Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
999 rezultate për

bechtel

Bechtel & Enka ndërton autostradë në Serbi me gjysmën e çmimit të Kosovës dhe 1/4 të Shqipërisë Sipas Ministrisë së Infrastrukturës së Serbisë, kompania e njohur amerikane në fushën e inxhinierisë, Bechtel, shpreson
Ministria ende po tregohet e dobët ndaj Bechtel-Enkas Pavarësisht afatit shtesë por përfundimin e autostradës "Arbën Xhaferi", konsorciumi turko-amerikan "Bechtel-Enka", nuk
Vetëm fjalë, asgjë konkrete për ta gjobitur Bechtel Enkën Veturat e qytetarëve të Kosovës as vitin e kaluar nuk arritën të qarkullojnë në autostradën “Arbën Xhaferi” siç ishte pr
Kur Lekaj do ta gjobisë Bechtel Enkën? Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, nuk e ka përjashtuar mundësinë e shqiptimit të penalltisë ndaj konsorciumit turko
Dëshmia tronditëse e shoferit të Bechtel Enkas, punoja 30 orë pa pushim Driton Asani, i akuzuar për veprën penale të rrezikimit të trafikut publik, ku si pasojë mbetën të vdekur dy persona, so
Mësoni si është gjendja e punëtorëve të plagosur në kompaninë Bechtel Enka Dje në autostradën “Arbër Xhafri” janë lënduar gjashtë punëtorë deri sa ishin duke punuar në ndërtimin e kësaj rrugë pra
Suma: Bechtel-Enka po terrorizon qytetarët Mbrëmë gjatë natës kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma, së bashku me drejtorin e Shërbimeve Publike, Refet Kalisi, ka
Lekaj insiston që Bechtel Enkas t'i paguhen edhe 53 milionë euro shtesë Qeveria e Kosovës ende nuk ia ka paguar konsorciumit amerikano-turk “Bechtel Enka” 53 milionë euro si ndëshkim për mosre
Deputetët e Kosovës nuk duan të dinë si u paguan 53 milionët e Bechtelit, bllokohet rezoluta Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Q
Deputeti i NISMA-s kërkon të burgoset ministri Lekaj Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka, në seancën e Kuvendit të Kosovës ka kërkuar burgosjen e ministrit të Infr
Bechtel Enka përgëzon qeverinë që i dha 53 milionë euro shtesë “Bechtel Enka” përmes një komunikate për media ka shprehur gëzim që i janë kompensuar kostot shtesë të pasuara gjatë pun
Lekaj thërret konferencë për media për 53 milionët e Bechtel Enka’s Pasi që dështoi të argumentonte dhënien shtesë të 53 milionë eurove për kompaninë “Bechtel Enka” që po ndërton autostrad
Qeveria dorëzohet përballë Bechtel Enka, ia jep 53 milionë euro Qeveria e Kosovës ka ndarë 53 milionë euro shtesë për “Bechtel Enkan” për autostradën e Shkupit. Ministëri i Infrastr
Labi: Bechtel Enka pengon kërkimet për policat e zhdukur Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka vizituar sot vendin ku edhe janë aksidentuar dy pjesëtarë të policisë,
Tetë punëtorë të Bechtel-Enkas përleshen me shkopinj dhe shufra hekuri Një përleshje masive ka ndodhur ndërmjet punëtorëve të Bechetl-Enak-as mëngjesin e së premtës. Pas një mosmarrëveshjeje
Shembje në punimet e autostradës, lëndohen dy punëtorë të Bechtel-Enka Magjistralja Kaçanik-Hani i Elezit është njëra prej rrugëve në të cilat kemi thuajse çdo ditë shembje në rrugë. Edhe
Në mars dihet nëse Kosova do t’ia paguajë miliona euro shtesë Bechtel-Enkas Negociatat në mes të Ministrisë së Infrastrukturës dhe konsorciumit amerikano-turk “Bechtel Enka”, lidhur me kërkesën e
Deputetja e PDK-së i shkruan Haradinajt për keqtrajtimet e Bechtel Enka-s Deputetja e PDK’së, Xhevahire Izmaku ka publikuar një mesazh të një puëntori të kompanisë Bechtel Enka, i cili i është d
Inspektorati dënon me 7500 euro gjobë “Bechtel&Enka”-n Janë bërë më shumë se një muaj nga vdekja e punëtorit të “Bechtel & Enka” Tafil Tafallari gjatë punës në autostradën Pri
Caktohet masa për të dyshuarin në vdekjen e punëtorit të Bechtel Enka Gjykata sot ia ka caktuar 30 ditë paraburgim të dyshuarit që shkaktoi aksident, ku për pasojë vdiq një punëtor i Bechtel