999 rezultate për

bechtel-enka

Ministria ende po tregohet e dobët ndaj Bechtel-Enkas Pavarësisht afatit shtesë por përfundimin e autostradës "Arbën Xhaferi", konsorciumi turko-amerikan "Bechtel-Enka", nuk
Suma: Bechtel-Enka po terrorizon qytetarët Mbrëmë gjatë natës kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma, së bashku me drejtorin e Shërbimeve Publike, Refet Kalisi, ka
Deputeti i NISMA-s kërkon të burgoset ministri Lekaj Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka, në seancën e Kuvendit të Kosovës ka kërkuar burgosjen e ministrit të Infr
Tetë punëtorë të Bechtel-Enkas përleshen me shkopinj dhe shufra hekuri Një përleshje masive ka ndodhur ndërmjet punëtorëve të Bechetl-Enak-as mëngjesin e së premtës. Pas një mosmarrëveshjeje
Shembje në punimet e autostradës, lëndohen dy punëtorë të Bechtel-Enka Magjistralja Kaçanik-Hani i Elezit është njëra prej rrugëve në të cilat kemi thuajse çdo ditë shembje në rrugë. Edhe
Në mars dihet nëse Kosova do t’ia paguajë miliona euro shtesë Bechtel-Enkas Negociatat në mes të Ministrisë së Infrastrukturës dhe konsorciumit amerikano-turk “Bechtel Enka”, lidhur me kërkesën e
Vdekja e punëtorit- Lekaj takohet me drejtorin e Bechtel-Enka Pas vdekjes së një punëtori sot në mëngjes, ministri Pal Lekaj është takuar me drejtorin e Bechtel-Enkas. Ministri i
Policia jep detaje nga vdekja e punëtorit të Bechtel-Enka Një punëtor i kompanisë “Bechtel Enka” ka humbur jetën dje në vendin e tij të punës. Lidhur me këtë, policia bën me d
Vdes në punë një punëtor i Bechtel-Enka Në orët e paradites së djeshme ka ndërruar jetë një i ri nga Kaçaniku në vendin e tij të punës. Indeksonline mëson se
15 firma tërhiqen nga puna për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Shkup 15 kompani të kontraktuara nga kompania "Bechtel-Enka", në ndërtimin e autostradës Prishtinë–Hani i Elezit, pas vendimit
Kamioni i Bechtel-Enka shtyp një punëtor Kompania amerikano-turke, Bechtel-Enka po riparon rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, të cilën e ka dëmtuar me makinerinë e s
Autostrada “Ibrahim Rugova” përfundon në dhjetor Në dhjetor të këtij viti pritet të përfundojë autostrada “Ibrahim Rugova”. Sipas KTV punët janë duke u përfunduar në tri
Vetëvendosja kundër gurëthyerjes nga kompania Bechtel&Enka Diku në fshatin Grabovc të Ulët në afërsi të Fushë Kosovës do të hapet një gurëthyes nga kompania Bechtel&Enka. Mirëpo
Zbulohet kontrata e Qeverisë me Bechtel-Enka Deputetët e lëvizjes Vetëvendosje kanë zbuluar kontratën midis Qeverisë dhe Bechtel-Enka. Në seancën e sotme parlamentar
Qeveria e Kosoves arrin marreveshje me "Bechtel-Enka" Ministria e Transportit dhe Kompania “Bechtel” kanë arritur marrëveshje për ndërtimin e
"Bechtel-Enka" kerkon 600 milione euro per autostraden e Kosoves Konsorciumi amerikano-turk “Bechtel Enka” është favorit për të fituar projektin e nd&eum
Qeveria shqiptare firmos kontratën me firmën Bechtel-Enka, Rrëshen-Kalimash, gati në qershor 2009 Pas shumë vitesh diskutime dhe premtime më në fund është hedhur një hap konkret në ndërtimin e rrugës Durrës-Mironë. Qev