999 rezultate për

belgjike

Asnjë shans për azil në Belgjikë apo Francë, riatdhesohen 31 shtetas shqiptarë 31 shtetas shqiptarë, të cilët kërkonin azil në Francë dhe Belgjikë janë riatdhesuar. Operacioni i riatdhesimit, u zhvil
Tentoi të arrinte kufirin anglez me not, emigranti gjendet i vdekur në ujrat belge Trupi i një emigranti nga Iraku, i cili u përpoq ta kalonte ngushticën mes Francës dhe Britanisë së Madhe përmes notit,
Ishin në kërkim ndërkombëtar, arrestohen në Morinë kosovari dhe belgu Policia Kufitare e Morinës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, Interpol Brukselin dhe Interpol Bern Zvicër, vë në pranga
Kërkohej prej 9 vitesh, ekstradohet nga Belgjika shkodrani 39-vjeçar Specialistët e Interpol Tirana sot kryen ekstradimin nga Brukseli/Belgjikë drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar A. Pr
Edhe trajneri i Belgjikës mendon se pika e fortë e Hazard është "prapanica" e tij Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, ka zbuluar se çfarë e bën Eden Hazardin driblues të frikshëm dhe shumë të sukses
7 gra që mund të takjonë Papën veshur me të bardha (FOTO LAJM) Nëse dikush dëshiron të takojë Papën, së pari duhet të pajtohet me kodin e veshjes. Njësoj si në të gjitha kishat kato
Zyrtare: Kompany firmos me skuadrën legjendare të Belgjikës (VIDEO) Vincent Kompany vendosi të largohet nga Manchester City pas 11 vitesh. Por belgu tashmë ka gjetur shpejt skuadër të re.
Kapet "skifteri" 27-vjeçar i kërkuar në Belgjikë Një shqiptar i kërkuar nga drejtësia belge për vjedhjen e banesave dhe pronave është kapur nga forcat e policisë së Kurb
Pamje të rralla, tifozët i "vënë flakën" stadiumit, arbitri braktis ndeshjen në Belgjikë (FOTO & VIDEO) Skena të llahtarshme vijnë nga ndeshja e kampionatit belg mes Standardit të Liezhit dhe Anderlehtit, e cila u braktis në
Kthyen banesat në sera hashashi, arrestohen 6 shqiptarë në Belgjikë Rritja e bimëve narkotike në banesën e tyre private ka çuar në arrestimin e 6 shtetasve shqiptarë në Belgjikë. Policia b
Njihuni me pesë shqiptarët që garojnë për të hyrë në parlamentin belg (FOTO LAJM) Në kuadër të zgjedhjeve lokale, nacionale dhe atyre europiane, të cilat do të mbahen me 26 maj do garojnë edhe pesë kand
Rënditja e FIFA-s, Shqipëria zbret një pozicion Kombëtarja shqiptare ka humbur një pozicion në klasifikimin e FIFA-s. Skuadra jonë përfaqësuese gjendet në vendin e 62-t
Gafë e pabesueshme nga Courtois në ndeshjen Belgjikë-Rusi (VIDEO) Belgjika e ka mbyllur në fitore 2-1 pjesën e parë të ndeshjes që po luan në shtëpi kundër Rusisë, e vlefshme për elimina
Eksportoi mish të prishur në Kosovë mbyllet thertorja në Belgjikë Skandali me mishin e prishur nga Belgjika ka marrë një epilog përfundimtar. Gjatë ditës së sotme, Gjykata e Antwerpit
Zyrtare: Fellaini braktis Belgjikën Ish-mesfushori i Manchester United Maroune Fellaini ka vendosur të mbyllë aventurën me Belgjikën. Një përvojë e fil
Fellaini pasi shkon në Kinë jep dorëhepjen nga kombëtarja e Belgjikës Pas gjashtë vitesh te Manchester United, Marouane Fellaini u transferua në Kinë te skuadra e Shandong Luneng, shkruan Al
Sindrit Guri shënon gol në Belgjikë (VIDEO) Sindrit Guri, ka gjetur rrugën e rrjetës ditën e sotme me ekipin e Ostendes në Belgjikë, në ndeshjen që ekipi belg luajt
Kujt do t'i thërras vëlla tani? Përlot motra e shqiptarit që vdiq në Belgjikë (FOTO LAJM) Pelivan Hysja nga Berati dhe Venedik Pirushi nga Durrësi janë të rinjtë shqiptarë që humbën jetën ditën e premte pasi nj
Tragjedi në Belgjikë, dy shqiptarë digjen brenda banesës (FOTO LAJM) Dy shqiptarë ka humbur jetën në Belgjikë, si pasojë i një zjarri të madh të rënë në shtëpinë ku ata jetonin. Ngjarja
I bëri të gjithë merak, del CV-ja e gjeniut Gent Cakaj Ka dalë më në fund CV-ja e zv.ministrit të Jashtëm Gent Cakaj, të cilin Rama e prezantoi si një gjeni që Shqipëria duhet