999 rezultate për

beheshin

Buzëqeshja e personazheve të famshëm para se të bëheshin të njohur (FOTO LAJM) Kështu dukej buzëqeshja e disa personazheve të famshëm para se të bëheshin të famshëm. Jo më kot thuhet se fama vjen
Pamje të rralla: Si bëheshin tatuazhet në vitet '30 dhe '70 (FOTO LAJM) Arti i tatuazheve ishte i zhvilluar edhe shekuj më parë, e teksa sot ka mekanizma të ndryshme për ti bërë ato, përmes zh
Futbollistët që ishin të pasur para se të bëheshin futbollistë Derisa diskutimet për pagat e futbollistëve nuk ndalen kurrë, pak njerëz mendojnë për kohën dhe përpjekjen e një futboll
Me kamionë të mbushur me dasmorë, kështu bëheshin dasmat shqiptare para 25 vitesh (VIDEO) Me kalimin e viteve, festave dhe gëzimeve u janë zbehur kuptimet. Dekada më parë, populli shqiptar shquhej për dasma
Njiuhuni me 8 yjet e futbollit që ishin të pasur para së të bëheshin futbollist Cristiano Ronaldo, Neymar, Zlattan kanë lindur të varfër dhe kanë arritur të pasurohen duke u bërë yje të futbollit.
Foto edhe nga Shqipëria, kur të gjithë bëheshin gati për "Fundin e Botës" (FOTO LAJM) Pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, globi do të futej në një rivalitet tjetër, mes blloqeve më të mëdha, siç ish
Zbulohen detajet, si do të bëheshin sulmet në Shqipëri nga iranianët e rrezikshëm Zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, zbuloi në emisionin “Opinion”, se hetimet për celulën terroriste kishi
Pasi morën vesh se do të bëheshin prindër, çiftit i thyhet zemra nga e keqja që i priste Pritja e ëmbël është padyshim një nga periudhat më të bukura për këdo njeri në botë dhe sidomos për nenat të cilat përje
Thaçi: Kisha dijeni se po bëheshin plane që të vritesha Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka nisur dëshminë e tij në gjykatë në rastin e njohur si “Syri i Popullit”. Ai në fi
Haradinaj: Kudo ku ishte Muja, të gjithë bëheshin luftëtarë Nën patronatin e Qeverisë së Kosovës dhe shoqatave të dala nga lufta është mbajtur sot akademi përkujtimore në 20-vjetor
Fisheku në pajë e çarçafi i nderit në ballkon, si bëheshin dasmat në diktaturë Dasmat shqiptare vazhdojnë edhe sot të ruajnë traditat e veçanta, por të zbehura shumë me kalimin e viteve. Fotograf
Besa e Gashit shumë afër qeverisë Lëvizja Besa, krahu i Gashit, ditëve të fundit ka shpeshtuar takimet dhe bisedimet me përfaqësues të LSDM-së dhe Qeveris
Njihuni me çiftin që u bë 2 herë me trinjakë brenda pak vitesh (FOTO LAJM) Një nënë ka sfiduar të gjitha parashikimet dhe ka lindur dy herë trinjakë brenda pak vitesh. Cifti përdori mënyrën ar
E pabesueshme, por kokoshkat bëheshin edhe 6700 vjet më parë Java që lamë na la përshtypjen sikur ishim në pranverë duke marrë parasysh temperaturat. Por fundjava do të sjellë sëris
Habit nusja e Hoxhës: Enveri kishte planifikuar të shpëtonte Kosovën nga Jugosllavia Nusja e Enver Hoxhës, Liljana Hoxha si kurrë më parë ka treguar prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së shtetit ko
Edmondi dhe Alda prisnin të bëheshin prindër, por tragjedia i priste në rrugë (FOTO LAJM) Ngjarja tragjike e ndodhur dje në Lezhë shkatërroi një familje dhe vrau ëndrrat e një çifti të ri që po po prisnin fëmij
E pabesueshme, por kokoshkat bëheshin edhe 6700 vjet më parë Një studim i ri tregon se njerëzit që jetonin në zonën e Perusë së sotme përdornin kokoshkat 2000 vjet më herët nga sa m
Kurthi, si estetistja tutore detyronte klientet të bëheshin prostituta Ditën e sotme policia e Tiranës goditi një tjetër rast prostitucioni në “Komunën e Parisit” në Tiranë. Tutorja T.Th,
Si dukeshin 12 aktorët e famshëm para se të bëheshin tullacë (FOTO LAJM) Në galerinë e mësipërme ju tregojmë 12 të famshmit të cilët jemi mësuar që t'i shohim gjithmonë me kokat "tullace" para
Pas rënies së qeverisë, Pacolli zbulon se me kë do bëjë koalicion Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka folur për përafrimin e këtij subjekti politik me Aleancës për Ardhmër