999 rezultate për

beder

100 bursa sociale studimi për fëmijët e familjeve në nevojë Fondacioni Arsimor “Hafiz Ali Korça”, fondacion ky i themeluar nga Komunitei Mysliman i Shqipërisë, ofron 100 bursa soci
Zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve për studentët e diplomuar ndër vite në Bedër (FOTO LAJM) Zyra e të diplomuarve në Kolegjin Universitar Bedër organizoi për herë të parë “Bedër Alumni Reunion 2017”. Ky aktivi
Studentët e Kolegjit Universitar "Bedër" përfaqësojnë Shqipërinë në "JESSUP" në Washington DC Studentët e Departamentit të Drejtësisë në Kolegjin Universitar "Bedër" përfaqësuan edhe këtë vit Shqipërinë në kompetic
“In memoriam, 50 vjet nga ndalimi i fesë” Me ardhjen e sistemit komunist në vendin tonë në vitin 1944, filloi një propagandë e pastër antifetare. Hap pas hapi luf
Myslimanë e të krishterë bashkohen rreth familjes Departamenti i Shkencave Islame në Kolegjin Universitar Bedër në bashkëpunim me Akademinë Ortodokse, Durrës dhe Seminari
Universiteti "Bedër" i bashkohet programit të Departamentit të Shtetit kundër ekstremizmit Sot më datë 24 nëntor 2016, në orën 11:00 në një ceremoni të organizuar në ambientet e Universitetit Hëna e Plotë Bedër
Universiteti Bedër i akordon H. Selim Muçës titullin "Doctor Honoris Causa" Universiteti Bedër zhvilloi ceremoninë e dhënies së titullit “Doctor Honoris Causa” për z. H. Selim MUÇA, Kryetar i Komu
Prezantohet Koalicioni Shoqëror i Tolerancës Në një ceremoni të organizuar në ambientet e Qendrës Multifunksionale “TEN” në Tiranë, u prezantua sot Koalicioni Shoqër
Ata kanë ndërmarrë një nismë, të ndihmojnë fëmijët e sëmurë me kancer Studentët e vitit të dytë Master në Shkenca Komunikimi pranë Universitetit Bedër, kanë ndërmarrë një fushatë në ndihmë t
Hapa konkretë në dialogun myslimano-katolik në Shqipëri (FOTO LAJM) Në kuadër të bashkëpunimit për dialogun ndërfetar myslimano-katolik, është zhvilluar një vizitë e stafit akademik të Dep
Artistë dhe intelektualë mblidhen te Bedër për promovimin e vlerave të bashkëjetesës dhe tolerancës Artistë, intelektualë dhe gazetarë të shumtë ishin pjesë e tryezës së rrumbullakët të zhvilluar nga Universiteti Bedër,
Universiteti Bedër pjesë e projektit të Departamentit Amerikan të Shtetit "P2P: Challenging Extremism" Universiteti Bedër përzgjidhet bashkë me 40 universitete të tjera nga mbarë bota për të marrë pjesë në projektin “P2P:
Universiteti Bedër diplomon brezin e dytë të studentëve Universiteti Hëna e Plotë Bedër, diplomoi brezin e dytë të studentëve në një ceremoni të organizuar me këtë rast në ambi
Studentët e Universitetit Bedër përfaqësojnë Shqipërinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Krimeve në Hagë Departamenti i Drejtësisë në Universitetin Hëna e Plotë Bedër do të përfaqësojë vendin tonë për të 2-tin vit radhazi në
Zv. ambasadori amerikan Henry V. Jardine në bashkëbisedim me studentët e Universitetit Bedër Henry V. Jardine, zëvendësambasador i SHBA-së në Tiranë, mbajti një leksion të hapur në Universitetin Bedër me temë: “Vl
Zhvillohet në Universitetin Bedër Konferenca Ndërkombëtare mbi Studimet në Media dhe Komunikim Studiues nga 11 shtete dhe 21 universitete të ndryshme, të mbledhur në konferencën ndërkombëtare mbi studimet në media d
Universiteti Bedër ndihmon në edukimin e fëmijëve të ngujuar Universiteti “Hëna e Plotë” (Bedër), ka kontribuar në edukimin e fëmijëve të ngujuar nga gjakmarrja. Nga ky universitet,
Hiqet pezullimi për Universitetin Bedër Këshilli i Ministrave vendosi heqjen e masës së pezullimit të përkohshëm për Shkollën e Lartë "Hëna e Plotë" (Bedër). Ky
Prof. Artan Fuga: Nuk dyshoj te Ministria, por më vjen shumë çudi për Universitetin Bedër Profesori i njohur Artan Fuga, njëherit anëtar i Akademisë së Shkencave të Republikës së Shqipërisë, është shprehur sot
Ja 5 universitetet më të mira në Shqipëri UPDATE - Grupi më i madh publik kërkimor në Spanjë, CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Científicas), ka publikuar