e gjoksit? Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Kërcitja e qafës ju relakson? Mos e bëni më! Kërcitja e qafës është një veprim që njerëzit e kryejnë. Ky veprim bëhet shpesh dhe në mënyrë të pavetëdijëshme si shenj
A do të ketë shi këtë fundjavë? Hidhini një sy motit përpara se të bëni plane Si do jetë moti këtë fundjavë? Meteorologia e "Meteoalb", Adiola Bani parashikon reshje të pakta në veri dhe kryesisht n
Fillimisht shikoni motin, pastaj bëni planet e fundjavës Fundjava në vend pritet të sjellë mot pjesërisht të vranët dhe me riga lokale shiu. Ndërkohë do të bien temperaturat
Si do të jetë moti këtë fundjavë? Mësojeni para se të bëni plane Dita e shtunë parashikohet të ketë mot me vranësira dhe kthjellime. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, zhvillimet e
Bëni kujdes, këto janë shenjat që tregojnë se ju mungojnë vitaminat Edhe pse ka shumë mjete për të kompesuar mungesën e vitaminave në organizëm, njerëzit ende vuajnë nga mungesa e tyre. Mi
Nga nesër gjobë kush nuk mban maskë, si të bëni një vetë në shtëpi (VIDEO) Ditën e nesërme hyn në fuqi vendimi i qeverisë për vendosjen e detyrueshme të maskës në çdo ambient, qoftë i mbyllur apo
Ç'duhet të bëni në mëngjes që të mos ndiheni të uritur gjatë ditës dhe të mos shtoni peshë? Shkencëtarët në mbarë globin kanë kryer me dhjetëra e qindra studime në lidhje me çështjen e mbipeshës. Ata janë përqend
Për të pasur një mëngjes të mirë mësoni si të keni një mbrëmje produktive A i kaloni shpesh mbrëmjet mbështjellë në divan me një batanije komode, duke parë Neflix dhe pa kuptuar shikoni që ora k
Merr një mesazh të rëndësishëm për veten, zgjidh një kartë tani Ndonjëherë, mjafton një lëvizje fare e vogël për të mësuar shumëçka pritet të ndodhë në jetën tuaj, por jo vetëm! Keni k
Hap pas hapi: Kjo është rutina e fytyrës që duhet të bëni çdo darkë (FOTO LAJM) 1-Pastrim i dyfishtë: Fillimisht për të pastruar tualetin përdorim pambuk dhe qumësht dhe më pas me larësin tonë të për
Puthje e përqafime në shtrat, Arbenita poston momente intime me Feron (FOTO LAJM) Para pak ditësh Arbenita Ismajli tregoi se ajo dhe Fero kishin lënë pas të gjitha keqkuptimet dhe ishin kthyer në krahët
Para se të bëni një tatuazh, merrni përgjigjjen e këtyre 7 pyetjeve (FOTO LAJM) Po mendoni të bëni tatuazhin tuaj të parë? Këtu janë disa pyetje që gjithkush dëshiron t'ia bëjë tatuazhistit përpara se
Plas debati mes Fjoralbës dhe konkurentit të "Përputhen": Bëni si të virgjëra (FOTO LAJM) "Djem të vegjël në moshë në marrëdhënie me femra më të mëdha”, kjo ishte tema e diskutimit në rubrikën “Trotuar”, në “E
Zgjidhni një lule dhe kuptoni shumë gjëra për veten tuaj A keni menduar ndonjëherë se lulja që ju bën më shumë për vete, thotë diçka për personalitetin tuaj? Lidhja e këtyre të
Pa panik, këto veprime duhet t’i bëni nëse telefoni ju bie në ujë Të gjithëve, ose më saktë thuajse të gjithëve, na ka ndodhur të na bjerë telefoni në ujë. Nuk duam të përshkruajmë reagi
Mos u nxitoni! Ja ç'duhet të bëni në raste se ju bie telefoni në ujë Të gjithëve, ose më saktë thuajse të gjithëve, na ka ndodhur të na bjerë telefoni në ujë. Nuk duam të përshkruajmë reagi
Ju është shkatërruar floku nga dekolorimi? Ja ç'duhet të bëni Nëse nuk keni dekoloruar kurrë flokët në jetën tuaj, hidhini një sy fotos së mësipërme pasi duken pikërish kështu: një t
Është ndarë me Feron? Postimi i fundit i Arbenitës i "vuri kapakun" (FOTO LAJM) Fero dhe Arbenita Ismajli i kanë lënë pas hatërmbetjet dhe janë kthyer sërish në krahët e njëri-tjetrit! Së fundmi mode