999 rezultate për

bedri

Përplasja e Enverit me Tuk Jakovën e Bedri Spahiun, zbardhet dëshmia e ish-nënkryetarit të Gjykatës së Lartë Publikohet historia e panjohur e konflikteve që lindën në mesin e viteve ’50-të në mes Enver Hoxhës dhe dy bashkëpunëtor
Ndahet nga jeta ish-ushtari i UÇK-së (FOTO LAJM) Eshtw ndarw nga jeta ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Rexhaj, i njohur si “Galani”, i cili mbante detyrën e oficerit të Polic
Shkarkohet nga detyra drejtori i Tatimeve Është shkarkuar nga detyra drejtoi i Tatimeve Bedri Bejtja. Në vendin e tij emërohet Vanxhel Ranxha. Ndërkohë mësohe
Masakra e burgut të Dubravës: Si u vranë u vranë 166 të burgosur 20 vite më parë (VIDEO) Bedri Kukalaj së bashku me 66 ushtarë, gjersa po ktheheshin nga Shqipëria për t’i sjell armatim UÇK-së, u zunë në pritë
Radha në Mitrovicë, a po humb Veseli ndaj Thaçit në PDK? Në Degën e Kadri Veselit / Bedri Hamza apo Eset Ujkani Edhe në Mitrovicë pritet të jetë garë e fortë se kush do të ud
Transportohen në të njëjtin automjet, vrasësi kërcënon dëshmitarin “E di ku e ke familjen dhe e di adresën”, ka kërcënuar sot i dënuari për vrasje, Bedri Krasniqi, dëshmitarin e mbrojtur
Ismet Kryeziu kërkon arrestimin e hoxhë Bedri Bytyqit Drejtori i Institutit Demokratik Ismet Kryeziu, konsideron se imami, Bedri Bytyqi, është dashur të arrestohet nga organe
Remi fjalë të mëdha për Bedri Bajramin Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, në 19 vjetorin e rënies së dëshmorit Bedri Bajrami, ka thën
Haradinaj, ministrat dhe të tjerët marrin rrogat para Vitit të Ri Ministria e Financave ka bërë sot ekzekutimin e pagave për sektorin publik. Këtë e beri të ditur ministri i Financave
Nuk gjetën prova, prokuroria mbyll hetimet për Hamzanë Hetimet e nisura disa muaj më parë për ministrin e Financave Bedri Hamza në aferën e njohur si afera e Hidrocentraleve j
Haradinaj bëhet "burrë", ia tregon vendin Hashimit dhe Kadrisë Ramush Haradinaj përfundimisht ka zgjedhur t’ua tregojë ‘muskujt’ partnerëve të tij të koalicionit, por edhe kreut të ve
Tenton të arratiset vrasësi i policëve Sabahate Tolaj dhe Jusuf Haklaj Burimet mësojnë se personi që ka tentuar të arratisej nga Burgu i Sigurisë së Lartë në fshatin Dyz është Bedri Krasniqi.
Sot, gjykata jep vendimin për Fuad Ramiqin dhe të tjerët Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet që trupi gjykues në krye me gjyqtarin Vesel Ismajli të shpallë aktgjykimi
Zbulohet raporti sekret: Të dhënat e agjentëve që përgjonin Tuk Jakovën dhe Bedri Spahiun Liderët e shpallur rishtas antiparti, para se të shkonin përballë skuadrës së pushkatimit, apo në ferrin e burgjeve të k
Bedri Hamza e rehaton ish-Ministrin e LDK-së në pozitën e drejtorit Ish-Ministri i Financave nga LDK’ja, Agim Krasniqi e ka vazhduar punën në Ministrinë që e ka udhëhequr shkurt. Është emë
Fillon seanca ndaj të dyshuarëve për terrorizëm Ka filluar seanca ndaj pesë të akuzuarve për terrorizëm. Bedri Robaj, Mazllam Mazllami, Fuad Ramiqi, Enis Goga dhe Id
Bedri Hamza jep lajmin e mirë për bizneset Ministri i Financave, Bedri Hamza, sot gjatë një takimi me drejtues të Odave Ekonomike të Kosovës, siguroi se bizneset n
Dëshmori Bedri Shala dekorohet me urdhrin “Hero i Kosovës” Dëshmori Bedri Shala është dekoruar sot nga presidenti Hashim Thaçi me Urdhrin “Hero i Kosovës”. Vendimi dhe dekorata i
Dhuna ndaj Bedri Hoxhës, Patozi shpërthen ndaj Bashës: Qetësoji “trimat” Deputeti i PD-së Astrit Parozi, me anë të një statusi në “Facebook”, ka reaguar lidhur me incidenti që ndodhi gjatë taki
Vjen lëvizja e dytë “Ik Basha”, 74 zyrtarë të PD firmosin largimin e tij Nje tjeter grup me deputetë dhe ish-deputetë te PD kane kerkuar doreheqjen e menjehershme te kreut te PD Lulzim Basha ng