999 rezultate për

bekuar

Dita e ujit të bekuar, të rinjtë sfidojnë të ftohtin për të kapur kryqin Berati, qyteti i ujit të bekuar me traditën më të lashtë dhe të pandërprerë prej më shumë se 2.400 vitesh, ka mbledhur p
"Jemi të bekuar që shikojmë Mbappen të luaj" 19-vjeçari francez, Kylian Mbappe vazhdon të lë përshtypje dhe së fundmi është vlersuar edhe nga ish-ylli i Brazilit, Ka
Këto vende janë të ndaluara për t'u vizituar: Arsyet janë të frikshme (FOTO LAJM) Edhe pse duket e çuditshme ka vende në botë që ligjerisht nuk lejohet të shkelë njeri. Edhe pse shpesh për turistët j
Të bekuara me rreziqe, këto janë vendet e ndaluara në botë (FOTO LAJM) Edhe pse duket e çuditshme ka vende në botë që ligjerisht nuk lejohet të shkelë njeri. Edhe pse shpesh për turistët j
Messi iu plas "shpirtin" madrilenëve, u stërvitet në tokën e bekuar (VIDEO) Argjentinasi Messi ka vendosur për të lënë pas dhimbjet musulore dhe të stërviten në qendrën stërvitore ‘Valdebebas’ që
Fëmijë i "bekuar", miqësia e pazakontë me majmunët e egër (FOTO LAJM) Një vogëlush është qujatur hyjni nga të afërmit e tij për miqësinë e tij të pamundur me një grup prej 20 majmunëve langu
Majk ndihet i bekuar me Roanin e vogël Ish çifti i famshëm Majk e Majlinda që kur i ndanë rrugët plotësisht, lanë pas një histori që do i ndjek pas për gjithë
Presidenti Meta: Në këtë Ditë të Bekuar të mos harrojmë të vetmuarit Presidenti Ilir Meta ka uruar gjithë shqiptarët për festën e Krishtlindjes. Meta shkruan se kjo festë e bukur e Krish
Ali Ahmeti: Gëzuar Krishtlindjen, qofshi të gëzuar dhe bekuar Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot, me rastin festave të Krishtlindjes, të gjithë besimtarëve
Sela letër emigrantëve: Ju faleminderit të dashur vëllezër dhe motra, qofshi të bekuar Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka falenderuar të gjithë emigrantët për mbështetjen që i dhanë gjatë raundi
Missi që po çmendet pas Arbër Çepanit: Jam e bekuar (FOTO LAJM) a ka dalë të bëjë ndryshimin e madh në stilin e jetës, pasi nga një djalë i orëve të vona në lokalin e tij “Komitet”, ta
Kardinali i Vatikanit bekon Ramush Haradinajn I nominuari i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj është bekuar nga kardinali shqiptar, që është edhe i dërguari
Kështu uruan VIP-at për festën e bekuar të Kurban Bajramit (FOTO LAJM) Dita e sotme është një ditë e bekuar për besimtarët myslimanë pasi festohet dita e cmuar e Kurban Bajramit. Festa ka
Kosova është e bekuar me mbështetjen e SHBA Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, së bashku me konsullen e përgjithshme të Kosovës në Nju
Edhe të bukura edhe të suksesshme, 10 femrat e bekuara shqiptare (FOTO LAJM) Të bukura dhe sensuale, duket se koha për to ka qëndruar në vend. Kanë ndryshuar shumë pak prej periudhës kur nisën të b
Orinda Huta përlotet: Jam e bekuar që të kam në jetë (FOTO LAJM) Turjan Hyska dhe Orinda Huta kanë disa kohë që kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë dhe janë në muajine tyre të majlt
Flor Mumajesi dedikim prekës: Bekuar që të kam! (FOTO LAJM) FLor Mumajesi është padyshim këngëtari dhe kantautori më i suksesshëm në Shqipëri. Këngët e tij bëhen gjithnjë hite d
Kënga e bekuar e banorëve, “Despacito” rrit ekonominë e Porto Rico-s (FOTO LAJM) Kënga më e dëgjuar e momentit, “Despacito” ka arritur majat e klikimeve në toplistat botërore, por nuk dihej se do sillt
Albani feston sot ditëlindjen, Miriami i bën dedikim emocionues (FOTO LAJM) Këngëtari Alban Skënderaj feston sot ditëlindjen. Ai dhe bashkëshortja Miriam Cani janë një nga çiftet më të dashur
Llixhat e bekuara të Benjës Lumi i Langaricës, degë e Vjosës që për vendasit është “Lumi i bekuar”, rrjedh potershëm përmes një kanioni spektakolar