999 rezultate për

belit

6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne 6 arsye psikologjike pse dikush duket më tërheqës për ne Proporcionet e belit Proporcionet i belit me ijet është k
Ka punuar në laboratorin e Wuhanit, fituesi i NOBELIT: Koronavirusin e krijoi Kina Profesori japonez i Fiziologjisë, Tasuku Honjo, fitues i çmimit NOBEL ka deklaruar se Covid-9, nuk ka ardhur nga kafshët
Nëse beli i kalon këta centimetra, mund të rrezikoni një atak kardiak Të mbijetuarit e atakut të zemrës, të cilët janë të shëndoshë rreth zonës së barkut, janë më të ekspozuar ndaj rrezikut
Këngëtari i njohur i bashkohet labelit të Mc Kreshës dhe Lyrical Son (FOTO LAJM) Grupi P.I.N.T. ka marrë në menaxhim një tjetër këngëtar të njohur. Bëhet fjalë për Art Abazin. Edhe pse nuk është re
40 vite nga ndarja e Nobelit për Nënë Terezën Sot bëhen 40 vite që kur Nënë Tereza u vlerësua me çmimin Nobel për Paqe. Më 10 dhjetor të vitit 1979, në Oslo të Nor
Pas Kosovës, edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit Vetëm një ditë më parë Kosova, bojkotoi pjesëmarrjen në ceremonitë e çmimit Nobel. Duke u bërë solidare, edhe Shqipër
Mediat serbe i referohen reagimeve të ashpra të shqiptarëve të "Nobelit" për ithtarin e Millosheviçit (FOTO LAJM) Mediat serbe i kanë dhënë hapësirë reagimit të kryeministrit Rama në lidhje me çmimin Nobel që iu tha shkrimtarit austri
Jam i lumtur që serbët u gëzuan për mua: Reagon për herë të parë fituesi i Nobelit në Letërsi Dhënia e çmimit Nobel për Letëri shkrimtarit austriak Peter Handke ka shkaktuar debat të madh në Europë për shkak të qen
Habit fituesi i Nobelit për shkencë: Pas 30 vitesh do takohemi me alienët Një ‘gjuetar planeti’ që fitoi çmimin Nobel në fushën e shkencës, i cili zbuloi planetin e parë jashtë sistemit tonë die
Arsyet përse femrat akumulojnë të gjithë dhjamin në zonën e barkut hjami i akumuluar në zonën e barkut nuk është vetëm një problem estetik që ju bën të ndiheni të pasigurtë kur ekspozoni
Baby G "merr hak" ndaj kolegëve me anë të armës…(FOTO LAJM) Puntatën e mbrëmshme në “Shiko kush luan”, erdhën shumë argëtim, humor dhe surpriza, kjo falë të ftuarve mjaft interesan
Për të gjithë ata që u habitën, pse MC Kresha performoi me çantë në supe Në performancën e “Kënga Magjike” të Fifit dhe MC Kreshës, ku prezantuan këngën me të cilën konkurrojnë, “Psikopatja jot
Skandali i “Nobelit”, burgoset fotografi francez Fotografi francez, në qendër të një skandali seksual, që bëri që çmimi Nobel për Letërsinë i këtij viti të shtyhej, ësht
Japin dorëheqjen 3 anëtarë të Komitetit për ndarjen e Nobelit Tre anëtarë të Komitetit për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi kanë dhënë dorëheqje Klas Ostergren, Kyle Espmark dhe Pe
Nobelistja e paqes: Rikthimi në vendlindje më bëri më të lumtur se fitimi i Nobelit Malala Yousafzai, personi më i ri të cilit i është ndarë Çmimi Nobel për Paqe, thotë se nuk është ndier kurrë kaq e lumt
Disa nga të fshehtat e Nobelit, çmimit më të famshëm në histori Që nga viti 1901 nga tani Çmimi Nobel i është dhënë 900 personave. Duke përdorur të dhënat e databezit të Fondacionit
Kazuo Ishiguro, fituesi i Nobelit për Letërsinë për vitin 2017 Kazuo Ishiguro është vlerësuar nga Komiteti i Nobelit për forcën emocionale të romaneve të tij ku “ka zbuluar humnerën n
Arsyet përse femrat akumulojnë të gjithë dhjamin në zonën e barkut Dhjami i akumuluar në zonën e barkut nuk është vetëm një problem estetik që ju bën të ndiheni të pasigurtë kur ekspozoni
Kjo pije do t'ju bëjë të reduktoni yndyrën rreth belit Yndyra e tepërt çon në zhvillimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit, hipertensionit, mëlçisë së dhjamosur dhe rrit rrezik
Çmimi Nobel në Shkencat Ekonomike shkon për “Teorinë e Kontratës” Ka vazhduar dhe ditën e sotme ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel këtë radhë me kategorinë e Shkencave Ekonomike 2016.