999 rezultate për

bejli

Njihuni me ambasadoren e re amerikane në Maqedoni Senati amerikan sot ka konfirmuar Kejt Meri Bërns për ambasadore të SHBA-së në Maqedoninë e Veriut. Ajo do të zëvend
Bejli: Përgjegjësia për “27 Prillin”, e rëndësishme Ambasadori amerikan Xhes Bejli në një intervistë për emisionin 360 gradë thotë se heqja e imunitetit të Veljanovskit ësh
Ali Ahmeti pret në takimin e lamtumirës ambasadorin amerikan Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka shtruar një drekë lamtumire për ambasadorin amerikan në Maq
Bejli: SHBA do ta ndihmojë Maqedoninë në procesin reformues Ambasadori i SHBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli, ka deklaruar se është i lumtur që Maqedonia ka marr Rekomandim të pastër p
Ambasadori amerikan jep lajmin e madh për Maqedoninë Mundësia reale Maqedonia së shpejti t’i bashkëngjitet NATO-s është dallimi më i madh kur flasim për vendin sot në krahas
Bejli kërkon që të ndiqen penalisht edhe zyrtarët e qeverisë aktuale Korrupsioni në të vërtetë është si kancer në shoqëri dhe për luftimin e tij nevojitet angazhim i çdo pjesëtari të shoqër
Ahmeti takon ambasadorin amerikan Bejli Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Ja çfarë thotë ambasadori Bejli për zgjedhjet lokale Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni Xhes Bejli një deklaratë ka dhënë vlerësimin e tij për zgjedhjet lokale sa i takon rret
Bejli këmbëngul që Ivanov të rishqyrtojë mandatin Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka këmbëngulur që Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov të rishqyrtojë e
SHBA e zhgënjyer: Ivanovi të rishikojë mandatin Ambasadori amerikan Xhes Bejli, është shprehur i shqetësuar lidhur me situatën aktuale në Maqedoni, pasi presidenti Gjor
Bejli: Zgjedhjet e reja në Maqedoni nuk garantojnë rezultate të reja Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Xhes Baily, gjatë një interviste për "Sitel", ka thënë se USAID nuk punon kundër qever
Bejli refuzon të komentojë Plaftormën shqiptare Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Jess Bailey, ka refuzuar të komentojë mbi Platformën e partive shqiptare në Maqedoni,
Sulmet e VMRO-DPMNE-së kundër Bejlit, reagon Departamenti Amerikan "Departamenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e mbështet punën e ambasadorit Jess Baily", thuhet në reagimin e zëdhë
Kongresmeni amerikan kërkon shkarkimin e ambasadorit në Shkup (DOKUMENT) Kongresmeni udhëheqës republikan amerikan Christopher Smith ka kërkuar hetim për politizimin e rolit të Ambasadës amerik
Gruevski, tone të ashpra me ambasadorin amerikan dhe atë të BE-së VMRO-DPMNE, pas takimit të së premtes me Ambasadorin amerikan, Xhes Bejli dhe ambasadorit të BE-së, Samuel Zhbigar ka pë
Mbështetësit e VMRO në protestë: Bejli hiq dorë, Trump të duam Mbështetësit e VMRO në protestë: Bejli hiq dorë, Trump të duam Duke u nisur nga ndodhitë e fundit në KSHZ, takimi i am
Bejli zhvillon takim me Gruevskin, koalicionet e mundshme të VMRO-DPMNE-së Nikolla Todorov, Vladimir Gjorcev, Aleksandar Nikolovski ka realizuar një takim me ambasadorin e SHBA-ve, Xhes Bejli.
Filip Petrovski porosi ambasadorit Bejli Drejtori i Arkivit të Maqedonisë, njëherësh antar i VMRO-DPMNE-së, Filip Petrovski, gjatë protestës në dyert e KSHZ0së,
Ambasadori Bejli vëzhgon nga afër procesin në Sllupçan Ambasadori amerikan, Xhes Bejli ka qëndruar sot në Komunën e Likovës, teksa ka vëzhguar nga afër procesin e votimit në q
Ambasadori amerikan Bejli, vëzhgon zgjedhjet në Sllupçan Ambasadori amerikan, Xhes Bejli, ka qenë i pranishëm sot në Komunën e Likovës, ku ka ndjekur nga afër procesin e votimit