999 rezultate për

bendo

Dha dorëheqjen para se t'i ushtrohej Vettingut, Bendo mbetet jashtë drejtësisë për 15 vite olegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot që të lerë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për përjasht
Pati në dorë dosjen e "21 janarit", jep dorëheqjen gjyqtari i Apelit Në mbledhjen e sotme të KLGJ mes pikave te tjera ne rendin e dites do te shqyrtohet sot edhe kerkesa e gjyqtarit Agim Be
5 plumba për një shuplakë, pse u krye atentati në Laprakë Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmjen e djeshme Tiranën ku u qëllua për vdekje Briselda Gjikolaj 17 vjeç dhe ku mbeti i
Arrihet pazari, Meta dekreton Bendon dhe merr kreun e KLSH-së Duket pse presioni i Presidentit Meta ndaj maxhorancës duke mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm ka dhë
Meta e dekretoi në krye të SHISH, Helidon Bendo ka edhe një emër tjetër Presidenti i vendit, Ilir Meta dekreton Helidon Bendon si kryetar të SHISH. Helidon Bendo është propozuar nga Edi Ra
Dorëzohet Meta, dekreton propozimin e Edi Ramës Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta më në fund ka dekretuar propozimin e Kryeministrit Edi Rama. Meta ka dekretuar kry
Kreu i SHISH zbulon shoqatat në Shqipëri që financohen nga Rusia Ditën e djeshme u zhvillua seanca dëgjimore me kryetarin e Komanduar të SHISH, Helidon Bendo. Burime nga brenda sall
Tre orë para deputetëve, shefi i SHISH flet për ndikimin rus në Shqipëri Kreu i SHISH ka raportuar për gati tre orë para deputetëve të Komisionit të Sigurisë në Kuvend duke folur për tematikat
Çarje e re Rama-Meta, Presidenti nuk dekreton kreun e ri të SHISH Kryeminstri Edi Rama ka dy javë që i ka dërguar emrin e Elidon Bendos në tavolinë, por Presidenti Ilir Meta vijon të mos
Tetë orë pas takimit me Ramës dhe Metës përcaktohet fati i Helidon Bendos Kanë kaluar të paktën tetë orë nga takimi i Presidentit Meta dhe kryeministrit Edi Rama për të diskutuar rreth emrit të
Shefi i ri i SHISH me dy emra, zbardhet formulari i dekriminalizimit Sot ka dhënë dorëheqjen Drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika. Mësohet se Kreu i ri i SHISH do
EMRI/ Kreu i ri i SHISH përveç emrit Helidon ka dhe një emër që e ka marrë në Greqi Helidon Bendo është propozuar nga Edi Rama në krye të Shërbimit Informativ të Shtetit, pas dorëheqjes së Visho Ajazi Lik
Kush është korçari që i besoi Rama për drejtimin e SHISH Helidon Bendo është propozuar nga Edi Rama në krye të Shërbimit Informativ të Shtetit, pas dorëheqjes së Visho Ajazi Lik
Edi Rama emëron kreun e ri të SHISH, ja emri Sot ka dhënë dorëheqjen Drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika. Mësohet se Kreu i ri i SHISH do
QESHARAKE / Shqiptarit nga Kosova i refuzohet shtetësia zvicerane se nuk përshëndeti fqinjët Një familje nga Kosova të cilët kishin vite që jetonin në Zvicër, u është refuzuar viza për disa arsye jo të zakonshme.
Berisha i vihet pas Shullazit: Vrau Elidon Bendon Me anë të një tjetër statusi, Berisha kthen në kryefjalë të ditës emrin e Emiljano Shullazit, ku sipas denoncimit në Fac
Aksident në Korçë, plagoset rëndë drejtuesi i motorit Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Korçë, ku ka mbetur i plagosur rëndë një person. Ngjarja ka ndodhur në rru
Vrasja e 37-vjeçarit, i ati: S’e dinim me çfarë merrej Babai i 37-vjeçarit Elidon Lafetajt(Elio Bendo) të ekzekutuar mbrëmjen e së premtes në kryeqytet është shprehur për ofic