999 rezultate për

belget

Lazio-Brugge nis me dy gola të shpejtë (VIDEO) Ka nisur me dy gola të shpejtë sfida e Champions League mes Lazio-s dhe Club Brugge. Kanë qenë bardhekaltrit që kanë
Belgët akuzojnë Realin: E bën me qëllim testin pozitiv të Hazard Real Madrid njoftoi dje se ka dy raste pozitive me koronavirus, përkatësisht Eden Hazard dhe Casimiro, të cilët u dërgua
Belgët do ta marrin në pyetje për dosjen "Tayota Yaris", Basha: Jam i gatshëm të dëshmoj Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se Lulzim Basha, ka shprehur gatishmërinë e plotë të kontribuojë në hetimin
Zhegrova pothuajse i larguar nga Genk, belgët gjejnë zëvendësuesin Edon Zhegrova është pothuajse i larguar nga skuadra e Genk. Ekipi belg tashmë ka zyrtarizuar blerjen e japonezit J
"Shtangen" belgët, ky është gjesti i veçantë që bëjnë shqiptarët për ditën e Pavarësisë (FOTO LAJM) Festat e nëntorit janë pritur me shumë entuziazëm nga shqiptarët. Por gëzim për këtë ditë të shënuar nuk ka patur ve
Statistikat fenomenale të Belgjikës Kombëtarja e Belgjikës është një ndër skuadrat më të forta në botë. Belgët arritën deri në gjysmëfinale të Kupës së Botë
Belgët e bëjnë rrugë, mundin Anglinë sërish dhe i rrëmbejnë medaljen e bronzit "Finalja e vogël" e Botërorit mes Belgjikës dhe Anglisë sapo ka përfunduar. Belgët kanë arritur të mundin për herë t
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Belgjikë - Japoni Belgjika fitoi në sekondat e fundit të ndehsjes ndaj Japonisë me shifrat 3-2 në "Rostov Arena". Golat për belgët i s
Belgjika rihap ndeshjen ndaj Japonisë (VIDEO) Belgjika ka rihapur ndeshjen ndaj Japonisë në "Rostov Arena". Autori i golit është Jan Vertonghen në minutën e 69'.
Shifra marramendëse, Belgjika ofron shpërblime të majme nëse fitojnë Botërorin Shifra të çmendura! Federata e Futbollit të Belgjikës ka vendosur një shpërblim të majmë te futbollistët në rast se fito
Fillon ndeshja, belgët kërkojnë fitore ndaj Irlandës Kjo ndeshje për belgët është jashtëzakonisht e rëndësishme, sepse ata vijnë në këtë ndeshje pas disfatës kundër Italisë.
Ministri izraelit kritikon belgët: Luftoni terrorizimin, mos hani çokollata Ministri izraelit i Inteligjencës dhe Transportit, Yisrael Katz, akuzoi Belgjikën se nuk po bën mjaftueshëm në luftën ku
Ministri izraelit: Belgët mos të hanë çokollata por të luftojnë terrorizmin Ministri izraelit i Transportit, Inteligjencës dhe Energjisë Atomike, Yisrael Katz, ka dhënë një deklaratë disi të çudit
Skënderbeu pëson humbje në miqësoren e parë Skënderbeu ka humbur ndeshjen e parë miqësore të luajtur në Spanjë gjatë ditës së sotme. Skuadra korçare është mposhtur
Edon Zhegrova çmend belgët me talentin e tij (VIDEO) Talenti kosovar Edon Zhegrova, i cili është zgjedh disa herë më i miri për gjeneratat e tij, po mahnit Belgjikën. 16-
Belgët: Januzaj gati për "Francë 2016" Adnan Januzaj nuk pati hapësira te Belgjika në Botërorin që po mbyllet dhe zhgënjimi u vu re në fytyrën e tij. Ai luajti
Belgët frikë për Januzajn: Mund të zgjedhë Kombëtare tjetër Në përballjen e parë me Algjerinë në Grupin H, trajneri i Belgjikës Marc Wilmots bëri tre zëvendësime në pjesën e dytë,
Belgët i këndojnë Januzajt (VIDEO) Fansat belg të Manchester United i kanë kushtuar një këngë, Adnan Januzajt të cilën ia kanë kënduar në ndeshjen kundër F
Fund i përgjakshëm për Kompany, thyen hundën (VIDEO-FOTO) Belgjika konfirmohet si superfuqia e Grupit A në Eleminatoret e "Brazil 2014". Belgët mposhtën Serbinë me rezultatin e 2
Ja cilët janë "tersi" i Spanjës Gjermanët përdorin si armë të fatit në Euro 2012, 20 mijë tifozët belgë, të cilët në fillim të Europianit vendosën të nx